سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رضا آقاخانی عضو شورای فعالان ملی-مذهبی به سه سال حبس محکوم شد...

رضا آقاخانی عضو شورای فعالان ملی-مذهبی به سه سال حبس محکوم شد

چکیده :رضا آقا خانی عضو با سابقه شورای فعالان ملی-مذهبی ایران که خرداد ماه به مدت ۴۵ روز به صورت موقت بازداشت شده بود از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به سه سال حبس محکوم شد....


رضا آقا خانی عضو با سابقه شورای فعالان ملی-مذهبی ایران که خرداد ماه به مدت ۴۵ روز به صورت موقت بازداشت شده بود از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به سه سال حبس محکوم شد.

این فعال سیاسی با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیونی از زندان آزاد شده بود.

خاطرنشان می شود این حکم بدوی است و باید در دادگاه تجدید نظر مورد بررسی قرار بگیرد.

آقاخانی که از فعالان سیاسی دهه شصت نیز محسوب می شود و در سابقه خود تحمل چندین سال حبس را در این سال ها دارد در صفحه فیس بوک خود با اشاره به این حکم آورده است:

“بالاخره شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حکم بدوی را امروز ۵ بهمن به اینجانب ابلاغ کرد .

۳ سال حکم برای موارد اتهامی ذیل :

۱-عضویت در گروهک غیر قانونی و ضد امنیتی ملی مذهبی

۲-عضویت در شورای یاران رنگین کمان

و مبلغ سه میلیون ریال جزای نقدی به اتهام داشتن تجهیزات ماهواره ای”

خاطرنشان می شود این اتهامات در شرایطی به این فعال سیاسی نسبت داده شده که طبق قوانین موجود عضویت در گروه های ذکر شده هیچ گونه منع قانونی ندارد.

شورای فعالان ملی-مذهبی در طول حیات خود همواره یکی از منتقدان رویکردهای سیاسی-امنیتی -اقتصادی و فرهنگی حاکمیت بوده و بارها بر انتخابات آزاد، اقتصاد شفاف، زدودن نگاه امنیتی در فرهنگ تاکید کرده و در مورد انحراف حاکمیت از اصول قانون اساسی هشدار داده است.

عنوان برچسب ضد امنیتی در حکم رضا آقاخانی رویکرد حذفی و غیر قانونی حاکمیت نسبت به این جریان منتقد و مسالمت آمیز را نشان می دهد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.