سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » «سیدعباس صالحی» معاون فرهنگی ارشاد شد...

«سیدعباس صالحی» معاون فرهنگی ارشاد شد

چکیده : این انتصاب در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار مراجع قم گفته بود: «با وسواس دنبال این هستم که در صورت امکان یک شخصیت حوزوی در معاونت فرهنگی ارشاد به کار گرفته شود.» این عبارت علی جنتی، احتمال انتخاب یک روحانی به عنوان معاون فرهنگی را قوت بخشیده بود...


علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی سیدعباس صالحی را به عنوان معاون فرهنگی خود منصوب کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، سیدعباس صالحی که سوابقش بیشتر معطوف به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و مدیرمسئولی نشریه «پگاه» است، به عنوان معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد.
صالحی متولد 1342 مشهد و دارای دکترای فلسفه است. عباس صالحی همچنین سابقه فعالیت به عنوان پژوهشگر و محقق و عضویت هیئت امنای دفتر تبلیغات اسلامی قم را در کارنامه خود دارد.

این انتصاب در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار مراجع قم گفته بود: «با وسواس دنبال این هستم که در صورت امکان یک شخصیت حوزوی در معاونت فرهنگی ارشاد به کار گرفته شود.» این عبارت علی جنتی، احتمال انتخاب یک روحانی به عنوان معاون فرهنگی را قوت بخشیده بود.

علی اسماعیلی از 15 شهریورماه 91 سرپرستی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را پس از برکناری بهمن دری از سمتش عهده‌دار بوده است.

در حکم وزیر ارشاد خطاب به سیدعباس صالحی آمده است:

نظر به مراتب علمی و سوابق فرهنگی و مطالعاتی درخشان جنابعالی به موجب این حکم به سمت «معاون امور فرهنگی» منصوب می‌شوید. امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از کلیه ظرفیت‌های موجود و نیروهای اندیشمند، فرهیخته و صاحبنظر در زمینه احیاء و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی ـ ایرانی، برنامه‌ریزی در جهت تولید، توسعه و ترویج فرهنگ مکتوب و پژوهش‌های فرهنگی، حمایت از حقوق نویسندگان و اهل قلم و ناشران و روزآمد ساختن فعالیت‌های حوزه چاپ و نشر موفق و مؤید باشید.

مراسم معارفه سیدعباس صالحی امروزسه‌شنبه 16 مهرماه از ساعت 10 صبح در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود. این مراسم با تودیع و معارفه سایر معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همراه است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.