سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » معاون وزیر کار: چالش جدی بازار کار جمعیت 36 میلیونی زیر 25 سال است...

معاون وزیر کار: چالش جدی بازار کار جمعیت 36 میلیونی زیر 25 سال است

چکیده :معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی وجود جمعیت 36 میلیونی زیر 25 سال در کشور و بالا بودن سرمایه سرانه ایجاد شغل را از چالش‌های جدی و پیش روی بازار کار ایران عنوان کرد....


معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی وجود جمعیت 36 میلیونی زیر 25 سال در کشور و بالا بودن سرمایه سرانه ایجاد شغل را از چالش‌های جدی و پیش روی بازار کار ایران عنوان کرد.

حسن طاهی به ایسنا گفت:‌ در حال حاضر جمعیت میلیونی بیکار در ایران، وجود تورم و نبود همخوانی و تناسب لازم میان سطح دستمزد و بهره‌وری از چالش‌های موجود بازار کار به شمار می‌رود.

وی گفت: بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، بالا بودن سرمایه سرانه ایجاد یک شغل مولد و ناپایداری فعالان و شاغلان بنگاه‌های اقتصادی، بازار کار کشور را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی بازار کار ایران را نیازمند بازسازی و اصلاح بسیاری از ساختارهای آن دانست.

طاهی در ادامه به تشریح بسته حکمرانی در بازار کار پرداخت و گفت: در حال حاضر اتخاذ سیاست‌های بهبود فضای کسب و کار و خلق فرصت‌های شغلی به تنهایی نمی‌تواند به بهبود بازار کار کمک کند لذا بسته سیاستی حکمرانی در بازار کار را تدوین کردیم.

وی اظهار کرد: منظور از حکمرانی در بازار کار، ظرفیت ایجاد هماهنگی از طریق بازار کار، دولت و نهادهای مدنی بوده و هدف از اجرای آن نیز دستیابی به کار شایسته است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.