سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علمای حوزه علمیه خواهان قرائت گزارش 22 بهمن قم در مجلس هستند/ با اراذل و اوباش باید ب...

علمای حوزه علمیه خواهان قرائت گزارش 22 بهمن قم در مجلس هستند/ با اراذل و اوباش باید برخورد شود

چکیده : گزارش بسیار جامع و کامل است و سعی کردیم در بررسی‌ها به تمام جوانب موضوع بپردازیم. البته اصل این گزارش در اختیار کمیسیون قرار دارد و تنها چکیده‌ای از آن برای اطلاع نمایندگان مجلس در اختیار آنان قرار گرفته است....


در حالی که تلاش ها برای جلوگیری از قرائت گزارش مجلس در جریان است، عضو جامعه مدرسین گفته است که بزرگان حوزه علمیه خواهان قرائت گزارش 22 بهمن قم در مجلس هستند.

از سوی دیگر، عضو کمیته حقیقت‌یاب بررسی واقعه ۲۲ بهمن قم گفت: چکیده‌ای از این گزارش در اختیار نمایندگان قرار گرفت و در هفته آینده این گزارش در صحن قرائت می‌شود.

در همین حال، عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس با بیان اینکه کمیته حقیقت‌یاب حادثه قم از اتهام‌زنی نمی‌هراسد، گفت: جای تعجب است که برخی قصد دارند در گزارش کمیته حقیقت‌یاب شبهه ایجاد کنند و به نظر می‌رسد که آنها از علنی شدن ماهیت غائله قم نگران هستند.

جواد جهانگیر‌زاده در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به تلاش کمیته بررسی کننده حادثه ۲۲ بهمن قم، تصریح کرد: جای تعجب است که برخی قصد دارند در گزارش کمیته حقیقت‌یاب شبهه ایجاد کنند و به نظر می‌رسد که این افراد از ماهیت تحقیق درباره غائله قم و علنی شدن محتوای گزارش ناراحت هستند. نماینده ارومیه در مجلس، با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی از همه جایگاه‌های حاکمیتی در کشور دفاع می‌کند، گفت: اگر این اتفاق علیه دیگر روسای قوا نیز رخ می‌داد مجلس بررسی آن را به طور قاطع بررسی می‌کرد، بر این اساس دلیل نگرانی و ناراحتی برخی افراد مشخص نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تاکید کرد: برخی معترضان به گزارش کمیته حقیقت‌یاب حادثه ۲۲ قم، مباحثی و اشکالاتی را نسبت به این گزارش مطرح می‌کنند که به نظر می‌رسد اطلا‌عاتشان از اطلاعات کمیته بررسی‌کننده مجلس بیشتر است و با قاطعیتی سخن می‌گویند که نشان می‌دهد پشت پرده ارتباطاتی وجود دارد که آنان را سخت نگران کرده است.

جهانگیر‌زاده، تصریح کرد: در مورد حادثه قم، هتک حرمت به شخص آقای لاریجانی به عنوان یکی از شخصیت‌های اصولگرا در کشور یک موضوع است و موضوع اساسی دیگر بی‌احترامی به جایگاه ریاست مجلس و به منتخب مردم در یک مکان مقدس و متبرک است که مجلس را برای بررسی قاطع و صریح این اتفاق مجاب کرد. فرمایشات و تذکرات رهبر معظم انقلاب پس از وقوع حادثه ۲۲ بهمن قم، مجلس را مصمم کرد تا به سمت ریشه‌یابی این اقدامات سازماندهی‌ شده و مستمر برود تا مانع از تکرار این حوادث هزینه‌آور برای نظام جمهوری اسلامی ایران شود.

عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس، گفت: کمیته حقیقت‌یاب کار را در نهایت دقت و با کیفیت انجام داده است و از اتهام‌زنی هراسی ندارد و بر این اساس روند طبیعی و قانونی گزارش کمیته در مجلس طی خواهد شد و این گزارش فارغ از اتهام‌زنی‌ها در صحن علنی مجلس قرائت و متخلفان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.

مهدی دواتگری نماینده مردم مراغه و عضو کمیته حقیقت‌یاب بررسی واقعه 22 بهمن قم، در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: مختصری از این گزارش چاپ و توزیع شده و امروز در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفت و هفته آینده نیز در صحن علنی قرائت می‌شود.

وی با اشاره به جزئیات این گزارش، گفت: در این گزارش تمام وقایع و مسائلی که سبب بروز این ماجرا شد، مورد بررسی قرار گرفته و تحقیقات کاملی از آن به عمل آمده و تمام نتیجه‌گیری‌ها با مستندات در این گزارش قرار دارد. همچنین تمام عکس‌ها، پیام‌ها و یا اس ام اس‌هایی که قبل از این مراسم در خصوص آن رد و بدل شده بود، در اختیار ما قرار دارد و ضمیمه گزارش شده است.

