سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه خزعلی به وزیر اطلاعات: بازجوهای خشونت‌طلب و بی‌اخلاق را سرجای خود بنشانید...

نامه خزعلی به وزیر اطلاعات: بازجوهای خشونت‌طلب و بی‌اخلاق را سرجای خود بنشانید

چکیده :مهدی خزعلی، نویسنده و رزمنده دوران دفاع مقدس در نامه ای به وزیر اطلاعات از اینکه هنوز دست و پای عوامل به اصطلاح خودسر و بی اخلاق از وزارت اطلاعات بریده نشده است انتقاد کرد و با ذکر جزییاتی از رفتارهای ضد دینی و غیر اخلاقی بازجوها از اقای علوی خواست تا زودتر آنان را سرجایشان بنشاند. ...


کلمه- گروه خبر: مهدی خزعلی، نویسنده و رزمنده دوران دفاع مقدس در نامه ای به وزیر اطلاعات از اینکه هنوز دست و پای عوامل به اصطلاح خودسر و بی اخلاق از وزارت اطلاعات بریده نشده است انتقاد کرد و با ذکر جزییاتی از رفتارهای ضد دینی و غیر اخلاقی بازجوها از اقای علوی خواست تا زودتر آنان را سرجایشان بنشاند.

پیش از این کلمه از فشار برای برخی عزل و نصب ها در وزارت اطلاعات خبرداده و نوشته بود سخنان درز کرده از برخی بازجویان در ساختار این وزارتخانه نشان می دهد که اراده جدی برای اثبات “چیزی تغییر نکرده است” در درون این بخش از دولت آقای روحانی وجود دارد؛ اراده ای که هنوز به نظر میرسد دست بالا را در نهادهای امنیتی کشور دارد و مردم همچنان در انتظار توجه دولت به این بخش منحرف شده از چارچوبهای قانونی و دینی هستند.

متن نامه مهدی خزعلی به وزیر اطلاعات به شرح زیر است:

جناب آقای علوی، وزیر محترم اطلاعات

با سلام

می گویند که عناصر خودسر وزارت را محاکمه و سر جایشان نشانده اند، اما من بار ها مورد تعرض این عناصر خود سر واقع شده ام و صدالبته بعد از اعمال خشونت و ایراد صدمات جسمی و روحی غیر قابل جبران، در مقابل شکایت حقیر، برای خود مجوز های غیر موجه دست و پا کرده اند و پرونده شکایات ضرب و جرح و شتم حقیر از عوامل خودسر و خشونت طلب وزارت نیز راکد مانده و رسیدگی نمی شود…!

چند سال قبل مدیر فروش کتاب سبز را از مقابل موسسه ربودند و 48 ساعت در یک خانه امن – که تخصصی برای بازجویی طراحی شده بود و شب با چراغ روشن، بدون وجود کلیدی برای خاموش کردن، می خوابیده است – تحت شکنجه های سنگین و حتی غیر اخلاقی قرار می دهند! و متاسفانه شکواییه ما توسط ریاست وقت قوه قضاییه به وزارت ارجاع و کارشناس وزارت به دفتر ما آمد، اما او فقط می خواست ببیند که قربانی می تواند عوامل خودسر را شناسایی کند یا نه! و هیچ اقدامی در جهت احقاق حق مظلوم انجام نشد! او آمده بود تا امنیت عناصر خودسر! را تامین نماید…! و صد البته مدیر فروش را هم تهدید کردند و الان هم که آن مدیر فروش به خارج پناه برده است…!

جناب آقای وزیر؛ باز هم عناصر خود سر معلوم الحال در اطراف موسسه و منزل ما پرسه می زنند و آرامش و امنیت را از ما ربوده اند، قوه قضاییه هم از آنها اظهار بی اطلاعی می کند، لطفاً دستور فرمایید به این مهم رسیدگی عاجل شود، من به بازجوی خود – که در اتاق بازجویی خود را شکست خورده و تحقیر شده یافته است – مشکوکم، همان بازجوی شکم گنده ای که برای پوشاندن ضریب هوشی پایین، صدا را در غبغب می اندازد و کلمه به کلمه حرف می زند تا تاخیر ادراک را بپوشاند و در هر دو جمله یک بار می گوید “مقام معظم رهبری” و به ارتباط تنگاتنگ با وحید حقانی پور بیت می نازد و گمان می کند پشتش به او گرم است و زور کسی به او نمی رسد و هر چه بخواهد می کند! به زعم او صمیمیتش با جناب وحید به گونه است که وزیر هم نمی تواند به او امر و نهی کند!

سابق تنها نشانی که از او داشتم، همین شکم برآمده او بود، اما اینک به عرض می رساند که او با نام های “امیری، امیر و گاهی با عاریت گرفتن نام دستیارش مجیدی و …” با زندانیان سیاسی برخورد داشته و دارد و اگر لازم است نام اصلی او را هم بنویسم…!

این همان کسی است که عوارض جسمی زیادی برای من ایجاد کرده است، از ستون فقرات گردنی و شکستن دست و جراحت پا و دندان و …!

این همان کسی است که بارها به منزل پدر من رفته و کلی دروغ و دغل بار کرده و صد البته با حقیر همسر و فرزندانم و برادران و خواهران ما بارها جلسه داشته و همسر و فرزند و برادران و اطرافیانم را تهدید کرده است.

این همان بازجویی است که به وزارت ارشاد تلفنی دستور می دهد تا مانع انتشار کتاب های پزشکی من شوند…!

این همان بازجویی است که به دوستان 30ساله من – همکلاسی های دوران مدرسه و دانشگاه – مراجعه کرده که جمله ای علیه من بیابد و از آن بهره گیرد…!

این همان بازجویی است که شرکای مرا با وعده و وعید و تهدید و تطمیع، می خواسته علیه من بشوراند که موفق نشده است، در واقع می خواسته تمام مشکلات اقتصادی شراکت را حاصل فعالیت سیاسی من بداند و آنها را علیه من تحریک نماید و ناکام مانده است…!

اینک این بازجوی تحقیر شده و شکست خورده، دنبال ماجراجویی تازه است، جناب آقای وزیر؛ نگذارید با این روش ها منتقدین از مشی اعتدال خارج شوند، نگذارید اینها منتقدین را به رادیکالیزم سوق دهند، حیات اینها به رادیکال شدن فضای جامعه و ایجاد جو امنیتی است و بقای نظام به آرامش و وقار و اعتدال …!

والسلام

دکتر مهدی خزعلی

1392/11/5

علاقمندان موفقیت دولت تدبیر و امید نگرانند؛ اراده اثبات «چیزی عوض نشده» در وزارت اطلاعات

وزارت اطلاعات کانون تندروی است، امید مردم به تدبیر دولت جدید است

پیشنهاداتی برای وزارت اطلاعات

 

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.