سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محسن میردامادی: برخی به دلیل منافع شان در مناسبات سال 58 فریز شده اند...
» در ملاقات هفتگی زندان اوین و همزمان با 13 آبان عنوان شد؛

محسن میردامادی: برخی به دلیل منافع شان در مناسبات سال 58 فریز شده اند

چکیده :آنان که در مناسبات سال 58 فریز شده اند یا گذشت زمان و مناسبات دنیای جدید و کشورها را درک نمی کنند و یا منافع شان اجازه رفتار دیگری را نمی دهد. آنان هرگز نمی توانند منافع واقعی ملت را تشخیص دهند و در جهت آن گام بردارند، در حالی که شرایط جدید دیپلماسی جدید می...


کلمه – گروه خبر: امروز دوشنبه ملاقات هفتگی زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین همزمان شد با 13 آبان سالگرد تسخیر سفارت آمریکا، زهرا مجردی همسر محسن میردامادی دبیرکل در بند جبهه مشارکت ایران اسلامی و از دانشجویان فعال تسخیر سفارت در مورد این ملاقات در صفحه فیس بوک خود نوشت: بالاخره محسن امروز دوشنبه در ملاقات هفتگی در پشت میله های سالن ملاقات رویت شد وما را از نگرانی درآورد وبه تاری{به جای کوری }چشم مخالفان تازه به دوران رسیده رابطه با آمریکا سرحال و پر انرژی ومثل همیشه بذله گو وشاد بود و معتقد بود امروز حل مسائل و مشکلات ایران با آمریکا برای پاسداری از منافع ملی ضروریست.

در ادامه این نوشته آمده است: محسن میردامادی گفت آنان که در مناسبات سال 58 فریز شده اند یا گذشت زمان و مناسبات دنیای جدید و کشورها را درک نمی کنند و یا منافع شان اجازه رفتار دیگری را نمی دهد. آنان هرگز نمی توانند منافع واقعی ملت را تشخیص دهند و در جهت آن گام بردارند، در حالی که شرایط جدید دیپلماسی جدید می طلبد.

به گزارش کلمه، مراسم بزرگداشت 13 آبان سالگرد تسخیر سفارت آمریکا امروز در حالی در تهران برگزار شد که محسن میردامادی از دانشجویان خط امام و فعالان اصلی تسخیر سفارت از خردادماه سال 88 تاکنون در زندان اوین به سر می برد. در نبود او و بسیاری دیگر از فعالان اصلی تسخیر سفارت آمریکا، مراسم امروز 13 آبان با سخنرانی سعید جلیلی مسئول سابق مذاکرات هسته ای برگزار شد و به محلی برای تبلیغ یک جریان سیاسی خاص بدل شد، جریانی که سابقه ای در تسخیر سفارت آمریکا ندارد.

محسن میردامادی در یادداشتی که سال 88 به مناسبت 13 آبان نوشت متذکر شد: تسخیر سفارت امریکا به وسیله دانشجویان مسلمان پیرو خط امام باید با شناخت شرایط زمانی و تاریخی خود، هم در عرصۀ داخلی و هم در عرصۀ بین المللی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. توصیف و تحلیل آن واقعه بر پایه شرایط امروز و بدون توجه به واقعیات آن زمان به همان اندازه اشتباه است که بخواهیم در باب مسائل امروز جامعه بر مبنای شرایط و معیارهای آن روز و آن زمان قضاوت کنیم، موضوعی که متأسفانه در سالهای اخیر به آن بی توجهی شده است. هر حادثه ای را باید بر اساس زمینه ها و ظرف های زمانی و مکانی آن فهمید و بازخوانی کرد و بی توجهی به این امر جز عدم درک تحولات زمان و مکان و فرار از مسائل و دردهای جامعه و تکرار تجربه ها حاصلی ندارد.

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: تسخیر سفارت امریکا پاسخ به تهدید های خارجی نسبت به انقلاب بزرگ اسلامی و دستاوردهای آن بود که با توجه به تجربیات تاریخی به نگرانی جدی آن روز بخش قابل توجهی از دانشجویان و مردم تبدیل شده بودکه دفاع از انقلاب مردمی و نظام نوپای حاصل از آن را مهمترین وظیفه خود می دانستند. عکس العمل مثبت مردم در سراسر کشور پس از تسخیر سفارت امریکا و اجماع عمومی در تأیید آن حرکت نشان داد که سیاست های امریکا تا چه میزان در افکار عمومی آثار منفی برجای گذاشته و آن سیاست ها و دخالت ها و حمایت از رژیم دیکتاتوری شاه در چه حد موجب نفرت همگانی شده بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.