سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش سیدمصطفی تاجزاده به «نرمش قهرمانانه»...

واکنش سیدمصطفی تاجزاده به «نرمش قهرمانانه»

چکیده :محور دیگر سخنان رهبر که بسیار مثبت بود و من به سهم خویش از بابت آن تشکر می کنم، نرمش قهرمانانه در سیاست داخلی و عدم جواز فعالیت های سیاسی سپاه پاسداران است. به این ترتیب رهبری راه را برای سیاست ورزی مدنی و خروج حزب پادگانی از این قلمرو باز کرد که امیدوارم به خصوص کسانی که خود را ذوب در ولایت می دانند به سخنان صریح ایشان پاسخ مثبت دهند و روش های گذشته را ترک کنند و بعد از این دیگر مهندسی معقول و منطقی انتخابات را وظیفه ذاتی سپاه نخوانند....


سید مصطفی تاجزاده زندانی سیاسی  جنبش سبز درباره اظهارات اخیر رهبری درباره مسایل داخلی و خارجی کشور و نرمش قهرمانانه نوشت: نام دیگر این اصطلاح بازی برد- برد است.

به گزارش نوروز تاجزاده نوشت:

رهبری در هفته ای که گذشت در ارتباط با سیاست خارجی و داخلی صحبت مهمی داشته که باید از زوایای مختلف تحلیل و بررسی شود. هرچند که صدا و سیما از پرداختن به همه ابعاد آن خودداری کرده است!

در مورد قطع نامه 598 دو تحلیل متفاوت در بین طرفداران انقلاب وجود دارد. یکی آن که پذیرش قطع نامه را در مجموع اشتباه و بعضاً خیانت بار می دانند و در نتیجه دنبال آنند که خائنین را شناسایی کنند و ببینند چه کسی یا کسانی جام زهر را به رهبر فقید انقلاب نوشاندند؟! این گروه اینک نیز پس از صحبت های رهبری در مورد نرمش قهرمانانه که نام دیگری از بازی برد-برد به نظر می رسد، باز هم دنبال این هستند که ببینند چه کسانی رهبر را مجبور کرده اند به چنین موضعی برسد و به سمت ایجاد تفاهم با غرب به ویژه آمریکا حرکت کند؟!

تحلیل دوم که من طرفدار آن هستم این است: پذیرش قطع نامه 598 شورای امنیت بهترین تصمیم و اقدام ممکن در آن شرایط بود. اگرچه تلخ بود اما مانند دارو آثاری شفابخش داشت. امروز هم تلاش برای دنبال کردن بازی برد-برد و اعتمادسازی متقابل بین ایران و آمریکا بهترین تصمیم به خصوص در دوره ای است که آقای احمدی نژاد و حامیانش کشور را با شرایط بسیار اسفناکی مواجه کرده اند. به گونه ای که شاید بتوان گفت ما در زمینه بحران سازی در 8 سال گذشته به خودکفایی رسیدیم! تورم و گرانی کمرشکن، بیکاری گسترده، رشد منفی اقتصادی کشور، افزایش شاخص فلاکت، سقوط ارزش پول ملی، چند نرخه شدن ارز و تحریم های گسترده و بی سابقه همگی میراث حکومت یک دست اقتدارگرا در 8 سال گذشته بود.

بنابراین اگر امروز بخواهیم این مشکلات و بحران ها را برطرف کنیم و احترام پول و پاسپورت و پرچم ایران را به آن بازگردانیم، هیچ چاره ای جز تغییر سیاست های داخلی و خارجی نداریم. و آقای دکتر روحانی باید از این فرصت کوتاه که به نظر می آید رهبر هم ضرورت تغییر را احساس کرده است، حداکثر استفاده را ببرد و توجهی به شعارهای پوچ و ایران بربادده اقلیت تکفیری 8درصدی نکند که حتی در میان اصول گرایان هم جایگاهی ندارند. و از سفر نیویورک حداکثر بهره برداری را به سود میهن و مردم به عمل آورد.

محور دیگر سخنان رهبر که بسیار مثبت بود و من به سهم خویش از بابت آن تشکر می کنم، نرمش قهرمانانه در سیاست داخلی و عدم جواز فعالیت های سیاسی سپاه پاسداران است. به این ترتیب رهبری راه را برای سیاست ورزی مدنی و خروج حزب پادگانی از این قلمرو باز کرد که امیدوارم به خصوص کسانی که خود را ذوب در ولایت می دانند به سخنان صریح ایشان پاسخ مثبت دهند و روش های گذشته را ترک کنند و بعد از این دیگر مهندسی معقول و منطقی انتخابات را وظیفه ذاتی سپاه نخوانند.

هم چنین امیدوارم این سخنان باعث شود که فضای امنیتی موجود به سرعت برچیده شود و فضای بانشاط سیاسی جای آن را بگیرد و از این پس هر سپاهی که مایل به فعالیت سیاسی باشد مانند آقایان محسن رضایی و قالیباف از کسوت نظامی گری خارج شده آن گاه به فعالیت سیاسی روی آورد. اصلاحطلبان و سبزها نیز باید این فرصت را مغتنم بشمارند و به رانت خواری سیاسی یا همان حرام خواری سیاسی با سوء استفاده از امکانات کشوری و لشکری توسط عده ای معدود که خود را زیر نام رهبری پنهان می کردند، خاتمه دهند. هم چنان که از فرمانده سپاه انتظار می رود سریعاً به فعالیت های رسانه ای غیرمربوط با وظایف سپاه خاتمه دهند و در عمل نشان دهند که سخنان صریح رهبری را که توجیه و تفسیربردار نیست، پذیرفته اند و در جهت تحقق آن می کوشند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.