سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین و خودداری از ملاقات هفتگی...

اعتراض زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین و خودداری از ملاقات هفتگی

چکیده : در اعتراض به اقدامات خودسرانه مسئولین زندان اوین و دادستانی تهران و انتقال ۴ نفر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ به زندان انفرادی و عدم بازگشت آن‌ها پس از ۸ روز، ۵۰ نفر از زندانیان سیاسی این بند امروز دوشنبه ۱۶ دی ماه از ملاقات هفتگی با خانواده‌هایشان خودداری کردند....


جمعی از زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین در اقدامی اعتراضی با عدم  حضور در سالن ملاقات، دست به اعتصاب ملاقات زدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، در اعتراض به اقدامات خودسرانه مسئولین زندان اوین و دادستانی تهران و انتقال ۴ نفر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ به زندان انفرادی و عدم بازگشت آن‌ها پس از ۸ روز، ۵۰ نفر از زندانیان سیاسی این بند امروز دوشنبه ۱۶ دی ماه از ملاقات هفتگی با خانواده‌هایشان خودداری کردند.

سیدعلیرضا بهشتی، محسن میردامادی، علیرضا رجایی، عبدالفتاح سلطانی، قربان بهزادیان نژاد، عبدالله مومنی، سعید مدنی، محمدصادق ربانی املشی، محمدامین هادوی، سیدحسین رونقی ملکی، سیامک قادری، محمدرضایی، جعفر گنجی، مجید اسدی، هانی یازرلو، محمد متاجی، حسن صادقی، اسدالله هادی، سالار ستوده، مصطفی عبدی، حمیدرضا برهانی، مصطفی ریسمان باف، علی سلان‌پور، رضا اکبری منفرد، اصغر قطان، امیر اسلامی، رضا انتصاری، احمد هاشمی، محمد صائمی، پیمان کاسن‌نژاد، حمیدرضا کرواسی و… از جمله زندانیانی بودند که امروز علیرغم حضور خانواده هایشان در سالن ملاقات، از دیدار آن ها خودداری کردند.

انتقال این افراد بدنبال درگیری‌های ۹ دی ماه در بند ۳۵۰ صورت گرفت. در این روز چند نفر از محکومین به جاسوسی برای اسرائیل و آمریکا با تحرک عباسی نماینده وزارت اطلاعات در بند ۳۵۰ قصد تظاهرات در این بند را داشتند که با مخالفت قاطبه زندانیان این بند مواجه شد.

بدنبال درگیری‌های ۴ نفر از جاسوسان که مسببین اصلی درگیری‌ها بودند به همراه ۴ نفر از زندانیان سیاسی، عماد بهاور، حسن اسدی زید آبادی، بهزاد عرب گل و علی کاظم‌زاده به سلول انفرادی منتقل شدند. با کمال تعجب پس از ۶ روز ۴ جاسوس فوق الذکر که عاملین و مقصرین اصلی درگیری‌ها بودند با حمایت تمام عیار دادستانی تهران و مسئولین زندان اوین به بند ۳۵۰ برگردانده شدند در حالیکه خبری از انتقال ۴ زندانیان سیاسی نشد. آنچه در این حوادث چشمگیر بود همکاری نزدیک و حمایت کامل دادستانی تهران، نماینده وزارت اطلاعات، و جواد مومنی معاون اجرائی زندان اوین، از جاسوس‌های اسرائیل و آمریکا بود.

اقدامات جدید دادستانی تهران و مسئولین زندان و برخوردهای بی‌سابقه اخیر موجی از نگرانی بین خانواده‌های زندانیان سیاسی ایجاد کرده است.

اقدام به اعتصاب ملاقات در پی ۸ روز امتناع از دریافت غذا زندانیان صورت گرفت که از سوی زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ سامان یافته بود.

اخبار مرتبط

سناریوسازی و درگیری در بند ۳۵۰ اوین

معرفی جاسوسان درگیر با زندانیان سیاسی

ادامه اعتراض زندانیان سیاسی در بند ۳۵۰ اوین

همسر حسن اسدی زید آبادی: ظاهرا قرار نیست حرف ما شنیده شود

همسر عماد بهاور: قصد آزار روحی و روانی زندانیان سیاسی را دارند

پایگاه قدرت عضو فعال می پذیرد، حتی شما جاسوس عزیز

۵ روز امتناع از گرفتن غذا در بند ۳۵۰ زندان اوین/ اعتراض به انفرادی زندانیان سیاسی

حمایت دادستانی تهران و مسئولین زندان اوین از جاسوس ها در بند۳۵۰

۷ روز بی خبری مطلق از زندانیان سبز در انفرادی و ادامه اعتراض در بند ۳۵۰ زندان اوینDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.