سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست دراویش خوزستان از علی مطهری برای پیگیری وضعیت دراویش زندانی...

درخواست دراویش خوزستان از علی مطهری برای پیگیری وضعیت دراویش زندانی

چکیده :350 تن از دراویش گنابادی استان خوزستان با ارسال نامه‌ای به علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، خواستار رسیدگی به وضعیت درمانی دراویش زندانی در زندان‌های اوین تهران و عادل‌آباد شیراز و پایان دادن به حبس و محکومیت غیرقانونی این عده...


350 تن از دراویش گنابادی استان خوزستان با ارسال نامه‌ای به علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، خواستار رسیدگی به وضعیت درمانی دراویش زندانی در زندان‌های اوین تهران و عادل‌آباد شیراز و پایان دادن به حبس و محکومیت غیرقانونی این عده شدند.

به گزارش مجذوبان نور، این عده از دراویش که تعداد آنان بیانگر عدد نمادین ۳۵۰ (بند امنیتی زندان اوین) است، در نامه‌ای به علی مطهری، ‌ به دخالت‌های غیرقانونی نهادهای امنیتی و عدم توجه مسئولین قضایی در امور درمانی دراویش زندانی اوین و عادل آباد شیراز و تحدید حقوق قانونی این زندانیان اشاره کرده و این نماینده مجلس را به ادای وظیفه نمایندگی در رسیدگی و نظارت بر وضعیت زندانیان فراخوانده و خواستار پایان یافتن حبس‌‌ها و محکومیت‌های ناعادلانه شدند.

دراویش خوزستان در این نامه با یادآوری رفتارهای غیرقانونی دستگاه‌های امنیتی و قضایی در برخورد با دراویش گنابادی خوزستان، ‌ علی مطهری را به شنودهایی که توسط برخی عوامل وزارت اطلاعات دولت پیشین در دفتر کار وی نصب شده بود ارجاع داده و از رفتارهای غیرقانونی و ناقض حریم شخصی نهادهای امنیتی برای ایجاد فشار بر دراویش گنابادی انتقاد کرده‌اند.

این افراد همچنین به تخریب اماکن مذهبی و عبادتگاه‌های دراویشی که پیرو ولایت علی‌ابن ابیطالب و ائمه اطهار هستند، توسط نیروهای خودسری که خود را مذهبی می‌دانند اشاره کرده و خواستار پیگیری جدی این نماینده شدند.

یادآور می‌شود پیش از این نیز ۲۶ زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در نامه‌ای خطاب به آملی لاریجانی با هشدار دربارهٔ وضعیت جسمی زندانیان بیمار از جمله دراویش زندانی در اوین و عادل آباد، تاخیر و تعلل در رسیدگی به امور درمانی این گونه زندانیان سیاسی و عقیدتی را جفای مضاعف در حق خانواده‌های مظلوم آن‌ها و بروز عواقب و پیامدهای ناگوار برای خود زندانیان برشمردند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.