سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همسر محسن ميردامادى: زندانيان سياسى بيش از خود نگران زندگى مردم اند...

همسر محسن ميردامادى: زندانيان سياسى بيش از خود نگران زندگى مردم اند

چکیده :: "پيگيرى نقض حقوق بشر، كارى دراز مدت است و كسانى كه معتقد به آزادى هاى سياسى هستند سالهاست كه اين موضوع را پيگيرى مى كنند اما فشار روزمرّه بر زندگى مردم و مسائل مادى هر روز دارد مقاومت مردم را كمتر مى كند و خانواده هاى زندانيان سياسى كه سرپرست شان در زندان به سر مى برد هم كاملا اين وضع را لمس مى كنند؛ در نتيجه هر دو موضوعِ رفع تحريم ها و توقف نقض حقوق بشر بايد با هم پيگيرى شود". ...


در پى نامه ٥٥ تن از زندانیان سیاسی ايران به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و درخواست مهار تحريم ها از وى كه در روزنامه بريتانيايى گاردين منتشر شد همسر يكى از نويسندگان نامه، آن را حاصل “نگرانى زندانيان از وضعيت زندگى مردم” توصيف كرد.

الهه مجردى، همسر محسن ميردامادى كه پس از اعتراض به انتخابات سال ٨٨ تا كنون در زندان به سر مى برد در گفتگو با مسيح على نژاد با اشاره به “ملاقات هفته گذشته با همسرش” گفته است كه “آنها نگران وضعيت جامعه هستند و با اين نامه خواستند در اين شرايط تأثيرى بگذارند”. به گفته خانم مجردى “آنها با اينكه خودشان در معرض نقض حقوق بشرند اما به علت شدت فشار اجتماعى و مادّى بر مردم ترجيح مى دهند پيگير خواست مردم باشند در حالى كه همين هفته گذشته به بند ٣٥٠ حمله شد و آنها خواستار تشكيل كميته تحقيق در اين باره هم شده اند”.

همسر دبيركلّ زندانى جبهه مشاركت افزود: “پيگيرى نقض حقوق بشر، كارى دراز مدت است و كسانى كه معتقد به آزادى هاى سياسى هستند سالهاست كه اين موضوع را پيگيرى مى كنند اما فشار روزمرّه بر زندگى مردم و مسائل مادى هر روز دارد مقاومت مردم را كمتر مى كند و خانواده هاى زندانيان سياسى كه سرپرست شان در زندان به سر مى برد هم كاملا اين وضع را لمس مى كنند؛ در نتيجه هر دو موضوعِ رفع تحريم ها و توقف نقض حقوق بشر بايد با هم پيگيرى شود”.

همسر محسن ميردامادى در پاسخ به اين پرسش كه “با توجه به گذشت زمان زيادى از گستردگى تحريم ها، چرا اين نامه در دوره دولت پيشين نوشته نشده” گفت: پيش از اين، زندانيان سياسى، تاثيرى در اين كارها نمى ديدند اما در اين انتخابات، اكثريت مردم حرف شان را به كرسى نشاندند و نشان دادند كه طرفدار گفتمان اعتدال اند برخلاف شرايطى كه مثلا آقاى جليلى رييس جمهور مى شد؛ آنهم با آن ادبيات جنگ طلبانه كه در مناظره ها فرهنگ انقلاب را فرهنگ هجوم معرفى مى كرد”.

وى افزود: “اين نامه نشان دهنده آن است كه در همه، حتى در كسانى كه به آنها ظلم شده هم اميد جديدى ايجاد شده و به اين فضاى سياسى جديد اميدوارند و اين تحريم ها را يكى از موانع روند جديد مى دانند”.

خانم مجردى در پايان اين گفتگو ابراز اميدوارى كرد كه دولت آقاى روحانى با سابقه كارش در اين نظام و آشنايى با چالش ها و شيوه عملگرايانه اش نتيجه مثبت بگيرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.