سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عضو کمیسیون تلفیق مجلس: دولت با ارائه هدفمندی قصد دارد وارد اجرای فاز دوم شود...

عضو کمیسیون تلفیق مجلس: دولت با ارائه هدفمندی قصد دارد وارد اجرای فاز دوم شود

چکیده :یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نحوه ارائه دولت در هدفمندی برای سال 93 حاکی از این است که دولت می خواهد وارد فاز دوم هدفمندی شود....


یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نحوه ارائه دولت در هدفمندی برای سال 93 حاکی از این است که دولت می خواهد وارد فاز دوم هدفمندی شود.

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در تمام دوره‌های تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی مواردی بوده که دولت حتی بعد از تقدیم لایحه بودجه اصلاحات و پیشنهاداتی را به مجلس ارائه کرده است و هم اکنون نیز هدفمندی یارانه‌ها به این نحو به مجلس رسیده است مانند موارد سالهای گذشته است.

وی افزود: در لایحه بودجه جای 4 بند خالی بود که براساس آن گفته شده بود در بحث هدفمندی دولت مکلف است درآمد و ردیف برای هدفمندی در نظر گیرد بر همین اساس به دنبال ارائه لایحه بودجه و پس از ارائه دولت موضوع هدفمندی به این نحو جهت بررسی در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: به طور کلی رقمی که دولت برای هدفمندی در نظر گرفته است رقم خوبی است به عنوان مثال 12 هزار میلیارد تومان در بخش تولید دیده شده است که عدد خوبی می‌باشد اما باید دید به چه نحوه این رقم به دست تولیدکننده می‌رسد.

یوسفیان ملا درباره اینکه آیا امکان افزایش قیمت‌ها در بخش‌های مختلف به ویژه انرژی وجود خواهد داشت، گفت: اگر یک ریال به قیمت حامل های انرژی از قبیل بنزین و سوخت اضافه شود قطعا آغاز تورم و گرانی خواهد بود چرا که در کشور ما همه موضوعات مربوط به گرانی از سوخت و حمل و نقل شروع می‌شود.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت قطعا نمی‌تواند قانون هدفمندی یارانه‌ها را اجرا نکند اما باید مراقب تورم و گرانی نیز باشد گفت: رقمی که دولت در هدفمندی یارانه‌ها در نظر گرفته است بیانگر این است که دولت می‌خواهد امسال وارد فاز دوم شود اگر قرار بود که فاز دوم به مرحله اجرا نرسد همان رقم سال گذشته با کمی تغییرات جزیی در نظر گرفته می‌شد اما این افزایش در هدفمندی نشان می‌دهد می‌خواهد این اتفاق در فاز دوم رخ دهد.

وی خاطر نشان کرد: باید دولت توجه داشته باشد که اگر ایرادات اجرایی شدن فاز اول برطرف نشود و ما از نواقص عبور نکنیم ایرادات وارده به فاز دوم نیز راه می‌یابد بلکه چند برابر هم می‌شود. لذا به نظر می‌رسد در اجرای فاز دوم باید آسیب‌شناسی از ایرادات فاز اول انجام شده و مشکلات برطرف شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.