سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همسران شهید باکری و شهید همت: محصورین اشتباه خودی ها را با ماندن در کنار مردم جبران ...
» میرحسین، رهنورد و کروبی به مردم اطمینان دادند هنوز می توان به افراد انقلابی اعتماد کرد

همسران شهید باکری و شهید همت: محصورین اشتباه خودی ها را با ماندن در کنار مردم جبران کردند

چکیده : میرحسین، رهنورد و کروبی دقیقا به نفع انقلاب فعالیت کردند و به مردم اطمینان دادند که هنوز می توان به افراد انقلابی اعتماد کرد. آنان اشتباهات خودی ها را با ماندن در کنار مردم و دلجویی از آنان جبران کردند. ما که ایمان داریم انتخابات سال 92 ثمره حرکت انسان دوستانه این عزیزان بوده که نگذاشتند رشته اعتماد مردم به نظام گسسته شود. انصافا آیا امروز مسوولان مواردی را که آن زمان در کیفرخواست ها به عنوان جرم و تشویش اذهان مطرح می شد، تایید می کنند؟...


همسران شهید باکری و شهید همت در نامه ای به دادستان کل کشور با تصریح بر اینکه آنچه ما به عنوان شاهدان اعتراضات مردمی مثلا در عاشورای 88 دیدیم با انعکاس آن در رسانه های خودی بسیار متفاوت بود، تاکید کردند ما هم در بحث فتنه با شما موافقیم. اما انگشت اشاره ما سمت دیگری را نشان می دهد! حوادث آن روزها واقعا فتنه ای برای خودی ها بود تا مردم فهیم ماهیت این جماعت را ببینند!

به گزارش کلمه، خانم چهل امیرانی و بدیهیان، همسران دو تن از فرماندهان دوران دفاع مقدس در نامه ی خود با بیان اینکه انصافا تکلیف مردم با اصحاب حکومت روشن نیست، نوشته اند: بی توجهی به قانون و آشفتگی در برگزاری انتخابات 88 باعث به وجود آمدن اعتراضات مردمی شد. مردم برای رساندن صدای اعتراضشان به گوش مسوولان به خیابان ها آمدند. البته مورد مذمت واقع شدند که چرا مطالباتتان را در کف خیابان پیگیری کردید؟

همسر شهید باکری و همسر شهید همت در نامه ی خود با تاکید بر اینکه صد البته که تصادفا همه مظلومان اتفاقات 88 خودی بودند. اما شاید پس از گذشت 4 سال و روشن شدن بیشتر بسیاری از مسایل برای همگان، غیر خودی ها نیز در زمره مظلومان قرار گیرند، نوشته اند:  میرحسین، رهنورد و کروبی دقیقا به نفع انقلاب فعالیت کردند و به مردم اطمینان دادند که هنوز می توان به افراد انقلابی اعتماد کرد. آنان اشتباهات خودی ها را با ماندن در کنار مردم و دلجویی از آنان جبران کردند. ما که ایمان داریم انتخابات سال 92 ثمره حرکت انسان دوستانه این عزیزان بوده که نگذاشتند رشته اعتماد مردم به نظام گسسته شود. انصافا آیا امروز مسوولان مواردی را که آن زمان در کیفرخواست ها به عنوان جرم و تشویش اذهان مطرح می شد، تایید می کنند؟

متن کامل نامه ی فاطمه چهل امیرانی و ژیلا بدیهیان  به شرح زیر است:

دادستان محترم کل کشور

آنچه شاهد هستیم باور کردنی نیست. به طرفه العینی تمام باورهایی که برای آنها بهای سنگینی داده بودیم، زیر سوال رفته است. واقعا فاین تذهبون!!!!

جناب دادستان! آیا شما وظیفه مدعی العمومیتان را در حق همه مردم ایران انجام می دهید یا تنها بخشی خاص؟ سالها باورمان آن بوده که رمز پیروزی انقلاب وحدت است. اما متاسفانه زمانیکه در قدرت قافیه کم آمد، مردم را به دو دسته خودی و غیرخودی تقسیم کردند و قانون یک بام و دو هوا بر کشور حاکم شد. از آن به بعد هر کاری که خودی ها انجام دهند درست است و هر آنچه غیر خودی ها انجام دهند، اشتباه!

راستی! تا بحال شرایط خودی و غیرخودی را بررسی کرده اید؟ فکر می کنید عادلانه است؟ معیار شما چیست؟ مردم به کجا باید برسند تا خودی شوند و حق حیات و اظهارنظر پیدا کنند؟ راستی شعار «ایران برای همه ایرانیان» فقط مصرف انتخاباتی دارد؟ آیا مثلا اگر خانمی با تعریف جمهوری اسلامی بدحجاب باشد، همیشه لایق توهین است و فقط زمانی به مقام نظردهی در رسانه ملی نایل می شود که بخواهد خودی ها را تایید کند؟ شما وقتی حالتان خوب است شعار می دهید که دانشگاه ها باید سیاسی شوند. منظورتان از سیاسی شدن چیست؟ آیا می خواهید بچه های مردم به تحلیل شما برسند؟ گیریم جوانی را جو سیاسی شدن دانشگاه گرفت، اما منظور اصلیتان را نفهمید و به تحلیل ها و نتایج دیگری رسید که از نظر شما جرم است. آن وقت با کدام تعریف از عدالت او را ستاره دار و از کلاس درس حذف می کنید؟ جرم و حکمتان با هم هماهنگ است؟ مگر نه آنکه درس و علم یک مقوله است و مشی سیاسی مقوله دیگری!

