سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیدهادی خامنه ای: حبس کروبی و میرحسین فاجعه ایست که به کشور و مردم تحمیل شده است...

سیدهادی خامنه ای: حبس کروبی و میرحسین فاجعه ایست که به کشور و مردم تحمیل شده است

چکیده : هادی خامنه ای ضمن اظهار تاسف از حصر کروبی و موسوی و رهنورد اظهار داشت: “آقای کروبی از اولین نیروهایی بودند که با شروع نهضت امام خمینی(ره) وارد مبارزات انقلابی شدند و هیچ گاه از راهی که انتخاب کرده بود خسته و نا امید نشد.” وی با ابراز تاسف دوباره از حبس آقایان کروبی و موسوی این اقدام را “فاجعه ای بسیار بزرگ دانست که به مردم و کشور تحمیل شده است.”...


سید هادی خامنه ای روز گذشته با خانواده مهدی کروبی دیدار کرد.

به گزارش سحام، حجت السلام والمسلمین سیدهادی خامنه ای، دبیر مجمع نیروهای خط امام به اتفاق همسر و خانم بدری خامنه ای، خواهر ایشان؛ و نیز جمعی از اعضای مجمع نیروهای خط امام به دیدار خانواده مهدی کروبی در جماران رفتند.

در ابتدای این دیدار فاطمه کروبی گزارشی از آخرین وضعیت آقای کروبی و اقدامات پزشکی که برای ایشان انجام شده است به اطلاع حضار رساند.

طی هفته های گذشته آقای کروبی بارها برای انجام آزمایشات و نیز انجام امور درمانی به بیمارستان منتقل و دو روز را نیز در بیمارستان قلب تهران بستری شده بود.

در ادامه این دیدار هادی خامنه ای ضمن اظهار تاسف از حصر آقایان کروبی و موسوی و همچنین خانم رهنورد اظهار داشت: “آقای کروبی از اولین نیروهایی بودند که با شروع نهضت امام خمینی(ره) وارد مبارزات انقلابی شدند و هیچ گاه از راهی که انتخاب کرده بود خسته و نا امید نشد.”

ایشان در ادامه با ذکر خاطره ای از دوران پیش از انقلاب افزودند: “آقای کروبی هرگاه به مشهد می آمدند، پایگاهشان در منزل من بود و یادم هست در یکی از سفرها که بسیاری از دوستان از فشارهای امنیتی مرعوب شده بودند، ایشان با کمک هایی که از طرف امام به ایشان رسیده بود به دیدار انقلابیون و خانواده های ایشان می رفت و شرایط دلگرمی آنان را فراهم می نمود.”

سید هادی خامنه ای به خدمات آقای کروبی پس از انقلاب نیز اشاره نمود و یادآور شد: “بعد از انقلاب هم آقای کروبی در کمیته امداد امام و بنیاد شهید و ریاست مجلس منشا خدمات بسیاری برای کشور شدند.”

دبیرمجمع نیروهای خط امام با ابراز تاسف دوباره از حبس آقایان کروبی و موسوی این اقدام را “فاجعه ای بسیار بزرگ دانست که به مردم و کشور تحمیل شده است.”

آقای خامنه ای در پایان این دیدار افزودند: “این بی مهری ها و امتحان بزرگ الهی باعث شده است که موقعیت و محبوبیت آقای کروبی با قبل از حوادث سال ۸۸ بسیار متفاوت باشد و امیدواریم با تدبیر و درایت کسانی که این وضع را بوجود آورده اند این دو بزرگوار و کلیه زندانیان سیاسی هر چه زورتر آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

اکنون بیش از ۹۰۰ روز از حبس آقای کروبی و موسوی و همچنین خانم رهنورد سپری شده است. ۲۵ بهمن ماه سال ۸۸ ماموران امنیتی با یوروش به منزل آقای موسوی و کروبی، اقدام به دستگیری ایشان به همراه همسرانشان نمودند.

هم اکنون مهدی کروبی در ساختمان امن وزارت اطلاعات در حبس و حصر است و خانواده بارها خواستار انتقال این زندانی سیاسی پیش و پس از انقلاب به منزلش در جماران شده اند. لیکن این خواسته خانواده آقای کروبی همچنان با مخالفت مسئولان امنیتی مواجه شده است.

نگرانی ها پیرامون وضعیت سلامت رهبران جنبش اعتراضی طی هفته های اخیر شدت گرفته است.

میرحسین موسوی نیز طی هفته های اخیر برای انجام برخی آزمایشات و امور درمانی در بیمارستان بستری شده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.