سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه سندیکای شرکت واحد به روحانی: اعلامیه جهانی اصول و حقوق بنیادین کار را به رسمیت...

نامه سندیکای شرکت واحد به روحانی: اعلامیه جهانی اصول و حقوق بنیادین کار را به رسمیت بشناسید

چکیده : التزام عملی به اعلامیه جهانی اصول و حقوق بنیادین کار و تغییر قانون کار بر اساس این اعلامیه و به رسمیت شناختن حقوق سندیکایی بخشی از خواسته این سندیکای پنجاه ساله است. در این نامه همچنین آزادی فوری رضا شهابی، خزانه دار سندیکای شرکت واحد، و بازگشت به کار رانندگان اخراجی نیز از دیگر خواسته های است که در این نامه مطرح شده است. ...


“سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه” با ارسال نامه ای به روحانی، ضمن اعتراض به برخودر دستگاه امنیتی و اطلاعاتی با اعضای سندیکا و همکاری حراست و شورای اسلامی کار در این سرکوب ها، بخشی از خواسته هایشان را با رئیس جمهور مطرح کردند.

التزام عملی به اعلامیه جهانی اصول و حقوق بنیادین کار و تغییر قانون کار بر اساس این اعلامیه و به رسمیت شناختن حقوق سندیکایی بخشی از خواسته این سندیکای پنجاه ساله است. در این نامه همچنین آزادی فوری رضا شهابی، خزانه دار سندیکای شرکت واحد، و بازگشت به کار رانندگان اخراجی نیز از دیگر خواسته های است که در این نامه مطرح شده است.

متن کامل این نامه به نقل از تارنمای سندیکای شرکت واحد به شرح ذیل است:

از: سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران و حومه

به: ریاست ‌جمهوری آقای حسن روحانی

با سلام و آرزوی پیروزی شما در استیفای حقوق و خدمتگزاری مردم شریف ایران به‌ویژه کارگران و زحمتکشان و دیگر فرودستان اقتصادی این مرز و بوم.

جناب رئیس‌جمهور همه‌ی آگاهان امور کارگری می‌دانند سندیکای کارگران شرکت واحد با سابقه‌ای بیش از پنجاه سال با فراز و نشیب‌های بسیار توانسته است برای حفظ حقوق رانندگان و کارگران شرکت‌ واحد خدمات فراوانی را به انجام برساند. اگرچه اعضای این سندیکا پیوسته تحت فشارهای گوناگون اطلاعاتی و امنیتی و زندان و اخراج و ضرب و شتم و تبعید با همکاری حراست و مدیریت و بعضی از اعضای شورای اسلامی کار بوده است اما به دلیل پیوند عمیق و ناگسستنی با بدنه‌ی کارگری این سندیکا توانسته است با تحمل همه‌گونه ستم و بیدادگری کماکان به دفاع از حقوق کارگران ادامه دهد و از این روی به عنوان یکی از نمادهای سرفراز جنبش کارگری ماندگار بماند.

آقای رئیس‌جمهور، بهترین سپر هر دولت و سرزمینی رعایت حقوق مردم به‌ویژه کارگران و زحمتکشان و فرودستان آن سرزمین است. بر این پایه و بنابر برنامه و سخن شما که به‌عنوان یک رئیس‌جمهور حقوقدان، خود و دولت خود راپایبند به اجرای حقوق عمومی مردم و از جمله حقوق انجمن‌ها و نهادهای مردمی دانسته‌اید و برای اجرای آن سوگند خورده‌اید و منشور دولت خود را در این راستا نوشته‌اید، سندیکای کارگران شرکت واحد به‌عنوان یک نهاد کارگری دادخواه و آزاده، فشرده‌ی بخشی از خواسته‌های خود را به شرح ذیل اعلام می‌دارد:

1- آزادی فوری آقای رضا شهابی راننده‌ی زحمتکش شرکت واحد از زندان و انجام معالجات ایشان با هزینه‌ی دولتی و بازگشت به کار وی و پرداخت حقوق معوقه‌ی ایشان.

2- بازگشت به کار رانندگان اخراجی که به‌دلیل پیگیری حقوق همکاران با پرونده‌سازی و نقض قانون و مقررات توسط مدیریت و حراست شرکت و همکاری اداره‌ی کار، از کار اخراج شده‌اند.

3- پایان بخشیدن به بگیر و ببندهای اطلاعاتی-امنیتی، حراستی علیه فعالان حقوق کارگری و سندیکایی و اخراج آنها.

4- به رسمیت شناختن حقوق آزادی‌های سندیکایی و حقوق عمومی کارگران طبق منشور حقوق بنیادین کار سازمان بین‌المللی کار.

5- اصلاح فصل ششم قانون کار در جهت به رسمیت شناختن حق آزادی تشکیل سندیکاهای کارگری.

6- حضور نمایندگان واقعی کارگران در مجامع تصمیم‌گیری امور کارگری نظیر شورای عالی کار و مدیریت سازمان تأمین اجتماعی و غیره.

7- مدیریت و اداره‌ی تأسیسات عمومی کارگران نظیر ساختمان‌های خانه‌ی کارگر و اتحادیه‌ی امکان توسط نمایندگان واقعی کارگران در سراسر کشور.

8- جبران خسارات مادی-معنوی فعالان کارگری و سندیکایی که در رابطه با فعالیت‌های کارگری زیان دیده‌اند.

در پایان یادآور می‌شود یکی از دروغ‌های بزرگی که ضرر و زیان آن مستقیماً متوجه کارگران شده و گذران زندگی سخت روزمره‌ی آنان را سخت‌تر کرده است تعیین رقم جعلی 25 درصد تورم اسفندماه 1391 برای محاسبه‌ی حداقل دستمزد سال 1392 بوده است؛ که رقم واقعی تورم در آن تاریخ به تأیید جنابعالی بیش از 40 درصد می‌باشد. در اعتراض به این تصمیم نا عادلانه و خلاف ماده 41 قانون کار که دست پخت شورای عالی کار دولت دهم علیه کارگران بوده است به پیوست نامه درخواست افزون بر دو هزار امضایی کارگران شرکت واحد که بازتاب دهنده‌ی خواسته‌ی میلیون‌ها کارگر ایرانی جهت پرداخت مابه‌التفاوت این رقم تا رقم واقعی تورم است، تقدیم می‌گردد.

کارگران خواهان اند دولتی که با شعار امید و راستگویی در انتخابات به پیروزی رسیده است، این درخواست‌ها را پذیرفته و آنها را انجام دهد.

با آرزوی روزی که کارگران به حقوقشان برسند.

باتشکر

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

شهریور 92Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.