سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده مجلس: مردم باید خودسرها را بشناسند/ با اقدامات خودسرانه نمی توان مملکت ادا...
» گزارش قم فردا قرائت می شود

نماینده مجلس: مردم باید خودسرها را بشناسند/ با اقدامات خودسرانه نمی توان مملکت اداره کرد

چکیده :در آستانه قرائت گزارش حادثه قم و در حالی که نام چند تن از فرماندهان سپاه و نمایندگان مجلس و دفتر مصباح یزدی در آن گزارش دیده می شود، عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به قرائت گزارش ۲۲ بهمن قم در صحن علنی مجلس گفت: قرائت اسامی خاطیان حادثه ۲۲ بهمن قم، به اقدامات خودسرانه پایان می دهد. نباید اجازه داد کسی با اسم دین دست به اقداماتی افراطی گرایانه و خودسرانه زند. ...


کلمه- گروه خبر: در آستانه قرائت گزارش حادثه قم و در حالی که نام چند تن از فرماندهان سپاه و نمایندگان مجلس و دفتر مصباح یزدی در آن گزارش دیده می شود، عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به قرائت گزارش ۲۲ بهمن قم در صحن علنی مجلس گفت: قرائت اسامی خاطیان حادثه ۲۲ بهمن قم، به اقدامات خودسرانه پایان می دهد.

در همین حال، نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه به طور حتم انجمن حجتیه از شیوه گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم راضی نخواهد بود، بیان کرد: قطعاً در آینده نزدیک با عوامل بروز این حادثه برخورد جدی خواهد شد.

هفته گذشته با مشخص شدن نام طلاب موسسه تحت مدیریت مصباح یزدی و برخی از مقامات امنیتی و دو نماینده مجلس گزارش حادثه قم ابعاد تازه تری به خود گرفته و سردار جواد کریمی قدوسی از اعضای جبهه پایداری انتشار آن را خلاف وحدت جامعه خواند و پس از آن با نوشتن نامه به رهبری این گروه در تلاش است تا مانع از خواندن گزارش تحقیق و تفحص در مجلس شود.

در جریان حمله به رییس مجلس فیلمی از جلسات حامیان دولت در قم منتشر شد که اعضای جبهه پایداری چون حسینیان، حمید رسایی و کوچک زاده از سخنرانان اصلی آن بودند. شرکت کنندگان در آن جلسات از برهم زنندگان جلسه علی لاریجانی در قم بوده اند.

حسین سبحانی نیا در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه حادثه 22 بهمن قم در شان نظام نبود گفت: پس از آن اتفاق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را مامور به پیگیری این شد و کمیسیون نیز با تشکیل یک کمیته و انتخاب 4 نفر توسط کل اعضای کمیسیون به بررسی این حادثه پرداخت.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کمیته بررسی حادثه ۲۲ بهمن قم کار بسیار پخته و عملیاتی انجام شد، افزود: اعضای این کمیته از دیدارها و مسائل مختلف مرتبط با این مساله گزارش خوبی تهیه کردند که گزارش آن در صحن علنی مجلس قرائت می شود.

وی با بیان اینکه اینگونه اقدامات خودسرانه و احساساتی به نفع نظام نبوده و پرونده آن باید بسته شود، با تاکید بر اینکه خاطیان باید ازطریق سازو کار قانونی به سزای عمل خود برسند، ادامه داد: با اقدامات خودسرانه چند نفر که خود را دایه مهربانتر از مادر دانسته و اقدامات آنها موجب وهن نظام می شود، نمی توان مملکت داری کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر لزوم انتشار اسامی خاطیان حادثه ۲۲ بهمن قم، گفت: مردم باید بدانند که چه کسانی در این اقدامات خودسرانه دخالت داشته اند و باید این رفتارها به نوعی پیگیری شود تا پرونده به خوبی بسته شود.

سبحانی نیا با تاکید بر برخورد با همه جریانات دخیل در حادثه ۲۲ بهمن قم، تصریح کرد: نباید اجازه داد کسی با اسم دین دست به اقداماتی افراطی گرایانه و خودسرانه زند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید دست این خوارج را در ام القرای اسلامی کوتاه کرد، افزود: در صورت محافظه کاری در این موضوع، خاطیان جرات پیدا می کنند تا به اقدامات افراط گرایانه و خودسرانه خودهمراه با جنجال ادامه دهند.


