سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر آموزش‌وپرورش خواستار عفو معلمان زندانی از سوی دستگاه قضا شد...

وزیر آموزش‌وپرورش خواستار عفو معلمان زندانی از سوی دستگاه قضا شد

چکیده :وزیر آموزش و پرورش، در نامه ای از رییس قوه قضاییه درخواست کرد با توجه به مناسبت های پیش رو، تعدادی از معلمانی که در بازداشت به سر می برند و حکم قضایی دارند مورد عفو قرار گیرند. هم اکنون تعدادی از زندانیان محبوس در زندان های کشور مانند عبدالله مومنی، محمد داوری و رسول بداغی از معلمان کشورمان هستند....


کلمه- گروه خبر:

وزیر آموزش و پرورش، در نامه ای از رییس قوه قضاییه درخواست کرد با توجه به مناسبت های پیش رو، تعدادی از معلمانی که در بازداشت به سر می برند و حکم قضایی دارند مورد عفو قرار گیرند. هم اکنون تعدادی از زندانیان محبوس در زندان های کشور مانند عبدالله مومنی، محمد داوری و رسول بداغی از معلمان کشورمان هستند.

به گزارش ایسنا، علی اصغر فانی درباره اقدامات صورت گرفته توسط این وزارتخانه برای آزادی برخی معلمان عضو تشکل های صنفی فرهنگیان که دربازداشت به سر می برند، افزود: تمامی تشکل های فرهنگیان دارای مجوز از وزارت کشور مورد احترام آموزش و پرورش هستند و از دید ما به عنوان فرصت هایی برای آموزش و پرورش تلقی می شوند.

به گزارش کلمه، این درخواست رسمی در حالی صورت گرفته که پیش از این نیز و در مهرماه سال جاری عالی اصغر فانی در پاسخ به سوالی در مورد معلمان زندانی گفته بود که برای آزادی با وزیر اطلاعات هم به دفعات در این‌باره صحبت کرده است.

سازمان معلمان ایران در بیانیه ای به مناسبت سال تحصیلی جدید نوشته بود: سالی که گذشت؛ توام با خاطرات تلخ و تجارب سخت برای فعالان صنفی و تشکل ها بود و هنوز هم این بار مشقت و بی عدالتی بر شانه های آنان سنگینی می کند. ادامه حبس آقایان محمد داوری، عبدالله مومنی، رسول بداغی ، محمود باقری و ابلاغ حکم حبس برای دبیر کل کانون صنفی معلمان، آقای باغانی و سخنگوی کانون صنفی معلمان، آقای بهشتی و مفتوح بودن پرونده آقای علیرضا هاشمی، دبیر کل سازمان معلمان ایران، برای افکار عمومی فرهنگیان غیر قابل قبول است.

وزیرآموزش و پرورش با ابراز امیدواری از اجابت نامه از سوی رییس دستگاه قضا، افزود: وزیر اطلاعات قول داده با تشکل های شناسنامه دار و قانونی فرهنگیان دیداری داشته باشد وهم اکنون در حال هماهنگی و برنامه ریزی برای انجام این دیدارهستیم.

وزیرآموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد، دیدار وزیر اطلاعات با تشکل های فرهنگیان، جلسه مشکل گشایی برای ادامه فعالیت این تشکل ها در قالب قانون احزاب باشد.

فانی در حاشیه بازدید از ایرنا در پاسخ به این سئوال که آیا در وزارت آموزش و پرورش معلم ستاره دار وجود دارد یا خیر گفت: همه معلمین ما عزیز هستند و چیزی تحت عنوان معلم ستاره دار نداریم.

فانی تاکید کرد: همه معلمان ما مانند خورشید بوده و روشنی بخش جامعه آموزش و پروش کشور هستند.

این اولین باری نیست که آموزش و پرورش پیگیر معلمان زندانی است، پیش از این ناصری زنجانی معاون حقوقی و پارلمانی آموزش و پرورش هم به صراحت تاکید کرده بود که آموزش و پرورش چندان اختیاری در این زمینه ندارد و برگشت احکام از اختیارات قوه قضاییه است. ناصری زنجانی در گفت‌وگو با «اعتماد» درباره پیگیری پرونده معلمان اخراجی و تبعیدی گفته بود: ما این درخواست را طی نامه‌یی با امضای وزیر آموزش و پرورش به قوه قضاییه فرستادیم و گفتیم در هر صورت در آن سال‌ها حوادثی اتفاق افتاده و این افراد حکم گرفتند اما الان خانواده‌های این افراد متضرر شدند.

به گفته او آموزش و پرورش از رییس قوه قضاییه خواسته با اختیاراتی که دارند این افراد را مورد عفو قرار دهند. اما بقیه ماجرا از اختیارات این قوه است و به وضعیت پرونده‌ها بستگی دارد. در حال حاضر آموزش و پرورش اسامی افرادی که دادگاهی هستند را به قوه قضاییه داده و پرونده سایر کسانی که به هیات عالی نظارتی مربوط می‌شود را به این هیات فرستاده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.