سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نهاوندیان در دیدار استراو:همه کشورها برای مبارزه با تروریسم فعال شوند...

نهاوندیان در دیدار استراو:همه کشورها برای مبارزه با تروریسم فعال شوند

چکیده :رییس دفتر رییس جمهور در دیدار رییس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران گفت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات و رویکرد جدید دولت در زمینه دیپلماسی خارجی افق روشنی را در برابر اقتصاد ایران پدید آورده است....


رییس دفتر رییس جمهور در دیدار رییس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران گفت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات و رویکرد جدید دولت در زمینه دیپلماسی خارجی افق روشنی را در برابر اقتصاد ایران پدید آورده است.

به گزارش ایسنا، محمد نهاوندیان در دیدار با جک استراو و هیأت همراه با اشاره به ناکارآمدی تحریم های غرب در برابر خواست و اراده ملت ایران و بیان اینکه کشورهای اروپایی در این روند بیشتر متضرر شده اند، گفت: تمایل کشورهای اروپایی به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران روز افزون شده که سفرهای اخیر به ایران موید آن است.

رییس دفتر رییس جمهور افزود: با رویکرد دولت تدبیر و امید مبنی بر مذاکره برد – برد با گروه ۱+۵ میزان تقاضا و اشتیاق برای ورود به ایران و یافتن فرصت های اقتصادی جدید به بطور چشمگیری افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه هشت سال حمایت کشورهای غربی از صدام در جنگ تحمیلی و استفاده مداوم از ادبیات تهدید و زور از سوی مقامات آنها، سبب شده است اعتماد مردم ایران نسبت به غرب از بین برود گفت : تنها در صورت وجود صداقت از سوی طرف های غربی و پرهیز از تفسیر به رأی های یکجانبه است که می توان به موفقیت آمیز بودن تفاهمات اخیر امیدوار بود.

نهاوندیان با اشاره به موفقیت های روز افزون دولت تدبیر و امید ظرف مدت کوتاه گذشته گفت: تورم ۴۳ درصدی کشور در زمان پیروزی دکتر روحانی در انتخابات به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته و سیر نزولی تورم نقطه به نقطه نیز کاملا محسوس است.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به سابقه تنش آلود روابط ایران و انگلیس ابراز امیدواری کرد، لندن نیز به سیر تحولات مثبت جهانی درباره ایران بپیوندد.

رییس دفتر رییس جمهور در ادامه با اشاره به تصویب قطعنامه مبارزه با خشونت و افراطی گری در سازمان ملل که به پیشنهاد رییس جمهور کشورمان مطرح شده بود، گفت: ایران همواره پرچمدار مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه بوده و اکنون با توجه به شرایط بحرانی در سوریه لازم است همه کشورها در این زمینه فعال شوند و کشورهایی که از تروریست ها حمایت می کنند باید دست از این حمایت بردارند چرا که رشد تروریسم نه تنها به زیان منطقه بلکه به ضرر حامیان آنها خواهد بود.

در این دیدار جک استراو با ابراز خرسندی از حضور در ایران، پیروزی دکتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت و از نهاوندیان خواست سلام گرم و تبریک او را به این مناسبت به رئیس جمهور ابلاغ کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران تحولات پدید آمده در سطح بین الملی از زمان روی کار آمدن روحانی را بسیار چشمگیر توصیف کرده و گفت: کم شدن تنش ها در روابط ایران با کشورهای جهان کاملا ملموس است و این امیدواری ایجاد شده که با ادامه این رویکرد موانع پیش رو برای گسترش روابط اقتصادی میان ایران و کشورهای جهان نیز برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه ایران، کشوری قدرتمند و تأثیرگذار در منطقه است، موضوع تروریسم را دغدغه مشترک بین همه کشورها و خصوصاً اتحادیه اروپا توصیف کرد و بر لزوم همکاری و حمایت از قطعنامه مبارزه با خشونت و افراط گری تأکید کرد.

استراو با مهم خواندن توافق هسته ای ژنو و نقش آن در پدید آمدن رویکرد جدید بین الملی نسبت به ایران، بر بهبود روابط انگلیس با جمهوری اسلامی ایران و ارتقاء سطح آن تاکید کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.