سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احضار دوباره سعید مرتضوی به اتهام معاونت در قتل...

احضار دوباره سعید مرتضوی به اتهام معاونت در قتل

چکیده :صدور این دستور با هماهنگی با دادستان بوده ولی احتمالا زمان احضار متهم به بعد از برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب موکول خواهد شد و روند به این گونه خواهد بود که با تفهیم اتهام به وی، قرار قانونی لازم برای وی صادر خواهد شد تا در ادامه، پرونده به یکی از شعبات دادگاه های کیفری استان ارجاع شده و روند محاکمه وی با تعیین زمان، پیگیری شود. ...


سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران و متهم ردیف نخست پرونده کهریزک که به تازگی از باب اتهاماتی همچون بازداشت غیرقانونی، معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع و قتل محاکمه شده و به حکم قابل تجدید خواهی، محکوم شده است، طی روزهای آینده بار دیگر به دادسرا احضار خواهد شد تا پرونده وی از باب اتهام معاونت در قتل به جریان بیافتد.

یک مقام آگاه با تایید این خبر به «تابناک» گفت: پیش از ظهر امروز دستور احضار سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران از باب قسمتی از پرونده کهریزک که هنوز مفتوح است -اتهام «معاونت در قتل» وارد شده توسط اولیای دم یکی از جان باختگان این بازداشتگاه غیرقانونی- صادر شده و به نظر می‌رسد طی روزهای آینده این احضار صورت گیرد.

وی افزود: صدور این دستور با هماهنگی با دادستان بوده ولی احتمالا زمان احضار متهم به بعد از برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب موکول خواهد شد و روند به این گونه خواهد بود که با تفهیم اتهام به وی، قرار قانونی لازم برای وی صادر خواهد شد تا در ادامه، پرونده به یکی از شعبات دادگاه های کیفری استان ارجاع شده و روند محاکمه وی با تعیین زمان، پیگیری شود.

این در حالی است که به تازگی و با حکم قابل تجدید شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران، سعید مرتضوی از اتهام معاونت در قتل در رابطه با شکایت خانواده مرحوم محمد کامرانی تبرئه شده است که البته این حکم با اعتراض این شاکیان مواجه شده است.

علی‌اکبر حیدری فر، دادیار سابق و متهم ردیف دوم پرونده کهریزک هم به رغم محاکمه شدن در شعبه 76 کیفری، هنوز با اتهاماتی جدی در رابطه با جنایت کهریزک مواجه است که احتمال قرار گرفتن وی در جایگاه متهمان در مجاورت مرتضوی را پر رنگ خواهد کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.