فردا گزارش حادثه قم قرائت می شود

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم فردا در صحن علنی مجلس قرائت می شود، گفت: این گزارش در دو نسخه ۵۰ صفحه ای و ۷ صفحه ای تهیه شده که نسخه ۷صفحه ای فردا قرائت می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، منصور حقیقت پور در حاشیه نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به تدوین گزارش حادثه 22 بهمن قم گفت: متاسفانه یک گروه خودسر در قم وجود دارد که برای اقدامات خود اجتهاد داده و براساس آن عمل می کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم براساس طبقه بندی های انجام شده در صحن علنی خوانده می شود، تصریح کرد: به طور حتم قرائت این گزارش براساس طبقه بندی های انجام شده براساس قانون بوده و از بروز تنش جلوگیری می کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعد از قرائت گزارش آیا برای متهمان و تخلفان حادثه ۲۲ بهمن قم حقی برای دفاع در نظر گرفته می شود، افزود: بله، این حرف ایجاد شده و افراد می توانند برای پاسخگویی در مجلس حاضر شوند. از طرف دیگر مجلس تاکنون در این رابطه سعی کرده که بر پایه قانون عمل کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه هم اکنون یک گزارش خیلی محرمانه تدوین شده و در اختیار تمام نمایندگان قرار داده شده است، تصریح کرد: خوشبختانه مجلس در این رابطه بهترین اقدام را اتخاذ کرده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه برخورد قضایی با نمایندگان مجلس در صورت دخالت در حادثه ۲۲ بهمن قم، افزود: براساس قانون برخورد قضایی جزو وظایف مجلس نیست از این رو دستگاه قضا باید به این مسئله رسیدگی کند.

حقیقت پور با اعلام اینکه گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم فردا دوشنبه ۷ مرداد بین ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح در صحن علنی مجلس قرائت می شود، گفت: این گزارش در دو نسخه ۵۰ صفحه ای و ۷ صفحه ای تهیه شده که براساس برنامه ریزی های انجام شده نسخه کمتر در صحن علنی قرائت می شود.

وی با تاکید بر اینکه به طور حتم انجمن حجتیه از شیوه گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم راضی نخواهد بود، بیان کرد: قطعاً در آینده نزدیک با عوامل بروز این حادثه برخورد جدی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم تمام قصورات دستگاه ها شناسایی شده است، تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده بخشی از تخلفات هر دستگاه در نشست علنی فردای مجلس گفته می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه متاسفانه یکسری مسئولان ارشد اجرایی کشور وارد صحنه شده و نمایندگان مرتبط با گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم را تهدید کرده اند، گفت: متاسفانه در چند روز اخیر آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مورد تهدید این افراد قرار گرفته است، از این رو فردا در صحن علنی فیلم حادثه قم به طور کامل پخش می شود.

به گزارش کلمه، بیست و دو بهمن ماه سال گذشته، عده ای حدود ۱۰۰ نفر از حامیان محمود احمدی نژاد که برخی از آن ها کفن پوش بودند، بلافاصله پس از آن که علی لاریجانی پشت تریبون قرار گرفت، شروع به سردادن شعارهایی از جمله “لاریجانی، بصیرت، بصیرت”، “خواص بی بصیرت، مایه ننگ ملت” و… کرده و با پرتاب مهر مانع از ادامه سخنرانی وی شدند. اقدام این گروه بازتاب بسیاری گسترده ای در میان محافل سیاسی و مذهبی داشت به طوری که برای بررسی دقیق آن پرونده ای در مجلس شورای اسلامی تشکیل شد.

این اتفاق در حالی رخ داد که احمدی نژاد در جلسه جنجالی استیضاح وزیر کار اتهاماتی را به خانواده علی لاریجانی کرد و رییس مجلس به درشتی با وی برخورد کرد.

شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۸۵ نیز شاهد بی حرمتی عده ای از شاگردان مصباح یزدی به آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، یعنی درست یک سال بعد از تهمت‌هایی که محمود احمدی نژاد نسبت به آیت الله هاشمی رفسنجانی زد،

“مسعود شفیعی‌کیا” که مدتی با نام حجت الاسلام “ش” معروف شده بود، از نزدیکان به موسسه پژوهشی امام خمینی و جبهه پایداری، عامل اصلی اخلال در سخنرانی ۱۵ خرداد ۱۳۸۵ هاشمی رفسنجانی و سخنرانی علی لاریجانی در قم، اخلال در جلسات مراجع تقلید و حمله به بیوت علما، اخلال در سخنرانی سید حسن خمینی است که چندی پیش در سخنرانی اسفندیار رحیم مشایی با وی عکس یادگاری گرفت.

فرانکنشتاین های خودسر، این بار در حرم حضرت معصومه/ نوبت به رییس مجلس رسیدDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.