سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درخواست خانواده زندانیان سیاسی برای پایان اعتصاب غذای حسین رونقی: بیش از این درد ب...

درخواست خانواده زندانیان سیاسی برای پایان اعتصاب غذای حسین رونقی: بیش از این درد به جان ما مریز

چکیده : خواسته همه ما مادران و همسران و فرزندان و همه خانواده های زندانیان سیاسی است از تو که مزه درد را خوب می شناسی. فرزند عزیزمان بیش از این درد را به جان مادرت و به جان ما مریز. مواجهه با دستگاه امنیتی سپاه و دستگاه قضا را به ما و به دلسوزان نظام بسپار و خود و مادر مظلومت را از هلاکت برهان. ...


در حالی که هنوز حسین رونقی و مادرش در اعتصاب غذا هستند، خانواده زندانیان سیاسی نیز از این زندانی سیاسی و فعال حقوق بشر خواسته اند که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

به گزارش کلمه، در نامه این خانواده ها آمده است که این خواسته همه ما مادران و همسران و فرزندان و همه خانواده های زندانیان سیاسی است از تو که مزه درد را خوب می شناسی. فرزند عزیزمان بیش از این درد را به جان مادرت و به جان ما مریز. مواجهه با دستگاه امنیتی سپاه و دستگاه قضا را به ما و به دلسوزان نظام بسپار و خود و مادر مظلومت را از هلاکت برهان.

سیدحسین رونقی ملکی در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در ۲۲ آذرماه همان سال بازداشت و به اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و توهین به رییس دولت به ۱۵ سال حبس محکوم شد. کلیه های او در دوران بازجویی دچار آسیب شدید شد و تا به حال چند بار تحت عمل جراحی و مراقبت های ویژه پزشکی قرار گرفته است. این زندانی سیاسی از تاریخ ۱۸ مرداد ماه به دلیل بی توجهی مسولان به وضعیت کلیه اش و عدم انتقال او به بیمارستان برای درمان دست به اعتصاب غذا زده است. یک هفته پس از آغاز اعتصاب غذا و بی توجهی مسئولان قضایی به این اعتراض مادر وی، زلیخا موسوی، نیز دست به اعتصاب غذا در خانه زده است.

سیدحسین رونقی ملکی نیز در نامه ای به رهبری با تقاضای رسیدگی به وضعیت نامساعد خود در زندان و ضمن شکایت از وضعیت موجود که بی تدبیری برخی مسئولان عامل آن است و با توجه به اصرار بازجویان اطلاعات سپاه و دادستانی تهران بر نگهداری وی در زندان، اعلام کرده که مسئولیت هر اتفاقی برای سلامت و جان من و مادر رنج کشیده‌ام با مسئولان جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، بازجویان اطلاعات سپاه، قوه قضاییه، دادستانی تهران و سازمان زندان هاست چرا که پیش از این بار‌ها از طریق نامه نگاری وضعیت موجود را گزارش کرده‌ام و تاکنون با بی‌توجهی کامل مسئولان مواجه شده است.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

سلام حسین جان!

از حالت نمی پرسیم که می دانیم خوب نیست! حال ما هم خوب نیست نه فقط برای تو و مادرت بلکه برای همه اخبار و گزارش های ناگواری که لحظه به لحظه دریافت می کنیم.
وقت تنگ است حسین جان!

سخن را کوتاه می کنیم. بی مقدمه، بی پیرایه، بی تعارف. هدف از نگارش این نامه فوری به شما این است که باید فی الفور اعتصاب غذایت را بشکنی. چاره ای جز این نداری چون می دانیم که وجود نازنین مادر برایت حیاتی تر از هر خوردنی و نوشیدنی است. مایه حیات تو دارد به خطرناک ترین لحظات زندگی نزدیک می شود تنها به خاطر تو و اینک که دل سنگ دست اندرکاران تصمیم گیری برای سلامت جسم و جان زندانیان سیاسی که امانت های گرانبهایی در دست آنانند، قرار نیست نرم شود تو خود باید چاره درد مادر کنی فرزند عزیزمان.

سخن را کوتاه می کنیم و از تو عاجزانه می خواهیم برای طعام و شراب دهان بگشایی و امساک را فروگذاری و با آخرین رمق ها به ستیز بلا بروی باشد که مادر دردمند دل نگران تو نیز به عافیت رغبتی پیدا کند.
حسین جان!

این خواسته همه ما مادران و همسران و فرزندان و همه خانواده های زندانیان سیاسی است از تو که مزه درد را خوب می شناسی. فرزند عزیزمان بیش از این درد را به جان مادرت و به جان ما مریز.
مواجهه با دستگاه امنیتی سپاه و دستگاه قضا را به ما و به دلسوزان نظام بسپار و خود و مادر مظلومت را از هلاکت برهان.
با آرزوی خوشی برای تو، مادرت و خودمان که به ناخوشی عطا شده از سوی ظالمین خو کرده ایم.
خانواده های زندانیان سیاسی
13/6/1392Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.