سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عضو شورای عالی حوزه: برخورد با لباس شخصی ها خواسته علما و مراجع تقلید است...

عضو شورای عالی حوزه: برخورد با لباس شخصی ها خواسته علما و مراجع تقلید است

چکیده :در حالی که حامیان جبهه پایداری و شاگردان مصباح در تلاش برای مسکوت نگهداشتن حادثه قم هستند، برای چندمین بار طی روزهای گذشته تاکید شده است که برخورد با لباس شخصی ها خواسته علما و مراجع تقلید است. ...


در حالی که حامیان جبهه پایداری و شاگردان مصباح در تلاش برای مسکوت نگهداشتن حادثه قم هستند، برای چندمین بار طی روزهای گذشته تاکید شده است که برخورد با لباس شخصی ها خواسته علما و مراجع تقلید است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم بر لزوم برخورد قاطع با مسببین حوادث 22 بهمن و حوادثی از این قبیل تاکید کرد و گفت: این خواسته علما و مراجع تقلید است.

آیت الله سید محمد غروی در گفتگو با مهر، با اشاره به حوادثی همچون حادثه 22 بهمن قم عنوان کرد: نکته ای که باید بدان توجه کرد این است که این اتفاق نه تنها در قم بلکه در جاهای دیگر و سخنرانی افرادی دیگر نیز رخ داده که به عنوان مثال می توان به حادثه ای که در 14 خرداد دو سال قبل در حرم امام خمینی(ره) رخ داد اشاره داشت.

وی ادامه داد: حتی بعد از حادثه 22 بهمن در قم ما شاهد اتفاقی شبیه به این در سخنرانی دکتر ولایتی بودیم که برخی در صدد برهم زدن جلسه سخنرانی ایشان در مسجد امام حسن عسکری(ع) بودند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: چنین حوادثی اولین بار نیست که رخ می دهد و حوادث بعد از این گونه رخدادها هم نشان می دهد که آخرین بار هم نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه باید با اینگونه افراد به شکل قانونی برخورد شود، ابراز داشت: نباید اینگونه باشد که یک عده ای بتوانند آبرو و مجالس شخصیت های مختلف را تهدید و یا بر هم بزنند و اینگونه باشد که بگویند فلان شخص نباید سخنرانی کند یا به این شهر بیاید.

آیت الله غروی به ذکر مثالی در این زمینه پرداخت و گفت: در حادثه ای که چندسال قبل در 15 خردادماه و در سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در حرم ایشان رخ داد، عده ای در سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی اخلال ایجاد کردند که یک سری رسیدگی هایی هم انجام شد و عده ای محکوم شدند اما با فشارهایی که بود، موجب آزادی فرد محکوم شده شد و حتی عده ای بعد از آزادی به دیدار ایشان رفتند که همین مطلب نشان می دهد که افرادی وقتی اینگونه مشاهده می کنند بدون ترسی سعی می کنند در سخنرانی افراد اخلال ایجاد کنند.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت برخود قاطع دستگاه های مسئول با مسببین اینگونه حوادث، ابراز داشت: خواسته مراجع، علما این است که با افرادی که مسبین اینگونه حوادث هستند چه افرادی که در رأس هستند و یا زیرمجموعه، شناسایی شده و در چارچوب قانون با آنان برخورد شود و اگر قانونی هم در این زمینه وجود ندارد تصویب کنند.

عضو هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان، تاکید کرد: برخی از این حوادث برای نظام هزینه های زیادی دارد و باید با عاملان برخورد قاطع شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.