سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حضورکمیته پیگیری وزارت علوم در دانشگاه هنر؛ دانشجویان و اساتید غایب بودند!...
» چه کسی دانشجویان را خبر می کند؟

حضورکمیته پیگیری وزارت علوم در دانشگاه هنر؛ دانشجویان و اساتید غایب بودند!

چکیده : امضاکنندگان نامه اعتراضی به وزارت علوم می گویند از ورود گروه حقیقت یاب وزارت علوم به دانشگاه هنر بی خبر مانده اند و افراد نزدیک به مدیریت فعلی دانشگاه ،به تنهایی و در سکوت به استقبال گروه اعزامی از سوی وزارتخانه رفته اند ...


امضاکنندگان نامه اعتراضی به وزارت علوم می گویند از ورود گروه حقیقت یاب وزارت علوم به دانشگاه هنر بی خبر مانده اند و افراد نزدیک به مدیریت فعلی دانشگاه ،به تنهایی و در سکوت به استقبال گروه اعزامی از سوی وزارتخانه رفته اند .

روزنامه فرهیختگان گزارش داده است که روز دوشنبه در پی نامه درخواست جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه هنر به وزارت علوم مبنی بر رسیدگی به شکایات از مدیریت فعلی دانشگاه، کمیته سه نفره ای به ریاست محمد طاووسی راهی دانشگاه هنر شدند .

یکی از دانشجویان دوره دکتری دانشگاه هنر  می گوید : بنا بود اساتید و دانشجویان معترض هنگام ورود هیات سه نفره حاضر باشند تا بتوانند حقانیت خواسته هایشان را اثبات کنند اما دانشگاه، دو نفر از دانشجویان را که بدون برگزاری انتخابات همچنان خود را عضو شورای صنفی می دانند به عنوان نماینده دانشجویان به هیات نظارت معرفی کرده و نماینده کارمندان نیز شخصی بود که بنا به گفته کارکنان، مورد تایید ایشان به عنوان نماینده نیست.

ضمنا صرف نظر از شبهه ناک بودن عضویت دو دانشجوی مذکور در شورای صنفی ، اصلا ایشان در جریان مطالبات اخیر نمایندگی دانشجویان را بر عهده نداشته و مورد تایید نیستند که بخواهند در جلسه با هیئت مذکور حاضر شوند و حتی پیشنهاد گزینه ریاست بدهند . و این چیزی جز مهندسی شرایط توسط ریاست دانشگاه نیست.

در مقابل همه ما از اتفاق روز دوشنبه بی خبر بودیم و معتقدیم در این بی خبری تعمدی از سوی تیم مدیریت فعلی در کار بوده است . وقتی حدود 700 امضا پای مطالبات درج می شود، حداقل شرط انصاف اطلاع و اعلام عمومی حضور هیات سه نفره است . بد نیست این مسئله بررسی شود که آن دو دانشجوی مورد نظر از چه کانالی مطلع شده و توسط چه کس دعوت شده اند ، آن هم صبح روز بعد از تعطیلی در ایام امتحانات .

محمد طاووسی، سرپرست کمیته سه نفره اعزامی به دانشگاه هنر در پاسخ به این سوال که چرا این اتفاق در بی خبری روی داده و با این وجود تکلیف اعتراض دانشجویان چه می شود، به فرهیختگان می گوید: ما ورودمان را اعلام کرده بودیم و اینکه دانشگاه موضوع را در سکوت برگزار کرده، مسئولیتی برای ما ندارد. ما با دونفر از اعضای شورای صنفی به نمایندگی دانشجویان صحبت کردیم و آنها کمبود امکانات در دانشگاه از جمله مشکلات سلف و خوابگاه را مطرح کردند تاجایی که من خبر دارم، این مشکلات به دلیل کمبود بودجه ای است که در تمام کشور و در تمام دانشگاهها وجود دارد ودانشگاه هنر تافته جدابافته نیست. به گفته طاووسی حضور نداشتن دانشجویان معترض نباید زیاد نگران کننده باشد چون خواسته های آنها در نامه هایشان موجود است و کمیته پیگیری هم به قدر کافی با اهالی این دانشگاه صحبت کرده است.

تحصن دانشجویان و نامه به وزارت علوم

چندی پیش دانشجویان دانشگاه هنر تهران در اعتراض به شیوه اداره دانشگاه در سه پردیس هنرهای کاربردی، باغ ملی و دانشکده سینما تئاتر تحصن کردند. به گفته دانشجویان این تحصن به دلیل برخوردهای سلیقه ای و امنیتی مدیریت دانشگاه با اعضای با سابقه هیات علمی ودانشجویان ، شیوه بسته وغیر عادی در جذب و گزینش اعضای جدید و همین طور کمبود امکانات اولیه برای مثال بخاری در کلاسهای درس بوده است.

نتیجه حاصل تحصن دانشجویان در دانشگاه هم می شود احضارشان به کمیته انضباطی. اما ماجرا پشت درهای کمیته تمام نمی شود ، عده ای از اساتید دانشگاه و سایر دانشجویان در حمایت از این ماجرا نامه ای به وزارت علوم می نویسند و قریب به 700 امضا پای آن نامه ثبت می شود. درخواست تغییر مطابق با وعده های دولت تدبیر و امید طبیعی ترین خواسته ممکن میان دانشجویان بود. وزارت علوم هم این درخواست را بی جواب نگداشت و گوش شنوایی شد برای شنیدن مطالبات دانشجویان معترض به مدیریت و امیدوار به تغییر.

محمود صادقی، مدیدر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت علوم در پاسخ به این حرکت جمعی ، حاضر شد خواسته های اهالی دانشگاه هنر را بشنود، خواسته هایی که دانشجویان امضا کننده، در گفتگو با فرهیختگان آن را تنها حرکتی صنفی عنوان می کنند. بنا بر گفته دانشجویان، وزارت خانه قول داده بود هیتی سه نفره را برای تحقیق و بررسی پیرامون موارد قید شده در شکایت از مدیریت دانشگاه، اعزام کند و اساتید و دانشجویان معترض، امکان اعلام حضوری مشکلاتشان و اثبات ادعایشان داشته باشند. قولی که روز دوشنبه محقق شد اما در سکوت و بی خبری . دفتر صادقی در خصوص اتفاق روز دوشنبه به فرهیختگان پاسخی نداد.

حال سوالی که برای دانشجویان و اساتید پیش آمده این است : آیا صرفا دانشگاه در این جریان دخیل بوده یا وزارت علوم نیز چندان تمایلی به اجابت خواست دانشجویان ندارد؟

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.