سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » فاطمه هاشمی پیش از ورود به دادگاه: دادگاه انقلاب را اصلح به رسیدگی به اتهامم نمی دا...

فاطمه هاشمی پیش از ورود به دادگاه: دادگاه انقلاب را اصلح به رسیدگی به اتهامم نمی دانم

چکیده :فاطمه هاشمی صبح امروز قبل از ورود به دادگاه انقلاب در جمع خبرنگاران، گفت: من درخواست کرده بودم که این دادگاه علنی برگزار شود که تا این لحظه با آن موافقت نشده است. دادگاه انقلاب را نیز اصلح به رسیدگی به این اتهام نمی دانم....


جلسه رسیدگی به اتهام فاطمه هاشمی در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران آغاز شد.

به گزارش مهر، پرونده فاطمه هاشمی با صدور کیفرخواست به اتهام نشر اکاذیب به شعبه اول دادگاه انقلاب تهران ارجاع شده بود که ساعت 10 صبح امروز جلسه محاکمه با حضور فاطمه هاشمی و وکیل مدافعش آغاز شد.

جلسه دادگاه به صورت غیرعلنی و بدون حضور خبرنگاران آغاز شد. فاطمه هاشمی و وکیلش پیش از ورود به دادگاه گفته بودند دادگاه انقلاب صلاحیت رسیدگی به این اتهام را ندارد.

گفتنی است یاسر و فائزه هاشمی نیز در جلسه دادگاه حاضر شده است.

فاطمه هاشمی صبح امروز قبل از ورود به دادگاه انقلاب در جمع خبرنگاران، گفت: من درخواست کرده بودم که این دادگاه علنی برگزار شود که تا این لحظه با آن موافقت نشده است. دادگاه انقلاب را نیز اصلح به رسیدگی به این اتهام نمی دانم.

وی افزود: زمانی که آقای احمدی نژاد علیه خانواده لاریجانی صحبت کرد 45 دقیقه از وقت مجلس برای دفاع از خانواده لاریجانی گرفته شد اما وقتی یکی از نمایندگان مجلس علیه مهدی هاشمی صحبت هایی را مطرح کرد هیچ دفاعی از وی نشد.

فاطمه هاشمی ادامه داد: پس از این اتفاقات من در مصاحبه ای خواستار این شدم که علی لاریجانی و برادرش پاسدار حقوق ملت باشند نه پاسدار حقوق خانواده شان که به خاطر این مصاحبه امروز محاکمه می شوم.

وی خاطرنشان کرد: ماجرای برخورد با علی مطهری نشان داد برخی افراد تحمل نقد را ندارند و ما باید پیامبر را الگوی خود قرار دهیم. بر روی سر پیامبر مخالفانش خاک می ریختند اما حضرت محمد (ص) با آنها می نشست و صحبت می کرد. ما رفتاری را در جمهوری اسلامی بنا نهادیم که غیر اسلامی و شرعی است.

رسیدگی به اتهام نشر اکاذیب نیاز به شاکی خصوصی دارد

وکیل فاطمه هاشمی گفت: رسیدگی به اتهامات موکلم نیاز به شاکی خصوصی دارد.

محمود علیزاده طباطبایی پیش از ورود به دادگاه انقلاب در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از نمایندگان اظهاراتی را در خصوص مهدی هاشمی مطرح کرده بود که موکلم در مصاحبه ای اعلام کرد ای کاش مهدی برادر لاریجانی بود و در این مصاحبه اشاره ای نکرده منظورش کدام لاریجانی بوده است.

وی افزود: اتهام موکلم نشر اکاذیب است که این اتهام نیاز به شاکی خصوصی دارد اما در این پرونده شاکی خصوصی وجود ندارد و بدون شاکی خصوصی امکان رسیدگی مقدور نیست. بازپرس پرونده نیز این موضوع را به صورت تلویحی تایید کرده بود که در ادامه برای موکلم قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شد. پرونده نیز برخلاف تمام ضوابط با نامه ای با امضای جعفری دولت آبادی به دادگاه انقلاب ارسال شد.

این وکیل دادگستری اظهار داشت: با توجه به درخواست فاطمه هاشمی، دیروز به دادگاه مراجعه کرده و از طرف موکلم درخواست کردم دادگاه امروز به صورت علنی برگزار شود. همچنین اتهام نشر اکاذیب جرم عمومی بوده و باید در دادگاه عمومی رسیدگی می شد.

علیزاده طباطبایی در خصوص آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی نیز گفت: در این پرونده نیز اتفاق جدیدی رخ نداده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.