سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس دیوان عالی کشور: سوءتدبیر دولت گذشته سبب بی اعتمادی مردم شد...

رئیس دیوان عالی کشور: سوءتدبیر دولت گذشته سبب بی اعتمادی مردم شد

چکیده :رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه مشکلاتی از گذشته و حال پیش روی دولت است؛ مشکلاتی که با سوءتدبیر دولت گذشته سبب بی اعتمادی مردم شده است گفت: ان شاءالله دولت جدید با تدبیر و عقلانیت آن را مرتفع می سازد....


رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اینکه مشکلاتی از گذشته و حال پیش روی دولت است؛ مشکلاتی که با سوءتدبیر دولت گذشته سبب بی اعتمادی مردم شده است گفت: ان شاءالله دولت جدید با تدبیر و عقلانیت آن را مرتفع می سازد.

به گزارش روابط عمومی دیوان عالی کشور، رئیس دیوان عالی ادامه داد: البته قرآن کریم در آیه دیگری به معرفی صادقان می پردازد و می فرماید انما المومنون الذین آمنوا بالله و رسوله ثم لم یرتابوا و جاهدوا باموالهم و انفسهم فی سبیل الله اولئک هم الصادقون مومنان کسانی هستند که به خدا و پیامبرش ایمان آورده باشند و شک و تردیدی در خود راه ندهند با اموال و جان های خود در راه خدا جهاد کنند اینان صادقانند.

محسنی گرکانی در ادامه افزود: از عبدالله بن عمر در مورد تفسیر آیه فوق نقل شده که بیان داشته «خداوند به مسلمانان و مومنان دستور داده از خدا پروا داشته باشند» و سپس فرموده «کونوا مع الصادقین یعنی با حضرت محمد(ص) و اهل بیت او باشید».

وی تصریح کرد: در هفته دولت قرار داریم و مشکلاتی از گذشته و حال پیش روی دولت است. مشکلاتی که با سوء تدبیر دولت گذشته سبب بی اعتمادی مردم شده و مخصوصاً مشکلات معیشتی که خصوصاً برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه گرفتاری های زیادی ایجاد نموده که ان شاءاله دولت جدید با تدبیر و عقلانیت آن را مرتفع می سازد.

رئیس دیوان عالی افزود: یکی از مشکلات بزرگ مردم، مقوله درمان است که این مسئله هم برای افرادی که در سطح پایین جامعه هستند، زندگی شان را مختل کرده است.

البته این مشکل با هماهنگی دولت و بخش خصوصی قابل حل است جامعه پزشکی در مراکز بهداشت و درمان دولتی با اخلاق خوش با بیماران و مخصوصاً با قشر ضعیف و محروم جامعه برخورد داشته باشند و اخلاق اسلامی در حوزه نظام پزشکی به باور دینی و فرهنگ عمومی تبدیل شود و با غلبه به شاخص های منفی دولت گذشته، نشاط و آرامش در جامعه حاکم شود و مشکل گرانی خصوصاً در بخش سلامت و دارو مرتفع گردد.

محسنی گرکانی در خاتمه بیان داشت: پزشکان متعهد و دلسوز کشورمان با اخلاق مداری، هر قدمی که برای سلامت جامعه بر می دارند، ذخیره مادی و معنوی ارزشمندی برای آنان خواهد بود و نظام پزشکی موظف است برای سلامت خانواده ها و آحاد جامعه، با فعال کردن بیمه درمانی، حقوق و احترام بیماران را حفظ کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.