سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » میدان گازی مشترک ایران با انگلیس در آستانه لغو تحریم...

میدان گازی مشترک ایران با انگلیس در آستانه لغو تحریم

چکیده :اداره انرژی و تغییرات زیست‌محیطی انگلیس اعلام کرد: «در حال همکاری با اتحادیه اروپا برای تضمین امنیت فعالیت بلندمدت میدان گازی رهام در دریای شمال بوده است و در زمان مشخص بیانیه‌ای در این زمینه صادر خواهد کرد.» بی‌پی اعلام کرد: «اولویت‌های ما تضمین امنیت فعالیت در این میدان و تداوم تبعیت شرکت از قوانین است. ...


روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف از نزدیک‌شدن انگلیس به دریافت معافیت برای میدان گازی مشترک با ایران خبر داد و نوشت: این میدان ظرفیت تولید روزانه ۱۹۰میلیون‌فوت‌مکعب گاز، معادل حدود پنج‌درصد گاز تولیدی روزانه انگلیس را دارد. میدان رهام، که ظرفیت تولید روزانه 190میلیون‌فوت‌مکعب گاز، معادل حدود پنج‌درصد گاز تولیدی روزانه انگلیس را دارد، از سال 2010 تاکنون، به‌دلیل تحریم‌ها علیه ایران تعطیل شده است.

به نوشته تسنیم، شرکت بی‌پی، اوایل امسال هشدار داد تعطیل باقی‌ماندن عملیات اکتشاف در این میدان به‌مدت طولانی همچنین تهدیدی را در مورد بسته‌شدن پیش از موعد یک میدان دیگر، به‌نام بروس که از همان زیرساخت‌ها استفاده می‌کند، به وجود می‌آورد. میدان گازی بروس، حدود سه‌درصد تولید گاز انگلیس در دریای شمال را برعهده دارد.

بر اساس این گزارش وزرای کابینه انگلیس اکنون می‌گویند به دریافت معافیت از تحریم‌ها که اجازه دهد تولید گاز در میدان رهام از سر گرفته شود و آینده میدان بروس تضمین شود، نزدیک شده‌اند.

زمزمه‌ها در مورد معافیت این میدان گازی از تحریم‌ها پس از آن شنیده می‌شود که علایمی از بهبود روابط ایران و انگلیس پس از روی کارآمدن حسن روحانی در ایران مشاهده شده است. اتحادیه اروپا هفته گذشته اعلام کرد «میدان گازی (متعلق به) شرکت بی‌پی می‌تواند بر اساس یک بخشنامه شورای اتحادیه اروپا که در دسامبر 2012 تصویب و طی آن مقررات قبلی در مورد اقدامات محدودیت‌زا علیه ایران اصلاح شد، از تحریم‌ها معاف شود.»

گزارش‌ها حکایت از آن دارد گفت‌وگوها بر این مساله متمرکز شده است که آیا دیگر شرکت‌ها نظیر بانک‌هایی که تراکنش‌های مالی مرتبط با این میدان را انجام می‌دهند نیز از این معافیت بهره‌مند می‌شوند یا خیر.

اداره انرژی و تغییرات زیست‌محیطی انگلیس اعلام کرد: «در حال همکاری با اتحادیه اروپا برای تضمین امنیت فعالیت بلندمدت میدان گازی رهام در دریای شمال بوده است و در زمان مشخص بیانیه‌ای در این زمینه صادر خواهد کرد.» بی‌پی اعلام کرد: «اولویت‌های ما تضمین امنیت فعالیت در این میدان و تداوم تبعیت شرکت از قوانین است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.