سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گزارش حادثه 22 بهمن قم قرائت نشد/ درگیری لفظی دو نماینده مجلس بر سر قرائت گزارش...

گزارش حادثه 22 بهمن قم قرائت نشد/ درگیری لفظی دو نماینده مجلس بر سر قرائت گزارش

چکیده :اما یک داستان دل آزاری در مجلس اتفاق افتاده است که مجلس و نمایندگان به خاطر اجرای وظیفه قانونی خود قبل از اینکه از ناحیه دیگران و مشکل آفرینان سرکوب شوند از سوی همکاران بسیار معدود مجلسی خود تخریب می شوند....


اگرچه بر اساس دستورکار از پیش اعلام شده صحن علنی مجلس انتظار می​رفت که روز دوشنبه گزارش اهانت به رئیس مجلس در 22 بهمن سال گذشته در قم، قرائت شود اما چنین نشد.

به نوشته سایت انتخاب عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قرائت گزارش غائله ۲۲ بهمن قم حق نمایندگان و دارای ضرورت تام است، گفت: مجلس برای حفظ شأن نمایندگان باید به نماینده ای که در نشریه خود مجلس را زیر سؤال برده تذکر دهد.

کمال الدین پیرمؤذن در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در تذکر آیین نامه به ماده 24 بند 11 آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر حفظ شأن و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان استناد کرد و گفت: در دستور امروز صحن علنی مجلس قرائت گزارش غائله 22 بهمن قم آمده که قرائت آن هم حق مجلس است و هم ضرورت تام دارد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما یک داستان دل آزاری در مجلس اتفاق افتاده است که مجلس و نمایندگان به خاطر اجرای وظیفه قانونی خود قبل از اینکه از ناحیه دیگران و مشکل آفرینان سرکوب شوند از سوی همکاران بسیار معدود مجلسی خود تخریب می شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تصریح کرد: برای دفاع از شأن مجلس واقتدار قوه مقننه، باید به حقوق نمایندگان در اجرای وظایف قانونی بها دهید و به شخصی که در نشریه خود همه مجلس را زیر سؤال برده است،تذکر دهید.

همچنین، حامد قادر مرزی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای از نمایندگان بهانه می‌آورند که بهتر است به دلیل حفظ منافع ملی این گزارش قرائت نشود اما من بسیار مشتاق هستم تا با قرائت این گزارش عده زیادی رو سیاه شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: سوال این است آیا کسانی که امروز مخالف قرائت این گزارش هستند و برای خوانده نشدن این گزارش در صحن علنی مجلس خود را به در و دیوار می‌زنند اگر حادثه قم برای رئیس جمهوری فعلی اتفاق می‌افتاد نیز اینگونه رفتار می‌كردند؟

وی ادامه داد: آنها هم اکنون می‌دانند که ممکن است نامی از هم گروهی‌های آن‌ها در این گزارش برده شود بنابراین به شدت با آن مخالفت می‌کنند.

قادر مرزی با بیان اینکه اسامی در گزارش ذکر شده است که بیان آن‌ها عده‌ای را رو سیاه خواهد کرد گفت: مخالفت کنندگان با قرائت این گزارش در صحن علنی می‌دانند که برخی از دوستان آن‌ها با قرائت این گزارش متضرر خواهند شد.

از طرفی، محمدرضا باهنر با اشاره به عدم قرائت گزارش حادثه 22 بهمن قم در صحن علنی امروز مجلس گفت: رعایت آیین‌نامه برای هیات رئیسه مهمترین مسئله است و براساس دستور باید جلسه پیش برود و بر همین اساس نمی‌توان در میان دستور، دستوری دیگر را آورد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم تصریح کرد: من علاقمند بودم این گزارش امروز در صحن علنی قرائت شود اما به دلیل وجود دستور کاری دیگر، این گزارش قرائت نشد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه چهارشنبه مجلس شورای اسلامی صحن علنی ندارد و روز یکشنبه مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب برگزار خواهد شد، قرائت گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم به بعد از مراسم تحلیف موکول شد.تنفیذ ریاست جمهوی روز شنبه ۱۲ مرداد برگزار می شود که به محض اینکه کارت های دعوت آن به دست هیات رئیسه مجلس برسد در اختیار نمایندگان قرار می دهد.

از سوی دیگر، بخشایش نماینده اردستان در واکنش به تذکر نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی، کمیته منتخب کمیسیون امنیت برای بررسی حادثه قم را انتصابی عنوان کرد و گفت: باید در این رابطه جواب پس بدهید.
نقوی‌حسینی نیز خطاب به وی گفت: شما دروغ می‌گویید و شما باید جواب بدهید.

شریف‌حسینی عضو هیات رییسه مجلس نیز خطاب به بخشایش، گفت: چرا اکنون که گزارش قرار است در صحن قرائت شود به این موضوع اعتراض می‌کنید و چرا زودتر اعتراض‌تان را مطرح نکردید.

درگیری لفظی این دو نماینده دقایقی بعد نیز ادامه داشت.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.