سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر اقتصاد: کشور در سخت ترین شرایط اقتصادی قرار دارد...

وزیر اقتصاد: کشور در سخت ترین شرایط اقتصادی قرار دارد

چکیده :وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هم اکنون کشور به لحاظ اقتصادی در سخت ترین و حادترین شرایط طی چندین سال اخیر قرار گرفته است....


وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: هم اکنون کشور به لحاظ اقتصادی در سخت ترین و حادترین شرایط طی چندین سال اخیر قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا ˈعلی طیب نیاˈ در مراسم معارفه ˈعلی اشرف افخمیˈ مدیرعامل جدید بانک صنعت و معدن و تودیع ˈقربان دانیالیˈ مدیرعامل سابق این بانک گفت: مهمترین هدفی که دولت تدبیر و امید دنبال می کند، توسعه توان ثروت آفرینی کشوراست.

وی در این مراسم که با حضورˈمحمد رضا نعمت زاده ˈوزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران عامل سابق و کارکنان بانک صنعت و معدن برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین کاری که برای رسیدن به این هدف باید صورت گیرد، اقدام جدی به منظور اصلاح فضای کسب و کار در کشور است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تصویب مصوبه 35 ماده ای با همکاری وزارتخانه های اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت در جهت اصلاح فضای کسب و کار، تصریح کرد: فقدان فضای کسب و کار مناسب یکی از موانع سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار در ایران بود.

طیب نیا با مثبت و سازنده ارزیابی کردن تغییر و جابه جایی مدیران در دولت گفت: با هر تغییر یک روزنه برای سازمان ایجاد خواهد شد.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: براساس سند چشم انداز باید در افق بیست ساله به جایگاه رتبه اول در منطقه برسیم، براین اساس به طور متوسط رشد اقتصادی 8 درصدی برای دوره بیست ساله پیش بینی شده بود که متاسفانه دراین مدت رشد اقتصادی کشور فاصله زیادی با این رقم داشته و این در حالی است که رقبای ما شرایط بهتری داشتند.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، وی درخصوص افزایش بیکاری نیز گفت: سالانه یک میلیون نفر از جوانان کشور به سن کار می رسند و با احتساب 3.5 میلیون نفر بیکار فعلی و 5 میلیون نفر که به این جمعیت اضافه خواهد شد، باید در دوسال آینده برای 8.5 میلیون نفر شغل ایجاد کنیم.

طیب نیا گفت: سالانه در قالب بودجه دولت، مبالغی را صرف طرح های عمرانی کردیم که در توان درآمد دولت نبوده و توجیه اقتصادی و فنی مناسب نداشت .

وزیر اقتصاد تاکید کرد: انتظار ما از بانک ها و به ویژه بانک صنعت و معدن این است که منابع محدود خود را با دقت و سرعت کافی به طرح های با توجیه اقتصادی قابل قبول اختصاص دهد.

طیب نیا درخصوص هدف از تشکیل بانک های توسعه ای گفت: در تشکیل بانک ها صرفاً سودآوری کافی نیست بلکه اشتغال آفرینی از نوع مولد و بهره ور را نیز باید مدنظر داشت.

وی گفت: بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی باید سهم بیشتری از صندوق توسعه ملی را دارا باشد.

طیب نیا ادامه داد: در کنار این اقدامات از مدیران بانک صنعت و معدن انتظار می رود برای تجهیز منابع از طریق بازار بورس، سرمایه این بانک را افزایش دهند.

وی تاکید کرد: بانک صنعت و معدن باید سه هدف ثروت آفرینی، شغل آفرینی از طریق حمایت از طرح های اشتغال زا و گسترش عدالت از طریق تخصیص بهینه سرمایه در عرصه کشور را در اولویت اصلی برنامه های خود قرار دهد.

وزیر اقتصاد در پایان سخنان خود از زحمات مدیرعامل سابق بانک صنعت و معدن در دوران تصدی تقدیر و برای افخمی مدیرعامل جدید این بانک آرزوی موفقیت کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.