انصافا تکلیف مردم با اصحاب حکومت روشن نیست! بی توجهی به قانون و آشفتگی در برگزاری انتخابات 88 باعث به وجود آمدن اعتراضات مردمی شد. مردم برای رساندن صدای اعتراضشان به گوش مسوولان به خیابان ها آمدند. البته مورد مذمت واقع شدند که چرا مطالباتتان را در کف خیابان پیگیری کردید؟

جناب دادستان! حافظه ی تاریخی ما تایید کننده ی این نوع اعتراض است! ما سالها به اشاره نظام در هر شرایطی به تظاهرات خیابانی می آمدیم. خودی های کفن پوش نیز هر زمان مصلحت دانستند بر علیه اشخاص حقیقی و یا حقوقی راه پیمایی می کردند. و صد البته که این به خیابان آمدن ها از برکات انقلاب بود و نتیجه هم داده بود. اما در سال 88 خودی ها احساس کردند که ممکن است رشته قدرت از دستشان برود. حالشان دگرگون شد و هدف، وسیله را برایشان توجیه کرد. با این بهانه که دشمن در صف معترضان نفوذ کرده و امنیت ملی به خطر افتاده، همه بی اخلاقی ها عین اخلاق، و زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی، مباح بلکه عین ثواب شمرده شد.

فاجعه کهریزک و زیرزمین وزارت کشور به راحتی اتفاق افتاد. اصل برائت به خاطره ها سپرده شد. همه متهم شدند و به هر قیمتی برایشان مدرک تهیه می شد. عجیب بازار ظلم و دروغ به راه افتاده بود! آنچه ما به عنوان شاهدان اعتراضات مردمی مثلا در عاشورای 88 دیدیم با انعکاس آن در رسانه های خودی بسیار متفاوت بود. رسانه هایی که هر معترضی را فتنه گر معرفی می کردند. البته ما هم در بحث فتنه با شما موافقیم. اما انگشت اشاره ما سمت دیگری را نشان می دهد! حوادث آن روزها واقعا فتنه ای برای خودی ها بود تا مردم فهیم ماهیت این جماعت را ببینند! در این چند سالِ بعد از آن اتفاقات غم انگیز، هر از گاه افرادی به حکم انسانیت به ظلم های انجام شده اعتراض کرده اندکه البته با حمله غیراخلاقی خودی ها نتیجه ای نداده است. دکتر علی مطهری یکی از این انسانهای شریف بوده و هستند که خداوند حفظشان کند. ایشان سعی کردند مودبانه و عاقلانه به وظیفه انسانی، قانونی و اخلاقی خود عمل کنند، شاید گوش شنوا یا وجدان بیداری پیدا کنند و جو حاکم را کمی تغییر دهند. و البته آرامشی برای مردم آسیب دیده باشندکه هنوز امیدی برای اعاده حقشان هست!

جناب مدعی العموم! بسیاری از نمایندگان مجلس دائما حرف هایی وحدت شکن می زنند و تفرقه اندازی می کنند. ولی چون در جرگه خودی ها هستند، شما اتهامی به ایشان وارد نمی کنید. با اینکه رمز پیروزی انقلاب، همین وحدت بود. در عجبیم صحبت های یک نماینده که دارای مصونیت پارلمانی است و بر اساس وظایف مندرج در قانون اساسی مطرح شده، چه مشکل قانونی می تواند داشته باشد؟ آقای مطهری، مواردی را دلسوزانه مطرح کرده اند. عقل، ایمان و آموخته های دینی حکم می کند به توصیه هایشان توجه کنید! واقعا عدالت حکم می کند که به احکام صادر شده و (یا صادر نشده ولی عملی شده) برای اتفاقات 88 مجددا رسیدگی شود! قوه قضاییه وظیفه دارد همیشه طرف مظلوم باشد. صد البته که تصادفا همه مظلومان اتفاقات 88 خودی بودند. اما شاید پس از گذشت 4 سال و روشن شدن بیشتر بسیاری از مسایل برای همگان، غیر خودی ها نیز در زمره مظلومان قرار گیرند.

جناب دادستان شما نمی خواهید باور کنید که آقای مهندس میرحسین موسوی، خانم رهنورد و آقای کروبی دقیقا به نفع انقلاب فعالیت کردند و به مردم اطمینان دادند که هنوز می توان به افراد انقلابی اعتماد کرد. آنان اشتباهات خودی ها را با ماندن در کنار مردم و دلجویی از آنان جبران کردند. ما که ایمان داریم انتخابات سال 92 ثمره حرکت انسان دوستانه این عزیزان بوده که نگذاشتند رشته اعتماد مردم به نظام گسسته شود. انصافا آیا امروز مسوولان مواردی را که آن زمان در کیفرخواست ها به عنوان جرم و تشویش اذهان مطرح می شد، تایید می کنند؟ واقعا عالی گفتند که اگر این دوستان باید محاکمه شوند، عملکرد آقای احمدی نژاد و تیم انتخاباتی و تخلفات غیر قانونی و غیراخلاقی نیروی های امنیتی و اطلاعاتی نیز باید بررسی شود و همه متخلفان باید به کیفر اعمالشان برسند.

این جانبان ژیلا بدیهیان، همسر شهید محمد ابراهیم همت و فاطمه چهل امیرانی همسر شهید حمید باکری ضمن حمایت از فرمایشات دکتر علی مطهری فرزند رشید شهید مطهری اعتراف می کنیم که اگر انسانیت، احترام به حقوق و آزادی های مردم، بیزاری از دروغ، مردم فریبی و ظلم، وفاداری به آرمانهای امام و شهدا و اعتقاد به قیامت جرم است، ما نیز مجرمیم.

11/10/92Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.