سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی‌محمد حاضری: مجلس پیام انتخابات را درست درک نکرده است...

علی‌محمد حاضری: مجلس پیام انتخابات را درست درک نکرده است

چکیده :وی درباره نحوه عملکرد برخی نمایندگان مجلس در روند بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی گفت: این نمایندگان به گونه‌ای به گذشته نگاه می‌کردند که گویی انتخاب مردم اشتباه بوده است. آنها معیارهایی را مطرح کردند که حتی خود آقای روحانی فاقد آن معیارها بود. مشکل برخی نمایندگان این بود که رییس‌جمهوری توسط مردم انتخاب شده است که مورد علاقه آنها نیست. اگر قرار بود مردم به مباحث مطرح شده توسط این نمایندگان توجه می‌کردند باید به گزینه دیگری غیر از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری رای می‌دادند....


علی‌محمد حاضری با بیان اینکه “مجلس شورای اسلامی پیام انتخابات ریاست جمهوری را به درستی درک نکرده است”، گفت: مجلس گمان کرد جریانی که در انتخابات ریاست جمهوری با رای مردم به قدرت رسید، باید تنها گره‌گشای مسائل اقتصادی و سیاست خارجی باشد. در واقع مجلس به حوزه فکر‌، اندیشه و سبک زندگی نسبت به انتخاب مردم بی‌احترامی کرد.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: مجلس باید درک می‌کرد که رای مردم به دولت آقای روحانی به معنای این بود که مجموع تفکرها و رویکردهای حاکم بر کشور اصلاح شود.

وی درباره نحوه عملکرد برخی نمایندگان مجلس در روند بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی گفت: این نمایندگان به گونه‌ای به گذشته نگاه می‌کردند که گویی انتخاب مردم اشتباه بوده است. آنها معیارهایی را مطرح کردند که حتی خود آقای روحانی فاقد آن معیارها بود. مشکل برخی نمایندگان این بود که رییس‌جمهوری توسط مردم انتخاب شده است که مورد علاقه آنها نیست. اگر قرار بود مردم به مباحث مطرح شده توسط این نمایندگان توجه می‌کردند باید به گزینه دیگری غیر از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری رای می‌دادند.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین همچنین خاطرنشان کرد: به نظر من اگر مجلس بخواهد عاقلانه رفتار کند و واقعا عصاره فضایل ملت باشد، باید به کلیت رویکرد اعتدال‌گرایی و انتخاب مردم توجه کند و با دولت همراهی نشان دهد.

حاضری در پایان با بیان اینکه “رای مردم به روحانی به معنای تغییر در جهت‌گیری‌ها و نگاه‌های افراطی است”، تصریح کرد: دولت باید فضای امنیتی،‌ فرهنگی،‌ دانشگاهی،‌ اقتصادی و روابط بین‌الملل را از نگاه افراطی دور کند. از طرفی هم مجلس باید به رویکرد اسلام رحمانی و دموکراتیک که کرامت و برائت انسان‌ها را اصل قرار می‌دهد توجه داشته باشد و رویکرد دین انتخابی را جایگزین دین تحمیلی کند زیرا این رویکرد موجب می‌شود حق انتخاب مردم به رسمیت شمرده شود.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در عین حال با بیان اینکه “عملکرد کلی مجلس شورای اسلامی در بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت به دور از افراطی‌گری بود”، گفت: در مجموع مجلس با جهت‌گیری‌های مردم در انتخاب رییس‌جمهور همراهی نشان داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.