سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه رشد بازار بورس، شاخص بورس از ۵۹هزار واحد عبور کرد...

ادامه رشد بازار بورس، شاخص بورس از ۵۹هزار واحد عبور کرد

چکیده :در پایان معاملات دیروز بازار سهام شاخص با افزایش ۷۱۸ واحدی موفق به عبور از نیمه ۵۹ هزار واحد شد، همچنین ارزش بازار نیز با ثبت رکورد تازه‌ای با افزایش سه‌هزارمیلیاردتومانی از ۲۸۵هزارمیلیاردتومان فراتر رفت. به گزارش فارس، معاملات دیروز بازار سهام از دقایق ابتدایی با برتری تقاضا نسبت به عرضه آغاز شد و شاخص‌های...


در پایان معاملات دیروز بازار سهام شاخص با افزایش ۷۱۸ واحدی موفق به عبور از نیمه ۵۹ هزار واحد شد، همچنین ارزش بازار نیز با ثبت رکورد تازه‌ای با افزایش سه‌هزارمیلیاردتومانی از ۲۸۵هزارمیلیاردتومان فراتر رفت.

به گزارش فارس، معاملات دیروز بازار سهام از دقایق ابتدایی با برتری تقاضا نسبت به عرضه آغاز شد و شاخص‌های منتخب به‌طور جمعی روند مثبتی را طی کردند. بر همین اساس شاخص کل با افزایش 718 واحدی موفق به عبور از نیمه 59 هزار واحد شد و در جایگاه 59هزارو608 واحدی قرار گرفت. شاخص صنعت با افزایش 257واحدی، شاخص 50شرکت فعال‌تر با افزایش 52واحدی، شاخص آزاد شناور با افزایش هزارو6 واحدی، شاخص 30شرکت بزرگ با افزایش 29واحدی و شاخص بازار اول و دوم به ترتیب با افزایش 620 و 901 واحدی روبه‌رو شدند.

در این میان بانک اقتصاد نوین بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل گذاشت و با افزایش 205 واحدی در پایان معاملات به ثبت رسید. ملی صنایع مس ایران نیز با 81 واحد مثبت، بانک ملت با 66 واحد مثبت، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی با 49 واحد مثبت، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین، بانک پاسارگاد و صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس نیز به ترتیب با 49، 45 و 38 واحد مثبت در افزایش شاخص اثرگذار بودند.

همچنین، برترین تقاضای بازار به نماد معاملاتی مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، سیمان فارس و خوزستان، مخابرات ایران، بانک تجارت، ماشین‌سازی اراک، سرمایه‌گذاری سایپا و بانک پاسارگاد به خود اختصاص یافت و در مقابل کیمیادارو، کارخانجات تولیدی شیشه رازی، معدنی املاح ایران، ریخته‌گری تراکتورسازی، معدنی سرب و روی ایران، داده‌پردازی و سرمایه‌گذاری آتی دماوند برترین عرضه را در معاملات امروز بازار سهام رقم زدند. بانک اقتصاد نوین، سامان‌ گستره اصفهان، محصولات پارس، سیمان کردستان، سیمان قائم، گلوکوزان و مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، بیشترین افزایش قیمت را داشتند و بانک اقتصاد نوین با 39درصد، بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.