سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رئیس انجمن بیهوشی: برخی داروهای بیهوشی مرگبار است...

رئیس انجمن بیهوشی: برخی داروهای بیهوشی مرگبار است

چکیده :در جریان بیهوشی،بیمار را باید بالاتر از وضعیت فیزیولوژیکی اش در مرحله ای که احساس درد نداشته باشد،رساند.در حقیقت بیمار وارد یک کمای عمیق شده و بازگرداندن بیمار از این حالت بسیار خطرناک و پیچیده است. ...


رئیس انجمن بیهوشی ایران گفت: برخی داروهای بیهوشی براثر ایجاد حساسیت های شدید و تأثیرگذاری بر ارگان هایی نظیرمغز،قلب،کبد و کلیه ها ممکن است کشنده باشد که درایران هرهفته این امربه دلیل عدم رعایت استاندارد های لازم رخ می دهد.

به گزارش شفاآنلاین، دکتر محمد مهدی قیامت افزود: بیهوشی یک حرفه بسیار حساس و خطیر است که خوشبختانه طی 50 سال اخیر نسبت به سایر رشته های پزشکی پیشرفت خوبی داشته است.

عضو هیئت مدیره نظام پزشکی ایران تصریح کرد: در جریان بیهوشی،بیمار را باید بالاتر از وضعیت فیزیولوژیکی اش در مرحله ای که احساس درد نداشته باشد،رساند.در حقیقت بیمار وارد یک کمای عمیق شده و بازگرداندن بیمار از این حالت بسیار خطرناک و پیچیده است.

وی خاطر نشان کرد:داروهای تبخیری که از طریق تنفس استفاده می شوند عوارض بسیار جدی و خطرناکی به همراه دارد که خوشبختانه با داروهایی با کیفیت بهتر این عوارض به حداقل رسیده است.

دکتر قیامت در ادامه بیان کرد:بیمارستان ها با تجهیزات کامل و متخصصان بیهوشی زبده،با افزایش استانداردمراقبت های داخل اتاق عمل به ویژه مراقبت از ارگان های اساسی نظیر مغز،قلب،کبد و کلیه ها و همچنین استفاده از دستگاه های بسیار پیچیده و مجهزمی توانند ازعوارض داروهای بیهوشی جلوگیری کنند.

رئیس انجمن بیهوشی ایران اظهار داشت:متأسفانه در مقطعی دچار کمبود دارو و برگشت به عقب شدیم که امید می رود دولت جدید با تدابیر و کلید جادویی اش مشکلات این چنینی را حل کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.