سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیشنهاد تاجزاده به دانشجویان برای مقابله با تهمت زنی ها و نفرت پراکنی های اقتدارگر...

پیشنهاد تاجزاده به دانشجویان برای مقابله با تهمت زنی ها و نفرت پراکنی های اقتدارگرایان

چکیده :روشن است که ما نباید در تله اقتدارگرایان گرفتار شویم. راه صحیح مقابله با ترفندهای اشخاص و تریبون های نفرت پراکن اقتدارگراها بویژه صدا و سیمای سپاهی به نظر من شعار دادن علیه رهبر نیست بلکه دفاع قاطع دانشگاهیان از حقوق اساسی ملت به ویژه آزادی مطبوعات، احزاب، تجمعات، تشکل های مدنی و انتخابات و نیز افشای مبانی و مواضع ضد حقوق بشری طرفداران اسلام پادگانی از یک طرف و حمایت هرچه گسترده تر قشرهای مختلف به ویژه دانشجویان از آقایان موسوی، کروبی، هاشمی و خاتمی و پشتیبانی قاطع از دولت از طرف دیگر است....


کلمه-سیدمصطفی تاج زاده:

در جریان سؤال از وزیر محترم علوم یکی از نمایندگان وابسته به جبهه پایداری فیلم کوتاهی از مراسم گرامی داشت 16 آذر در دانشگاه خواجه نصیر را پخش کرد که در آن دانشجویان با ابراز احساسات نسبت به آقایان کروبی و موسوی ظاهرا علیه رهبری نیز شعار داده بودند.

من به راستگویی شاگردان آقای مصباح اعتماد ندارم زیرا به فتوای استادشان دروغ گفتن برای دست یابی به اهداف مقدس جایز است. پس بعید نیست که فیلم مزبور هم مونتاژ شده باشد. با وجود این لازم می دانم توجه عموم دانشجویان آزادی خواه و عدالت طلب را به این موضوع جلب کنم که اگر مانند من طرفدار بازی برد-برد در سیاست داخلی و خارجی هستند و معتقدند تنها از این طریق می توان استقلال و امنیت ملی، یک پارچگی سرزمینی و نظم و ثبات سیاسی را تؤامان با کمترین هزینه حفظ کرد، آن گاه لازم است از انجام هراقدامی که می تواند بدگمانی ها را بیشتر کند، دیوار بی اعتمادی را قطورتر نماید، برکینه ها بیفزاید، موجب قطبی شدن فضا شود و جامعه و دانشگاه را وارد نزاع های بی حاصل و فرساینده کند، پرهیز کنیم.

دانشگاهیان عزیز مستحضرند که من همواره مدافع نقد عملکرد رهبر و نهادهای زیرنظر ایشان بوده ام و آن را حق قانونی و تکلیف شرعی و ملی آحاد ایرانیان دانسته و می دانم و بر این باورم که عقل سلیم نمی پذیرد به یک نفر بیش از 70% اختیارات حکومتی واگذار شود اما نقد او مجاز نباشد و در عوض منتقد او به شدیدترین مجازات ها محکوم شود. چنین نگرش و روشی خلاف قانون اساسی و تجربه بشری است و آسیب های جدی به میهن و مردم و عرصه سیاست و حتی شخص رهبری وارد می کند.

باوجود این با شعار دادن علیه رهبر یا توهین به ایشان مخالفم و آن را به زیان مطالبات دموکراسی خواهانه ملت ایران و مصداق بارز ورود به بازی باخت-باخت می دانم. به علاوه معتقدم چنین حرکتی موضع دولت تدبیر و امید را نیز در مهار اقدام های غیرقانونی شاخه دانشجویی حزب پادگانی در دانشگاه ها تضعیف می کند. شاید به همین دلیل باشد که تکفیری های جنگ طلب در هفته های اخیر بر میزان اهانت و افترا و هتاکی به اصلاح طلبان و سبزها به طور عام و علیه آقایان موسوی و کروبی به شکل خاص افزودند. آنان ظاهرا قصد دارند با آزرده خاطر کردن نسل جوان، ایشان را به مقابله به مثل تحریک کنند.

روشن است که ما نباید در تله اقتدارگرایان گرفتار شویم. راه صحیح مقابله با ترفندهای اشخاص و تریبون های نفرت پراکن اقتدارگراها بویژه صدا و سیمای سپاهی به نظر من شعار دادن علیه رهبر نیست بلکه دفاع قاطع دانشگاهیان از حقوق اساسی ملت به ویژه آزادی مطبوعات، احزاب، تجمعات، تشکل های مدنی و انتخابات و نیز افشای مبانی و مواضع ضد حقوق بشری طرفداران اسلام پادگانی از یک طرف و حمایت هرچه گسترده تر قشرهای مختلف به ویژه دانشجویان از آقایان موسوی، کروبی، هاشمی و خاتمی و پشتیبانی قاطع از دولت از طرف دیگر است.

چنین راهبردی مسیر را برای تحقق و تثبیت شعارهای دکتر روحانی هموار می کند و با منزوی نمودن روزافزون افراطیون که آرمان شان استبداد در ایران و جنگ در جهان است، آنان را در تنگنا و فشار قرار می دهد تا از اقدام های غیرقانونی و غیراخلاقی خود دست بردارند.

به باور من در شرایطی که در تحریم بی سابقه نفتی و بانکی به سر می بریم و دولت امریکا با سوء استفاده از ندانم کاری احمدی نژاد و حامیانش بیش از یکصد میلیارد دلار از درآمدهای ما را به گروگان گرفته است و میهن و مردم با مشکلات عدیده اقتصادی مواجهند و در شرایطی که بسیاری از کشورهای منطقه به علت تمامت خواهی رهبران و دولت مردان شان و نیز مخالفان انحصارطلبشان در آتش خشم و خشونت فرقه ای و سیاسی و عقیدتی می سوزند، ما حق نداریم تجربیات گذشته را نادیده بگیریم.

باید توجه داشت که پیروزی اصلاحات در غیرنظامی و مدنی کردن فضای کشور و حوزه و دانشگاه و نیز گسترش و تعمیم منطق و ادبیات اصلاحی به رقبا و مخالفانشان است نه به عکس. پس وظیفه همه ما تلاش برای فراگیر کردن و حاکمیت این فرهنگ است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.