سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراض سهیل محمودی به بیلبوردهای افزایش جمعیت: جمع کنید این بساط را...

اعتراض سهیل محمودی به بیلبوردهای افزایش جمعیت: جمع کنید این بساط را

چکیده : چه باید می کردم جز لعن و نفرینی به این اوضاع ؟ لعن و نفرینی که نهایتا از شعرهایم سر برخواهد آورد و روسیاهی این روزگار را ثبت و ضبط خواهد کرد برای آیندگان ... اما فعلا اینجا در گوشهایی - اگر شنوا باشند - فریاد می کنم : جمع کنید این بساط ماهواره ی میمون هوا کردن و تابلوهای " فرزند بیشتر زندگی شادتر " را...!...


سهیل محمودی شاعر و هنرمند کشورمان با انتقاد از سیاست های جاری در خصوص افزایش جمعیت نوشته است: جمع کنید این بساط ماهواره ی میمون هوا کردن و تابلوهای ” فرزند بیشتر زندگی شادتر ” را.

متن نوشته این هنرمند در صفحه شخصی اش نوشته است: جمع کنید این بساط ماهواره ی میمون هوا کردن و تابلوهای ” فرزند بیشتر زندگی شادتر ” و “با یه گل بهار نمیشه” و خُرده فرمایش های اینگونه را…!

همین امشب، ساعت حدود بیست و دو و سی دقیقه بود. برای خرید خُرده ریزهای خانه و مقداری مواد غذایی و چهارتا خِرت و پِرت یخچالی ، ماشین را روشن کردم که بروم فروشگاه شهروند میدان آرژانتین. باید از چند تا خیابان و چهارراه و … گذر می کردم.

بدون استثنا پشت هر چراغ قرمزی که ایستادم، تعدادی مرد و زن و دختر بچه هایی ده یازده ساله یا داشتند فال حافظ می فروختند یا گُل … و یا گدایی می کردند! اشک امانم نمی داد پشت فرمان.

من شاعرم و نویسنده و صدای این مردم. شریک غم و شادی هایشان. و مردم اعماق – که از میان آنها برخاسته ام و از همانهایم – با این رنجها و دشواری هایشان، طلبی کلان از همچو منی دارند.

چه باید می کردم جز لعن و نفرینی به این اوضاع ؟ لعن و نفرینی که نهایتا از شعرهایم سر برخواهد آورد و روسیاهی این روزگار را ثبت و ضبط خواهد کرد برای آیندگان … اما فعلا اینجا در گوشهایی – اگر شنوا باشند – فریاد می کنم : جمع کنید این بساط ماهواره ی میمون هوا کردن و تابلوهای ” فرزند بیشتر زندگی شادتر ” را…!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.