سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ربیعی: کارگران بدون قرارداد هم سبد کالا دریافت می‌کنند...

ربیعی: کارگران بدون قرارداد هم سبد کالا دریافت می‌کنند

چکیده :در حال شناسایی آن دسته از کارگرانی هستیم که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند تا از دریافت سبد کالای حمایتی دولت برخوردار شوند....


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه «در حال شناسایی کارگران بدون قرارداد هستیم تا آن‌ها هم سبد کالا بگیرند»، گفت: طبق آخرین بررسی‌ها در کارگروه ویژه، مقرر شد سبد کالا حتی المقدور روی کارت‌های بانکی مشمولین پرداخت شود.

«علی ربیعی» با اشاره به ارائه سبد کالای حمایتی از سوی دولت، گفت: در حال شناسایی آن دسته از کارگرانی هستیم که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند تا از دریافت سبد کالای حمایتی دولت برخوردار شوند.

پیش از این فعالان مستقل و رسمی کارگری در واکنش به انتشار خبر «اختصاص سبد کالا به مشمولین قانون کار» هشدار داده‌ بودند که بخش قابل توجهی از بدنه جامعه کارگری به دلیل شرایط نابرابر بازار کار از حمایت قانون کار بهره‌اند و به این ترتیب سبد کالای دولتی از «تمامی» کارگران حمایت نمی‌کند.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این باره ادامه داد: مطابق مصوبه هیأت وزیران و در راستای سیاست‌های حمایتی دولت از برخی اقشار جامعه، سبد کالاهای ضروری با اقلام مشخص تعریف شده است و کلیه افراد شاغل و بازنشسته کشوری، لشگری، کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و هنرمندان مشمول دریافت این سبد خواهند شد.

این مقام دولتی در پایان بیان کرد: نحوه اعطای سبد کالای حمایتی دولت در کارگروهی با حضور نمایندگان وزارت کار و سایر وزارتخانه‌ها در حال بررسی و پیاده سازی است و طبق آخرین بررسی‌های این کارگروه، مقرر شده است که این سبد حتی المقدور روی کارت‌های بانکی مشمولین طراحی شود.

به گزارش ایلنا، گفتنی است مطابق مصوبه هیات وزیران در تاریخ ۲۰ آذر ماه، سبدکالایی شامل روغن نباتی مایع، برنج، گوشت مرغ، پنیر و تخم مرغ به افراد مشمول این تصویب‌نامه در دو نوبت تا پایان سال جاری ارائه می‌شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.