سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » لغو تحریم، ایران را بهشت شرکت‌های‌نفتی امریکایی می کند...

لغو تحریم، ایران را بهشت شرکت‌های‌نفتی امریکایی می کند

چکیده :روزنامه امریکایی “وال استریت ژورنال” در مصاحبه با “مهدی حسینی” مدیر عامل شرکت پیشین ملی صنایع پتروشیمی با او در مورد بازگشت شرکت های نفتی خارجی به ایران گفتگو کرده است. این مقام ایرانی اظهار داشته که دولت ایران خواستار کسب نظر شرکت های نفتی خارجی در مورد چگونگی تنظیم ساختارهای تازه برای بستن قراردادهای...


روزنامه امریکایی “وال استریت ژورنال” در مصاحبه با “مهدی حسینی” مدیر عامل شرکت پیشین ملی صنایع پتروشیمی با او در مورد بازگشت شرکت های نفتی خارجی به ایران گفتگو کرده است. این مقام ایرانی اظهار داشته که دولت ایران خواستار کسب نظر شرکت های نفتی خارجی در مورد چگونگی تنظیم ساختارهای تازه برای بستن قراردادهای نفتی و بازگشت سرمایه به ایران شده است.

به گزارش “تدبیر”، روزنامه “وال استریت ژورنال” با اشاره به امکان تازه فراهم شده برای افزایش جلب سرمایه های خارجی به سوی ایران می نویسد “ایران اکنون پس از گذراندن مسیری طولانی قادر خواهد بود تا سرمایه های خارجی بیشتری را جذب کند. شرکت های نفتی اروپایی از زمان تصویب تحریم های اتحادیه اروپا در سال 2010 میلادی قادر به افزایش فعالیت های نفتی با تهران نبوده است با این حال در حال حاضر از روز دوشنبه و اجرای مفاد توافق هسته ای اخیر میان ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 امکان لغو بخش عمده ای از تحریم های وضع شده علیه ایران فراهم شده است که خود می تواند امید به افزایش سرمایه گذاری خارجی در ایران را افزایش دهد.”

روزنامه “وال استریت ژورنال” در ادامه گزارش خود با “مهدی حسینی” مدیرعامل پیشین شرکت ملی صنایع پتروشیمی مصاحبه کرده است. این مقام ایرانی با اشاره به رایزنی های صورت گرفته میان دولت ایران و شرکت های نفتی اروپایی برای بازگشت آن ها به بازار نفت ایران می گوید “تهران با شرکت های نفتی بین المللی مذاکره کرده و خواستار اطلاع یافتن از نظرات آنان در مورد چگونگی انعقاد قراردادهای جدید و جلب سرمایه های بیشتر خارجی بوده است تا اطمینان حاصل شود که شرکت های نفتی غربی به ایران باز می گردند.”

روزنامه “وال استریت ژورنال” در ادامه نوشته که رایزنی های بیشتر مقامات نفتی ایران با نمایندگان شرکت های نفتی اروپایی ماه آینده در تهران انجام خواهد شد. مدیر عامل پیشین شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه می افزاید “ما در تلاش هستیم تا راه حلی را پیدا کنیم که به نفع دو طرف باشد.”

این روزنامه امریکایی با اشاره به محدودیت هایی که پیش تر بر افزایش حضور شرکت های نفتی اروپایی در ایران وجود داشت می نویسد “در گذشته، بسیاری از شرکت های نفتی خارجی با برآورد هزینه های سرمایه گذاری در ایران از عقد قراردادهای جدید با این کشور منصرف می شدند با این حال اکنون با تثبیت شرایط امکان بهبود وضعیت سرمایه گذاری خارجی در صنعت نفت ایران فراهم شده است.”

روزنامه “وال استریت ژورنال” در ادامه با اشاره به بخش های دیگری از مصاحبه “مهدی حسینی” می نویسد “این مقام ایرانی تاکید کرد که دولت ایران درصدد یافتن راه حلی برای تسهیل شرایط سرمایه گذاری در این کشور است. این مقام ایرانی در ادامه افزود اگر مفاد توافق حاصل شده به درستی اجرا شوند و تحریم ها لغو شوند ایران به بهشتی برای شرکت های امریکایی تبدیل خواهد شد. “مهدی حسینی” تاکید کرد که هزینه تولید نفت در ایران بشکه ای 5 تا 6 دلار است که بسیار کمتر از نفت تولید شده در کشورهای دیگر است.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.