سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » از وبلاگ‌ها/ این تیراندازی خیلی‌ها رو لو می‌دهد...

از وبلاگ‌ها/ این تیراندازی خیلی‌ها رو لو می‌دهد

چکیده : این که مثل هر آدم دیگری، شأن اجتماعی خودش را فراموش کند، عصبانی شود، حرف ناجوری بشنود و در یک لحظه تصمیم بدی بگیرد، از رانت این جواز استفاده/سواستفاده کند هم بالاست. از این جوازها ظاهرا باید خیلی ها داشته باشند (سالها قبل قائم مقام صدا و سیمای مرکز ... که با یکی از بانوان شاغل در این مرکز برای هواخوری و مذاکره به حاشیه یکی از روستاهای مرکز استان رفته بود، جوان مزاحمی را با کلتی که داشت کشت. یکی از استانداران فعلی سالها قبل وقتی کنار جاده مشغول پنچرگیری بود و چند نفر مزاحم او و خانواده اش شده بودند، یکی شان را با شلیک گلوله کشت ... ). بعضی باور دارند این مداح معروف و لابد وصل به بالا-بالاها، این جواز را هم که نداشته باشد، در همین فاصله می شود برایش جور کرد....


محمد معینی- وبلاگ راز سر به مهر

یک مداح مشهور و گران قیمت، که “ظاهرا” در معیت یکی از دوستان بابک زنجانی بوده، توی شهر تیراندازی کرده. در دفاع از او اعلام کرده اند که خواسته از خود و خانواده اش در برابر اراذل و اوباش دفاع کند ولی نگفته اند زوج جوانی که برای شکایت مراجعه کرده اند، چطور می توانسته اند اراذل و اوباش باشند! بعد باز دو گروه شکل گرفته اند؛ گروهی متعصبانه دارند توجیه می کنند، گروهی دارند متعصبانه حمله می کنند. احتمال این که مداح مذکور، به واسطه شهرت، جواز حمل سلاح داشته باشد، بسیار بالاست.

این که مثل هر آدم دیگری، شأن اجتماعی خودش را فراموش کند، عصبانی شود، حرف ناجوری بشنود و در یک لحظه تصمیم بدی بگیرد، از رانت این جواز استفاده/سواستفاده کند هم بالاست. از این جوازها ظاهرا باید خیلی ها داشته باشند (سالها قبل قائم مقام صدا و سیمای مرکز … که با یکی از بانوان شاغل در این مرکز برای هواخوری و مذاکره به حاشیه یکی از روستاهای مرکز استان رفته بود، جوان مزاحمی را با کلتی که داشت کشت. یکی از استانداران فعلی سالها قبل وقتی کنار جاده مشغول پنچرگیری بود و چند نفر مزاحم او و خانواده اش شده بودند، یکی شان را با شلیک گلوله کشت … ). بعضی باور دارند این مداح معروف و لابد وصل به بالا-بالاها، این جواز را هم که نداشته باشد، در همین فاصله می شود برایش جور کرد.

متاسفانه تاب سکوت نداریم تا مراجع ذیربط رسما اعلام موضع کنند. صبر هم بکنیم، آنچه که گفته شود اگر خوشایندمان نباشد، رد می کنیم. ذیربط ها را ذیصلاح نمی دانیم. شاید بیشتر به این دلیل که این مراجع پیشتر بارها ثابت کرده اند اهل خودی/ناخودی و لاپوشانی اند. مخالفان مداح توضیحات او را نمی پذیرند. موافقانش دارند بادش می زنند، عرق اش را خشک می کنند، کُری می خوانند. این تیراندازی مایه لو رفتن دوباره خبرهای بدی شده؛ خبرهایی از یک جامعه متلاشی شده از لحاظ اخلاقی.

ما فقط داریم از این ور یا آن ور دیوار می افتیم. ما شکست خورده ایم. کسی تورم بی اخلاقی و نابردباری را مهار کند. کسی راستگویی را بالاتر از مصلحت بنشاند. کسی برای تدبیر امور مملکت، دستگاه قضاوت را عادل و مستقل بشناساند. این خیلی مهم است. ما داریم له می شویم. ما داریم اخلاق را با افتخار تشییع می کنیم.

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.