سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

توقیف نفتکش هندی توسط سپاه

چکیده : «براساس اطلاعات ماهواره ای دریافت شده کشتی مزبور متعاقب هماهنگی منطقه ای انجام شده در حال حاضر در سواحل استان خوزستان، در خور موسی، متوقف شده است و توسط کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی در حال بازرسی است تا در صورت اثبات جرم تدابیر مقتضی در راستای اخذ جریمه اتخاذ شود.» ...


گزارشها حاکی از آن است که سپاه پاسداران یک نفتکش هندی را که مشغول حمل نفت عراق در آب های خلیج فارس بود، توقیف کرده است.

روزنامه تایمز هند پنج شنبه ۲۴ مرداد با استناد به یک منبع آگاه نام نفتکش توقیف شده را «ام تی دِش شانتی» معرفی کرده و گزارش داده است که مقصد نفتکش یاد شده هند بوده است.

بر اساس این گزارش نفتکش یاد شده متعلق به شرکت «کشتیرانی هند» بوده است و مشغول حمل نفت عراق، کشوری که جایگاه دوم ایران در تامین نفت وارداتی هند در سال های گذشته را هم اکنون در اختیار دارد، بوده است.

این منبع که نامی از وی برده نشده است، مدعی شده که نفتکش یادشده عصر روز گذشته در آبهای بین المللی، در حالی که در آبهای تحت حاکمیت ایران وارد نشده بود، توسط نیروهای سپاه توقیف و مجبور به حرکت به سمت بندر عباس شده است.

بر اساس این گزارش، سپاه گفته است که نفتکش هندی بخاطر آلوده کردن آبهای خلیج فارس توقیف شده است.

در این حال خبرگزاری فارس طی گزارشی از قول نیما پورنگ مدیرکل دفتر آلودگی دریای سازمان محیط زیست از نشت نفتی کشتی هندی به خلیج فارس خبر داد و گفت: «این کشتی در حال حاضر در سواحل استان خوزستان (در خور موسی) متوقف شده است و توسط کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی در حال بازرسی است.»

نیما پورنگ در گفت وگو با فارس اظهار داشت: براساس گزارشات دریافت شده از مرکز منطقه ای «مرکز کمک های متقابل در موارد اضطراری در دریا» یک کشتی نفت کش هندی تحت عنوان «دِش شانتی» ۸ مرداد ماه موجب بروز نشت نفتی در خلیج فارس شده است.

مدیرکل دفتر آلودگی دریای سازمان محیط زیست افزود که تانکر یاد شده بخشی از آب توازن حاوی نفت خود را در حدود ۳۰ مایلی شرق جزیره لاوان تخلیه کرده است که این امر موجب بروز لکه نفتی به طول حدود ۱۰ مایل شده است.

وی ادامه داد: «براساس اطلاعات ماهواره ای دریافت شده کشتی مزبور متعاقب هماهنگی منطقه ای انجام شده در حال حاضر در سواحل استان خوزستان، در خور موسی، متوقف شده است و توسط کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی در حال بازرسی است تا در صورت اثبات جرم تدابیر مقتضی در راستای اخذ جریمه اتخاذ شود.»Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.