سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مرگ سالانه بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر تهرانی به علت آلودگی هوا...

مرگ سالانه بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر تهرانی به علت آلودگی هوا

چکیده :عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت : هر سال مرگ بیش از دو هزار و ۷۰۰ نفر از ساکنان تهران به علت آلودگی هوا جلو می افتد....


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت : هر سال مرگ بیش از دو هزار و ۷۰۰ نفر از ساکنان تهران به علت آلودگی هوا جلو می افتد.

به گزارش ایرنا، «رسول خضری» افزود : این افراد دارای بیماری های زمینه ای همچون مشکلات قلبی – ریوی هستند و زندگی آنها به تلنگری همچون آلودگی هوا وابسته است تا برای همیشه با زندگی خداحافظی کنند.

وی گفت : زمانیکه آلودگی هوا در کلان شهرهایی همچون تهران بیشتر می شود، آمار مرگ و میرها نیز افزایش می یابد و مردم همچنان منتظر اجرای مدیریتی جدید بر آلودگی هوای کلان شهرها هستند.

خضری ادامه داد: شاید آلودگی هوا عامل مستقیم اکثر مرگ و میرها نباشد، اما عامل غیر مستقیم و تشدید کننده بیماری های زمینه ای به شمار می رود.

وی گفت: هر چند مقاومت جسمی بسیاری از افراد با بالا رفتن سن آنها بیشتر می شود، اما همیشه یک عده نیز در جامعه به سر می برند که از نظر سلامت جسمی آسیب پذیر هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، کودکان دبستانی و زیر سن دبستان، زنان باردار، بیماران دارای حساسیت و آلرژی، بیماران دارای بیماری های زمینه ای از جمله بیماران قلبی و همچنین سالخوردگان را از جمله افراد آسیب پذیر در مقابل آلودگی هوا بر شمرد.

خضری ضمن اشاره به قانون جامع آلودگی هوا و تصریح اینکه این قانون به اصلاح و بازنگری نیاز دارد، افزود: با راهکارهای علمی می توان به آلودگی هوا در کلان شهر ها فائق آمد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.