سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تجمع بیش از هزار کارگر پیمانی پتروشیمی رازی در اعتراض به تبعیض حقوق‎...

تجمع بیش از هزار کارگر پیمانی پتروشیمی رازی در اعتراض به تبعیض حقوق‎

چکیده :صبح روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه بیش از هزار کارگر پیمانکاری «پتروشیمی رازی» در اعتراض به تبعیض در پرداخت حقوق و سایر مطالبات صنفی‌شان در مقابل ساختمان دفتر مرکزی این شرکت در بندر امام تجمع کردند....


صبح روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه بیش از هزار کارگر پیمانکاری «پتروشیمی رازی» در اعتراض به تبعیض در پرداخت حقوق و سایر مطالبات صنفی‌شان در مقابل ساختمان دفتر مرکزی این شرکت در بندر امام تجمع کردند.

به گزارش ایلنا نماینده کارگران این کارخانه، در توضیح علت اعتراض امروز کارگران پتروشیمی رازی گفت: تجمع صبح امروز کارگران پتروشیمی رازی در اعتراض به تبعیض در پرداخت حقوق بین کارگران پیمانی و کارمندان رسمی است.

نماینده کارگران که نخواست نامش فاش شود، مجموع کارگران پتروشیمی رازی را حدود سه هزار نفر ذکر کرد و در ادامه افزود: کارگران پیمانی پتروشیمی رازی که زیر نظر چندین شرکت پیمانکاری همانند «پیشکامان فن اندیش»، «پیشگام فرا صنعت»، «تعمیرات نیروگاههای حرارتی خوزستان» و… فعالیت دارند حدود هزار و ۸۵۰ نفر هستند که در مقایسه با کارمندان اداری این کارخانه که زیرنظر شرکت اصلی کار می‌کنند، از حقوق و مزایای کمتری برخوردارند.

اوبا بیان اینکه مجموع دریافتی کارگران پیمانی پتروشیمی رازی کفاف معاش زندگی آنان را نمی‌دهد، در تشریح جزئیات مشکلاتشان گفت: از تاریخ یکم اسفند ماه که ۸۵ درصد سهام پتروشیمی رازی به بخش خصوصی (ترک) واگذار شد، مشکلات کارگران پیمانی نیز آغاز شده است.

به گفته وی، سطح حقوق کارگران پیمانی کارخانه به نسبت کارگران رسمی که در سمتهای اداری پتروشیمی فعالیت دارند بسیار ناچیز است و این تبعیض باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.

وی ادامه داد: حقوق یک کارگر پیمانی بین ۵۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار تومان است این در حالیست که دریافتی ماهانه یک کارمند رسمی پتروشیمی چندین برابر یک کارگر است.

این کارگر در خاتمه در مورد سایر مطالبات معوقه کارگران پتروشیمی رازی گفت: کارگران درتجمع امروز خود همچنین خواستار لحاظ شدن سختی کار در حقوق و بیمه، دریافت سرویس ایاب و ذهاب و تامین یک وعده غذای گرم در روز است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.