سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دیپلماتهای غربی 20 ژانویه را برای اجرای توافق ژنو پیشنهاد دادند...

دیپلماتهای غربی 20 ژانویه را برای اجرای توافق ژنو پیشنهاد دادند

چکیده :پس از اعلام حمید بعیدی‌نژاد سرپرست هیات کارشناسی مذاکره‌کننده با 1+5 مبنی بر توافق در روز اجرای برنامه اقدام مشترک نوشت: این برنامه قرار است در اواخر ماه ژانویه اجرا...


خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌های غربی نوشت: 20 ژانویه زمان مناسبی برای اجرای این توافق است؛ زیرا در این زمان دور بعدی نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار می‌شود که زمان خوبی برای گفت‌وگو درباره لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) خبرگزاری رویترز، پس از اعلام حمید بعیدی‌نژاد سرپرست هیات کارشناسی مذاکره‌کننده با 1+5 مبنی بر توافق در روز اجرای برنامه اقدام مشترک نوشت: این برنامه قرار است در اواخر ماه ژانویه اجرا شود.

مایکل‌مان سخنگوی کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: کارشناسان به پایتخت‌های خود برمی‌گردند اما تماس‌ها برای نهایی کردن درک مشترک از اجرای توافق ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: قرار است جدول زمانی برای اجرای این توافق فراهم شود.

همچنین مری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه در واشنگتن با اشاره به مذاکرات کارشناسی میان ایران و 1+5، گفت: روند مذاکرات میان طرف‌های مذاکره ادامه می‌یابد. انتظار داریم که برنامه اجرای این توافق هرچه سریع‌تر نهایی شود.

در لندن نیز سخنگوی دفتر وزارت امور خارجه انگلیس با اشاره به مذاکرات کارشناسی روز گذشته ایران و 1+5، گفت: پیشرفت خوبی در آخرین دور از مذاکرات در ژنو انجام شده است اما هنوز هم برخی مسائل باقی مانده که باید مورد حل و فصل قرار گیرد. هدف ما این است که بتوانیم این توافق انجام شده (میان ایران و 1+5) را هر چه سریعتر به اجرا برسانیم.

مذاکرات فنی میان ایران و 1+5 نهم دسامبر میان دو طرف آغاز شد اما به دلیل کارشکنی آمریکا و افزوده شدن 19 شرکت ایرانی و اشخاص حقیقی به فهرست تحریم‌ها توسط وزارت خزانه داری این کشور قطع شده بود که این مذاکرات روز دوشنبه از سر گرفته شد.

به گزارش ایسنا، ایران و 1+5، در سومین دور از مذاکرات ژنو توانستند به برنامه اقدام مشترک دست یابند.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.