سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر ارشاد: به زودی مجمع عمومی صنفی روزنامه نگاران تشکیل می شود...

وزیر ارشاد: به زودی مجمع عمومی صنفی روزنامه نگاران تشکیل می شود

چکیده :وزیر ارشاد با بیان اینکه دیگر ممنوع‌القلم نداریم گفت: ما اکنون کتاب را می‌بینیم و نه شخصی که آن را نوشته...


وزیر ارشاد با بیان اینکه دیگر ممنوع‌القلم نداریم گفت: ما اکنون کتاب را می‌بینیم و نه شخصی که آن را نوشته است.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مرحومه عفت کاشانی مادر وزیر امور خارجه کشورمان، در پاسخ به سؤالی درباره ممنوع‌القلم‌ها گفت: ما دیگر ممنوع‌القلم نداریم، افراد زیادی بودند که به خاطر خودشان نمی‌شد کتابهایشان چاپ شود اما هم‌اکنون کتاب را می‌خوانیم و سپس آن را چاپ می‌کنیم.

وی افزود: ما الآن هیچکس را ممنوع‌القلم نمی‌دانیم، ما کتاب را می‌بینیم و نه شخصی که آن را نوشته است.

وزیر ارشاد در پاسخ به اینکه آیا دولت با باز کردن انجمن صنفی روزنامه نگاران موافق است یا خیر،‌ گفت: اصل ماجرای انجمن صنفی متعلق به وزارت کار است و یک بحث صنفی است، بحث پلمپ آن نیز به خاطر شکایتی است که وزارت اطلاعات کرده است و احساس می‌کنیم با رویکرد جدید وزارت کار، وزارت اطلاعات و وزارت ارشاد مجموعاً‌ فضایی ایجاد شده که به زودی شاهد تشکیل مجمع عمومی صنفی خواهیم بود.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره اظهار نظر اعضای مؤتلفه درباره اینکه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران محل فتنه‌گران بوده است،‌ گفت: بروید و این را از خودشان بپرسید من این را از شما شنیدم.

وی درباره فیلتر وی چت گفت: دولت در خصوص بحث وی چت نظر خاصی مطرح نکرده است اما برخی از وزرای دولت معتقد بودند که می‌توان بخش‌های مضر وی چت را فیلتر کرد چرا که وی چت یک وسیله ارتباطی بسیار مناسب است.

وی درباره رفع فیلتر از وی چت گفت: این مسئله برعهده کمیته تعیین مصادیق است که ما باید آن را زیر نظر مرکز ملی فضای مجازی ببریم و در آنجا در این باره تصمیم‌گیری دوباره شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.