سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آخرین تصمیم درباره آزادسازی نرخ بلیت قطار‌های نوروزی...

آخرین تصمیم درباره آزادسازی نرخ بلیت قطار‌های نوروزی

چکیده :معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه رفع دغدغه‌های بخش خصوصی یکی از اولویت‌های کاری شرکت راه‌آهن است، بیان کرد: در بخش ریلی مسافری‌ ‌یارانه‌های دولتی قطع شده ‌و با توجه به اینکه باید مسیرهای اجتماعی داشته باشیم، حضور بخش خصوصی در این حوزه مقرون به صرف نیست....


معاون وزیر راه با بیان اینکه فعلاً ‌تصمیمی برای آزادسازی نرخ بلیت قطار‌های نوروزی نداریم، از جذب فاینانسر برای قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران خبر داد و گفت: پیگیری جذب فاینانس از چین انجام شده که در حال تنظیم قرارداد نهایی هستیم.

محسن پورسیدآقاییبیان کرد: اقتصاد بخش خصوصی ریلی در حال حاضر با مشکلاتی مواجه است و قطعاً برای حضور در سرمایه‌گذاری‌های جدید، این بخش باید حمایت شوند.

مدیرعامل راه‌آهن ادامه داد: به دنبال آن هستیم که مکانیزم‌های سودآوری برای بخش مسافری و باری حمل و نقل ریلی خصوصی فراهم شود تا در این عرصه سرمایه‌گذاری کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه رفع دغدغه‌های بخش خصوصی یکی از اولویت‌های کاری شرکت راه‌آهن است، بیان کرد: در بخش ریلی مسافری‌ ‌یارانه‌های دولتی قطع شده ‌و با توجه به اینکه باید مسیرهای اجتماعی داشته باشیم، حضور بخش خصوصی در این حوزه مقرون به صرف نیست.

پورسیدآقایی اضافه کرد: اعطای مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی،‌ متوازن کردن حق دسترسی ریل و جاده، رفع گلوگاه‌های بخش ریلی و افزایش بهره‌وری خطوط کنونی، احداث خطوط حومه‌ای در اطراف شهرها و احداث خطوط مسافری سریع‌السیر، برخی از سیاست‌های پیش روی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران است.

مدیرعامل راه‌آهن تأکید کرد: صنعت ریلی ایران به تدریج در حال بهبود است که این موضوع باید به تدریج سرعت یابد.

* تعیین تکلیف نرخ بلیت قطار‌های نوروزی‌

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره آزادسازی نرخ‌ حمل در قطار، گفت: چندی پیش موضوع متنوع‌سازی نرخ‌های بلیت قطار مسافری اجرا شد و شرکت‌ها بسته به زمان‌های پیک و غیر پیک، تنوع در نرخ بلیت قطار‌ها دارند.

پورسیدآقایی ادامه داد: فعلاً در بخش بار و مسافر ریلی، آزادسازی نرخ را جزو اولیت قرار نداده‌ایم.

مدیرعامل راه‌آهن تأکید کرد: باید حق دسترسی به شبکه ریلی کاهش یابد و این منوط به استفاده از سایر سرمایه‌های شرکت است.

پورسیدآقایی درباره آزادسازی نرخ‌های مسافری تا قبل از ایام نوروز، اظهار داشت: هنوز تصمیمی برای نرخ‌های بلیت قطار در ایام نوروز نگرفته‌ایم.

* پیگیری جذب فاینانسر چینی برای قطار سریع‌السیر اصفهان-تهران

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه باید راه‌آهن به جایگاه واقعی خود برسد گفت: باید حتماً قطارهای سریع‌السیر در این دولت راه‌اندازی شود تا سرعت حمل و نقل ترانزیت افزایش یابد.

مدیرعامل راه‌آهن همچنین درباره قطار سریع‌السیر اصفهان ـ تهران اظهار داشت: کمیته‌ای در وزارت راه و شهرسازی در این باره تشکیل شده و وزیر نیز این موضوع را پیگیری می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: فعالیت‌هایی در ارتباط با جذب فاینانس با کشور چین انجام شده است و هم‌اکنون در حال تنظیم قراردادهای نهایی برای عملیاتی‌کردن آن هستیم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.