سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مریضی مانع حضور کارگر روزمزد در محل کارش نشد؛ مرگ به دلیل خواب‌آلودگی...

مریضی مانع حضور کارگر روزمزد در محل کارش نشد؛ مرگ به دلیل خواب‌آلودگی

چکیده : هلاکویی که به عنوان کارفرمای شرکت پیمانکاری کیسون فعالیت می‌کند، دلیل وقوع این حادثه را خواب بودن کارگر در هنگام عبور قطار ذکر کرد و گفت: طبق شواهد، این کارگر در روز حادثه دچار سرماخوردگی شدیدی بوده که به علت استفاده از دارو و خواب آلودگی متوجه عبور قطار نمی‌شود....


در پی حادثه صبح دیروز در یکی از تونل‌های پروژه قطار شهری اهواز که به کشته شدن یک کارگر پیمانی انجامید، مدیرعامل قطار شهری اهواز به تشریح جزئیات این حادثه پرداخت.

«عباس هلاکویی» مدیرعامل قطار شهری اهواز به ایلنا گفت: در ساعت ۵ بامداد روز دوشنبه، «علی زادحزباوی» ۲۱ ساله، از کارگران پیمانی شرکت پیمانکاری «کیسون» که مسئولیت سوزن‌بانی ریل قطارهای حاوی خاک حفاری تونل را بر عهده داشت، به دلیل تصادف با واگن‌ کشته شد.

هلاکویی که به عنوان کارفرمای شرکت پیمانکاری کیسون فعالیت می‌کند، دلیل وقوع این حادثه را خواب بودن کارگر در هنگام عبور قطار ذکر کرد و گفت: طبق شواهد، این کارگر در روز حادثه دچار سرماخوردگی شدیدی بوده که به علت استفاده از دارو و خواب آلودگی متوجه عبور قطار نمی‌شود.

مدیرعامل قطار شهری اهواز عرض تونل محل حادثه را حدود ۶۰ تا ۷۰ سانتی‌متر ذکر کرد و گفت: سوزن‌بان‌ها که بصورت روزمزد استخدام می‌شوند در نوبت‌های (شیفت) ۱۲ ساعته مشغول به کارند، به هیچ وجه نباید در هنگام کار استراحت کنند چرا که روزانه سه تا چهار واگن از تونل‌ها گذر می‌کنند و به دلیل عرض کم تونل‌ها، هر غفلتی باعث بروز حادثه می‌شود.

به گفته هلاکویی، طبق اظهارات راننده قطار و سایر کارگرانی که سوار واگن حمل خاک بودند، در هنگام حادثه این کارگر با گذاشتن کارتن و پتو در کنار ریل خوابیده بود و آنان زمانی متوجه حضور وی شدند که امکان نجات وجود نداشته است.

او گفت: به گفته کارگران حاضر در محل حادثه، با گیر کردن لباس این کارگر به یکی از واگن‌ها، بدن وی چندین متر بر روی ریل کشیده می‌شود که به احتمال زیاد، مرگ وی بر اثر ضربه مغزی بوده است.

مدیرعامل قطار شهری اهواز در پایان این گفتگو، اظهار کرد: برای فهمیدن علت دقیق حادثه باید منتظر نظر نهایی کار‌شناسان ایمنی کار و پزشکی قانونی بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.