سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مسئول دفتر مصباح: عاملان حادثه 22 بهمن قم باید اعدام شوند!...

مسئول دفتر مصباح: عاملان حادثه 22 بهمن قم باید اعدام شوند!

چکیده :هر چند روانبخش از مسئولان دفتر مصباح یزدی نقش کلیدی در حادثه 22 بهمن قم داشت، اما جلالی مسئول دفتر مصباح بدون اشاره به نقش شاگردان مصباح در این حادثه آفرینی بار دیگر از موضعی افراطی خواستار اعدام نقش آفرینانی شد که در حادثه 22 بهمن به سوی لاریجانی کفش پرتاب کردند. ...


کلمه- گروه خبر: هر چند روانبخش از مسئولان دفتر مصباح یزدی نقش کلیدی در حادثه 22 بهمن قم داشت، اما جلالی مسئول دفتر مصباح بدون اشاره به نقش شاگردان مصباح در این حادثه آفرینی بار دیگر از موضعی افراطی خواستار اعدام نقش آفرینانی شد که در حادثه 22 بهمن به سوی لاریجانی کفش پرتاب کردند.

مسئول دفتر مصباح در گفت و گو با مجله ذکر وابسته به حزب مؤتلفه اسلامی می گوید: ماجرای 22 بهمن قم کار بسیار زشتی بود و از زشتی و قباحت این کار همین بس که دل ولایت را آزارده خاطر ساخت.

وی در این گفت و گو گفته است: باید کاملا تحقیق شود افراد دخیل در این ماجرا شناسایی و دقیقا مشخص شوند.

در تحقیقی که مجلس شورای اسلامی انجام داده است به سوابق اقدامات افراد خودسر در قم اشاره شده بود. از جمله غائله ۱۵ خرداد ۸۵ و مخالفت با سخنرانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و سر دادن شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه در خطبه​های امینی و جوادی آملی. همچنین قائله حضور افرادی در حرم امام و مخالفت با سخنرانی سید حسن خمینی که با مخالفت رهبری با این اقدام روبرو شد. چهارمین نمونه شعار دادن علیه دکتر لاریجانی در ۲۲ بهمن قم و شعار علیه آیت الله جوادی آملی و آیت الله صافی گلپایگانی.

در جریان حمله به رییس مجلس فیلمی از جلسات حامیان دولت در قم منتشر شد که اعضای جبهه پایداری چون حسینیان، حمید رسایی و کوچک زاده از سخنرانان اصلی آن بودند. شرکت کنندگان در آن جلسات از برهم زنندگان جلسه علی لاریجانی در قم بودند. روانبخش نیز در سازماندهی نیروها و پخش تراکت نقش داشته است.

به گزارش کلمه، بیست و دو بهمن ماه سال گذشته، عده ای حدود ۱۰۰ نفر از حامیان محمود احمدی نژاد که برخی از آن ها کفن پوش بودند، بلافاصله پس از آن که علی لاریجانی پشت تریبون قرار گرفت، شروع به سردادن شعارهایی از جمله “لاریجانی، بصیرت، بصیرت”، “خواص بی بصیرت، مایه ننگ ملت” و… کرده و با پرتاب مهر مانع از ادامه سخنرانی وی شدند. اقدام این گروه بازتاب بسیاری گسترده ای در میان محافل سیاسی و مذهبی داشت به طوری که برای بررسی دقیق آن پرونده ای در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

این اتفاق در حالی رخ داد که احمدی نژاد در جلسه جنجالی استیضاح وزیر کار اتهاماتی را به خانواده علی لاریجانی کرد و رییس مجلس به درشتی با وی برخورد کرد.

شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۸۵ نیز شاهد بی حرمتی عده ای از شاگردان مصباح یزدی به آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، یعنی درست یک سال بعد از تهمت‌هایی که محمود احمدی نژاد نسبت به آیت الله هاشمی رفسنجانی زد،

“مسعود شفیعی‌کیا” که مدتی با نام حجت الاسلام “ش” معروف شده بود، از نزدیکان به موسسه پژوهشی امام خمینی و جبهه پایداری، عامل اصلی اخلال در سخنرانی ۱۵ خرداد ۱۳۸۵ هاشمی رفسنجانی و سخنرانی علی لاریجانی در قم، اخلال در جلسات مراجع تقلید و حمله به بیوت علما، اخلال در سخنرانی سید حسن خمینی است که چندی پیش در سخنرانی اسفندیار رحیم مشایی با وی عکس یادگاری گرفت.

فرانکنشتاین های خودسر، این بار در حرم حضرت معصومه/ نوبت به رییس مجلس رسید

وی بدون اشاره به نقش شاگردان مصباح یزدی در حمله به بیوت و دفاتر مراجع و علما و نقش آنان در حادثه 22 بهمن گفته است: بنده معتقد هستم کسانی که این کار را انجام داده اند باید اعدام شوند، باید محاکم قضایی بررسی کنند که اینها چه کسانی بودند، این افراد باید به اشد مجازات برسند.

سخنان آقای جلالی در حالی است که مجلس شورای اسلامی با تصویب ارائه گزارش کمیسیون امنیت ملی به قوه قضائیه انگشت اتهام را به سوی عواملی از مؤسسه آیت الله مصباح در فتنه 22 بهمن قم نشانه رفته است.

وی در این گفت و گو ناراحتی خود را از پی گیری مجلس شورای اسلامی در رابطه با این قضیه ابراز کرده و می گوید: چرا چیزی که دیگر تمام شده و آقا محکوم کردند، چرا فرعی اصلی شود؟ و چقدر این مسأله در وضعیت کنونی کشور می تواند ضرورت داشته باشد و مجلسی ها یکباره چه احساس تکلیفی کردند و به نظر می آید آنچه که پشت صحنه است و دست ناپیدای این ماجراست همین ضربه خوردگان از انقلاب هستند.

آقای جلالی بدون اشاره به این که آقای روان بخش اعتراف یکی از دستگیر شدگان مبنی بر نوشتن متن تراکت ها را پذیرفته تأکید کرده است: و الله قسم نبودیم، حضور نداشتیم و حتی خبر هم نداشتیم.

در ارتباط با سخنان آقای جلالی یکی از فعالان سیاسی استان قم به 19 دی گفت: مراجع، علما، مردم همه داد می زنند که با این افراد به خصوص عاملان اصلی و تحریک کنندگان باید برخورد شود، الآن 8 ماه است که هنوز هیچ خبری نیست. ما نمی گوییم این افراد باید اعدام شوند، باید مناسب با جرمشان مجازات شوند، این که افرادی که متهم به افراط گرایی هستند می آیند مصاحبه می کنند، خواستار اعدام عوامل فتنه قم می شوند، خود گویای افراط گری است. مثل این که بعضی هر کاری که می خواهند بکنند باید با افراط توأم باشد.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد این افراد به توصیه ای که برایشان شده است سکوت کنند کمتر برای دوستان خود هزینه می آفرینند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.