سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت گسترده ورزشکاران بحرینی معترض به آل خلیفه...

بازداشت گسترده ورزشکاران بحرینی معترض به آل خلیفه

چکیده :در یکی از این بازداشت‌ها مقامات دولت بحرین سه تن از اعضای تیم فوتبال و دو تن از بازیکنان هندبال این کشور را دستگیر کردند....


کلمه- گروه گزارش: فعالان حقوق بشر و خبرنگاران اعلام کردند، دولت بحرین تعدادی از اعضای تیم فوتبال و ورزشکاران دیگر این کشور را از زمان وقوع قیام علیه دولت منامه در سه سال قبل دستگیر کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ در یکی از این بازداشت‌ها مقامات دولت بحرین سه تن از اعضای تیم فوتبال و دو تن از بازیکنان هندبال این کشور را دستگیر کردند. این مقام‌ها اعلام کردند که این بازیکنان در پنج دسامبر سال جاری میلادی دستگیر شدند. این ورزشکاران به شرکت در تجمعات غیرقانونی مظنون هستند.

دستگیری این تعداد از ورزشکاران تعداد ورزشکاران بازداشتی توسط مقام‌های بحرین را به 50 تن رسانده است. البته تعداد زیادی از این ورزشکاران بازداشتی بلافاصله آزاد شدند.

فعالان حقوق بشر و خبرنگاران مظنون به این قضیه هستند که ورزشکاران از سوی اقلیت سنی بحرین هدف قرار گرفتند چرا که اهل تشیع هستند و حضورشان در تظاهرات اعتراضی علیه دولت منامه یکی از عوامل دستگیری و بازداشتشان محسوب می‌شود.

یکی از خبرنگاران حوزه ورزشی بحرین گفت: با نگاهی اجمالی به لیست ورزشکاران بازداشتی مشخص می‌شود که آن‌ها در یک اقدام انتقام‌جویانه دستگیر شدند چرا که آن‌ها تماما به اکثریت شیعی بحرین تعلق دارند که خواستار دموکراسی در کشور هستند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.