سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ترافیک سنگین در محور فیروزکوه

چکیده :محور فیروزکوه یکی از مهم‏ترین محورهای مواصلاتی دسترسی به استان‏های شمالی و شمال‏شرق کشور، شاهد حضور خیل عظیم خودروهای عبوری در دور دوم سفرهای تابستانی است....


با پایان یافتن ماه مبارک رمضان و آغاز دور دوم سفرهای تابستانی، ترافیک محور فیروزکوه سنگین گزارش می ‏شود.

به گزارش فارس، محور فیروزکوه یکی از مهم‏ترین محورهای مواصلاتی دسترسی به استان‏های شمالی و شمال‏شرق کشور، شاهد حضور خیل عظیم خودروهای عبوری در دور دوم سفرهای تابستانی است.

همچنین از امروز شهر فیروزکوه شاهد حضور شمار زیادی از هم‏وطنان مسافر، زائر و گردشگر بوده و ترافیک سنگینی در محدوده بلوار 45 متری و بلوار پاسداران این شهر حاکم است.

شهرستان فیروزکوه دارای طولانی‏ترین راه‏های مواصلاتی استان تهران است.

شهرستان فیروزکوه در منتهی‏الیه شمال‏شرقی استان تهران واقع شده ‌است و این شهرستان از شمال و شرق به استان مازندران، از جنوب و جنوب شرقی به استان سمنان و از غرب به شهرستان دماوند محدود می‌شود.

فیروزکوه در مسیر شاهراه‏های ایران قرار گرفته و جزو شهرهای بین‌راهی ترانزیتی محسوب می‏شود و از مسائل قابل توجه در این منطقه، صعب‏العبور بودن آن است.

فیروزکوه در بین سه گردنه معروف و برف‏گیر کشور قرار دارد؛ از طرف تهران، گردنه امین‏آباد و از طرف سمنان به گردنه بشم منتهی می‏شود؛ اما خطرناک‏ترین و پرحادثه‏ترین گردنه منطقه، گردنه گدوک است که به ناحیه شمال کشور ختم می‏شود.

از شرق استان تهران، در مجموع 100 هکتار از زمین‏های منابع طبیعی شهرستان فیروزکوه به منظور تعریض راه‏های مواصلاتی، ایجاد فضای سبز در مسیر جاده‏ها و احداث کولاک‏گیر منطقه گدوک امسال در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

به منظور احداث واحدهای راهدارخانه جدید در گردنه‏ های برف‏گیر بشم و گدوک و راهدارخانه ارجمند، در مجموع 300 مترمربع از زمین‏های منابع ملی به راه و شهرسازی واگذار شده است.

در همین حال، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگین در جاده کرج به سمت چالوس خبر داد.
سرهنگ رضا سلبی در گفتگو با مهر اظهار داشت: در حال حاضر در محور کرج چالوس از میدان امیرکبیر تا آدران ترافیک نیمه سنگین است و در محور های هراز و فیروز کوه ترافیک روان می باشد.

وی افزود: در محورهای استان گیلان و جاده مشکین شهر در استان اردبیل بارندگی وجود دارد که رانندگی در این محورها باید با دقت تردد کنند.

سلبی در پایان گفت : مركز اطلاعات و كنترل ترافيك پليس راهور ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ به طور شبانه روزي پاسخگوي وضعيت راههاي كشور و امداد رساني احتمالي به هموطنان عزيز مي باشد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.