سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » امکان واردات دارو و مواد غذايي از طريق سوئيفت...

امکان واردات دارو و مواد غذايي از طريق سوئيفت

چکیده :در حالی که سوئیفت از اتحادیه اروپا خواستار لغو تحریم مای بانکی شده، اكبر كميجاني، معاون اقتصادي بانك مركزي در تشريح پشت پرده اخبار مربوط به لغو تحريم سوييفت در ايران گفت: در هفته‌هاي گذشته سوييفت با درخواست بانك خاورميانه براي ارتباط جهاني و واردات دارو و مواد غذايي موافقت كرده، زيرا هميشه تقاضاي بازنگري در تحريم سوييفت از سوي ايران مطرح بوده است. ...


در حالی که سوئیفت از اتحادیه اروپا خواستار لغو تحریم مای بانکی شده، اكبر كميجاني، معاون اقتصادي بانك مركزي در تشريح پشت پرده اخبار مربوط به لغو تحريم سوييفت در ايران گفت: در هفته‌هاي گذشته سوييفت با درخواست بانك خاورميانه براي ارتباط جهاني و واردات دارو و مواد غذايي موافقت كرده، زيرا هميشه تقاضاي بازنگري در تحريم سوييفت از سوي ايران مطرح بوده است.

او افزود: اين ذهنيتي است كه در سطح جامعه و فضاي بين‌المللي ايجاد شده مبني براينكه بعد از لغو تحريم 7 الي 8 بانك ايراني نوبت به برقراري ارتباط سوييفت با ايران رسيده است و اين موضوع را خودشان طرح مي‌كنند.

وي البته اين را گفت كه در همين ميان بانك خاورميانه به دليل اينكه تاكنون هيچ گونه روابط تجاري نداشت درخواست خود را ارسال كرده و دو الي سه هفته قبل سوييفت به اين بانك مجوز داد و ارتباط با بانك خاورميانه در اين شبكه برقرار شد.

او به تسنيم اظهار داشت: بانك خاورميانه مي‌خواهد براي واردات دارو و مواد غذايي و تجهيزات دارويي اقدام كند، البته اوفك (در خزانه دارايي امريكا) در 25 جولاي اعلام كرده بانك‌هاي ايراني كه مي‌خواهند نسبت به واردات دارو و غذا و تجهيزات دارويي اقدام كنند حتي با استفاده از وجوه و منابع ارزي بانك مركزي مجاز به فعاليت هستند. سوييفت از شنبه 27 اسفند 1390 خدمات به برخي بانك‌هاي ايراني را كه مشمول طرح تحريم‌ هستند قطع كرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.