سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سخنگوی دولت گزارش پورمحمدی درباره بررسی رفع حصر را تایید کرد...

سخنگوی دولت گزارش پورمحمدی درباره بررسی رفع حصر را تایید کرد

چکیده :در آستانه هزارمین روز از حصر غیرقانونی میرحسین و کروبی و رهنورد و پس از آنکه زمزمه هایی مبنی بر اینکه مساله حصر به شورای عالی امنیت ملی سپرده شده است و وزیر دادگستری خبر از بررسی پرونده ی حصر در شورای امنیت ملی داد، امروز، سخنگوی دولت نیز تصریح کرده که گزارش پورمحمدی را تایید می کنیم....


کلمه- گروه خبر:

در آستانه هزارمین روز از حصر غیرقانونی میرحسین و کروبی و رهنورد و پس از آنکه وزیر دادگستری خبر از بررسی پرونده ی حصر در شورای امنیت ملی داد، امروز، سخنگوی دولت نیز تصریح کرد که گزارش پورمحمدی را تایید می کنیم.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت پس از پایان جلسه امروز کابینه با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره صحت گزارش ارائه شده از سوی وزیر دادگستری پیرامون بررسی موضوع حذف حصر آقایان کروبی و موسوی، گفت: من این گزارش را تأیید می‌کنم و ما هر تصمیمی که در چارچوب منافع ملی و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران گرفته شود، را اجرا خواهیم کرد.

روز دوشنبه وزیر دادگستری به عنوان اولین مقام رسمی  تایید کرد که پرونده آقایان موسوی و کروبی در شورای امنیت ملی  تحت بررسی است.

پورمحمدی در گفت و گو با روزنامه ایران، با اشاره  به آزادی تعدادی از زندانیان سیاسی گفته است: وقتی فضای سیاسی و اجتماعی جامعه آرام و متعادل شد خوشبینی‌ها جای بدبینی‌ها را گرفت، اصطکاک‌ها از بین رفت و فضای معقولی در روابط اجتماعی و سیاسی به وجود آمد، طبعاً زمینه عفو و تخفیف مجازات زندانیان امنیتی هم فراهم می‌شود.

اینک پورمحمدی گفته است: تلقی ما این است که انسان‌ها از عزت و شرافت برخوردار باشند و حتی حقوق مجرمین و متخلفین باید حفظ شود و نباید انسانیت آن‌ها مخدوش شود و زیر سوال برود. متخلف باید به اندازه جرمش مجازات شود ولی انسانیتش نباید لگدمال شود.

وی همچنین گفته بود که پرونده آقایان موسوی و کروبی در شورای امنیت ملی از سوی دوستان بزرگوارمان تحت بررسی است.

طی نزدیک به هزار روز گذشته که میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی در حصر غیرقانونی بوده اند تاکنون هیچ مقام قضایی در این باره اظهار نظر نکرده بود و پیش از این تنها احمدی مقدم اذعان کرده بود که مساله حصر با مسئولیت رهبری انجام شده است.

در همین زمینه، مشاور ارشد میرحسین موسوی با استقبال از سخنان وزیر دادگستری گفته است: اظهارات اخیر اقای پورمحمدی را باید به فال نیک بگیریم چرا که برای اولین بار است بعد از ۱۰۰۰ روز که از حصر می گذرد یک مقام رسمی کشور از پرونده آنان به صورت رسمی صحبت کرده و مرجعی را مشخص می کند که پرونده در آن در حال بحث است، یعنی شورای امنیت ملی. بنابراین از این به بعد مشخص است که پرونده در آنجا مطرح است و باید از این مرجع خواست که درمقابل خواست مردم و این خواست ملی پاسخگو باشند.

امیرارجمند همچنین یاد اور شده است: طبق قانون تصمیمات شورای امنیت ملی معتبر نیست مگر با تایید رهبری و حالا این پرونده به شورای امنیت واگذار شده  و مسوولیت آقای روحانی و جناب آقای شمخانی به عنوان رییس و دبیر شورای عالی امنیت ملی روشن خواهد بود و مردم انتظار دارند که آنها با نظر مثبتی که دارند پرونده را پیگیری کنند و زودتر این روند غیرقانونی پایان بپذیرد و ما شاهد آزادی این عزیزان باشیم.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.