سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » باز هم آلودگی هوا؛ هوای مشهد و 4 منطقه تهران در شرایط هشدار...

باز هم آلودگی هوا؛ هوای مشهد و 4 منطقه تهران در شرایط هشدار

چکیده :سخنگوی شرکت کنتر ل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه در حال حاضر هوای 4 منطقه از پایتخت در شرایط هشدار است، گفت: پاسداران و دروس در منطقه 3 ، طی 24 ساعت گذشته از آلوده ترین مناطق پایتخت بودند. همچنین گزارش ها حاکی از آن است که هوای مشهد امروز در وضع هشدار قرار دارد....


سخنگوی شرکت کنتر ل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه در حال حاضر هوای 4 منطقه از پایتخت در شرایط هشدار است، گفت: پاسداران و دروس در منطقه 3 ، طی 24 ساعت گذشته از آلوده ترین مناطق پایتخت بودند. همچنین گزارش ها حاکی از آن است که هوای مشهد امروز در وضع هشدار قرار دارد.

حشمت الله بسطامی در گفتگو با مهر گفت: در حال حاضر میانگین شاخص ذرات معلق کمتر از دونیم میکرون در پایتخت روی عدد 137 ایستاده و هوای تهران در شرایط ناسالم است.

به گفته وی، این شاخص نسبت به روز گذشته 5 واحد افزایش نشان می دهد.

بسطامی اظهار داشت: در حال حاضر غظت آلاینده ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون در 4 منطقه از پایتخت در شرایط هشدار قرار دارد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: در حال حاضر شاخص ذرات معلق در ایستگاه پاسداران واقع در منطقه 3 پایتخت روی عدد 161، پارک رازی منطقه 11 روی عدد 158، شهرک چشمه منطقه 22 روی عدد 154 و دروس منطقه 3 روی عدد 152 ایستاده تا این مناطق را در شرایط هشدار و به ترتیب آلوده ترین مناطق تهران قرار دهد.

وی افزود: در حال حاضر سالم ترین مناطق پایتخت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو نیم میکرون به ترتیب شهرداری منطقه 19 باا ایستادن شاخص روی عدد 93، گلبرگ منطق 8 با یستادن شاخص روی عدد 107 و دانشگاه صنعتی شریف با ایستادن شاخص روی عدد 117 هستند.

بسطامی در پاسخ به اینکه چرا بر خلاف تصور عموم اغلب مناطقی از شمال شهر تهران جز آلوده ترین مناطق هستند یاد آور شد: پراکنش ذرات معلق بر خلاف گاز های آلاینده مانند منو اکسید کربن که بیشتر در مناطق مرکزی و پرتردد تجمع می یابند از الگوی خاصی پیروی نمی کند و به عنوان مثال دروس و پاسداران در روهای زیادی از سال جز آلوده ترین مناطق پایتخت هستند.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در حال حاضر آلاینده منو اکسید کربن با ایستادن شاخص روی عدد 32 در شرایط پاک و آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون با ایستادن شاخص روی عدد 70 در شرایط سالم قرار دارد.

وی افزود: در این شرایط به ویژه در مناطقی که در شرایط هشدار هستند توصیه می شود سالمندان، کودکان بیماران قلبی و ریوی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.

هوای مشهد در وضعيت هشدار قرار گرفت

همچنین روابط عمومی اداره کل محیط زیست خراسان رضوی امروز اعلام کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی مشهد ، شاخص کلی کیفیت هوای این کلانشهر امروز 106 پی اس آی و در وضع هشدار و آلوده برای افراد حساس بزرگسال و کودکان قرار دارد .

بر این اساس بزرگسالان ، کودکان و بیماران قلبی عروقی از انجام دادن فعالیت طولانی در خارج از منزل بپرهیزند.

امروز شانزدهمین روز آلوده مشهد در زمستان امسال است .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.