سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

راه اندازی پلیس فتا در 56 شهرستان

چکیده :هر چند هنوز به پرونده ستار بهشتی قربانی پلیس فتا رسیدگی نشده است، جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی گفت: تا پایان سال جاری پلیس فتا در 56 شهرستان بالای200 هزار نفر راه اندازی می شود. ...


هر چند هنوز به پرونده ستار بهشتی قربانی پلیس فتا رسیدگی نشده است، جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی گفت: تا پایان سال جاری پلیس فتا در 56 شهرستان بالای200 هزار نفر راه اندازی می شود.

به گزارش مهر، سردار محمدجواد زاده کمند روز سه شنبه در نشست منطقه آی همکاری های بین المللی مبارزه با جرایم سایبری اظهار داشت: در اواخر سال 87 قانون مبارزه با جرایم رایانه ای در ایران تصویب و ابلاغ شد و نیروی انتظامی بر اساس تصویب این قانون و ضرورت با رعایت استانداردهای داخلی و بین المللی از سال 88 اقدام به تشکیل و تاسیس پلیس سایبری کرد. معتقدیم داشتن یک پلیس سایبری قوی و هوشمند نیازمند صرف هزینه های زیاد و سرمایه گذاری است به همین دلیل امروز پلیس فتا در چهار حوزه نیروی انسانی متخصص، تجهیزات تخصصی، آموزش های تخصصی و توسعه و تقویت همکاری های بین المللی سرمایه گذاری کرده است.

جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی با اعلام اینکه 74 درصد جرایم سایبری کشور کشف می شود، گفت: اقدامات پلیس در حوزه تامین امنیت تجارت الکترونیک، حفظ حریم خصوصی، آموزش و پرورش الکترونیک موجب رضایت شهروندان شده است و از طرفی دیگر این اقدامات در بین پلیس های سایبری جهان اقدام کم سابقه ای بوده است.

زاده کمند بیا بیان اینکه 80 درصد از نیروی انسانی پلیس را افراد متخصص حوزه سایبری و مهندس کامپیوتر تشکیل می دهند اظهار داشت: اکنون آزمایشگاه های سایبر فارنزیک و تجهیزات تخصصی برای پیگیری جرایم سایبر استفاده می شود و 8 آزمایشگاه از جمله آزمایشگاه های نرم افزار، سخت افزار، مالتی مدیا، شبکه و تلفن همراه تجهیز شده اند.

وی از تجهیز پلیس 10 استان به آزمایشگاههای سایبر خبر داد و تصریح کرد: توسعه پلیس فتا در سراسر کشور در حال اجرا است و تا کنون 10استان به آزمایشگاه فارنزیک مجهز شده اند در حالی که پلیس فتا تا پایان سال در 56 شهرستان بالای 200 هزار نفر راه اندازی می شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.