این نماینده مجلس اضافه کرد: گزارش بسیار جامع و کامل است و سعی کردیم در بررسی‌ها به تمام جوانب موضوع بپردازیم. البته اصل این گزارش در اختیار کمیسیون قرار دارد و تنها چکیده‌ای از آن برای اطلاع نمایندگان مجلس در اختیار آنان قرار گرفته است.

دواتگری در پایان تاکید کرد: این گزارش هفته آینده قرائت می‌شود.


بزرگان حوزه علمیه خواهان قرائت گزارش 22 بهمن قم در مجلس هستند

عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم،گفت: گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم، نه تنها باید درصحن علنی مجلس خوانده شود، بلکه باید با این اراذل و افرادی که این کار‌ها را می‌کنند برخورد خیلی قاطع شود و مجازات شوند، تا عبرت دیگران باشد و به هیچ کس اهانت نشود؛ یعنی نه با علما، نه به مسئولین و نه به افراد دیگر؛ لذا به عنوان یک وظیفه اخلاقی و وظیفه شرعی باید با این قضیه برخورد شده و با عاملین آن برابر مقررات رفتار شود.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی اصغر ناظم‌زاده از اساتید حوزه علمیه قم در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به آماده شدن گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم و جریان اهانت به رئیس مجلس شورای اسلامی در حرم حضرت معصومه (س) و عدم قرائت این گزارش تا به این لحظه، اظهار داشت: اصولا با هر کاری که باعث ایجاد تنش در جامعه شده و بر خلاف موازین شرع و قانون است، باید برخورد جدی شده تا ریشه این کار‌ها کنده شود.

وی تأکید کرد: اصلا اگر ما به این کار زشت که در حرم حضرت معصومه (س) انجام شد نیز، کاری نداشته باشیم، دیگر نباید توقع امنیت داشته باشیم.باید پرسید که اصلا مگر معنا دارد در خیابان و کوچه، و داخل خانه، به کسی و یا شخصیتی و یا به یک زن یا مرد مؤمن اهانت شود؟ مگر درست است کسی که در خیابان راه می‌رود شخص دیگری به او اهانت کند و به شخصیت او لطمه بزند؟

عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم گفت: وظیفه قانون و قانون گذار، وظیفه قوه قضائیه و وظیفه پلیس کشور این است که با این قبیل اقدامات برخورد جدی کند تا همه مردم احساس امنیت و آرامش کنند؛ مخصوصا اینکه اگر شخصی در جایگاه بلندی از جامعه باشد.

حجت الاسلام و المسلمین ناظم‌زاده افزود: به علاوه اینکه در روز ۲۲ بهمن که روز اعلام وحدت، روز راهپیمایی و روز آبرو دادن به جمهوری اسلامی است این کار را کردند؛ با ایجاد تنشی در جامعه، به آرامش کشور و به نظام ما لطمه زدند و وحدت ما را در دنیا زیر سؤال بردند؛ به علاوه اینکه جایگاه مقدسی مثل حرم حضرت معصومه (س) برای این کار در نظر گرفته شده بود.

وی با بیان اینکه گاهی چنین اقداماتی در مساجد یا جایگاهی چون حسینیه‌ها که مورد توجه مردم است صورت گرفته است، گفت: اگر کسانی بیایند به چنین مکان‌هایی متعرض شده و به کسانی اهانت کنند، به علاوه سنگ پراکنی کنند که کار اراذل اوباش است باید برخورد جدی شود.

استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد: گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم، نه تنها باید درصحن علنی مجلس خوانده شود، بلکه باید با این اراذل و افرادی که این کار‌ها را می‌کنند برخورد خیلی قاطع شود و مجازات شوند، تا عبرت دیگران باشد و به هیچ کس اهانت نشود؛ یعنی نه با علما، نه به مسئولین و نه به افراد دیگر؛ لذا به عنوان یک وظیفه اخلاقی و وظیفه شرعی باید با این قضیه برخورد شده و با عاملین آن برابر مقررات رفتار شود.

حجت الاسلام و المسلمین ناظم‌زاده گفت: باید این اراذل و اوباش، همانطور که باعث آبرو ریزی شدند، آبروی خودشان ضربه ببینند تا دیگر چنین کارهایی تکرار نشود.

وی یادرآور شد: مسلما وقوع حادثه ۲۲ بهمن قم، ریشه در حوادثی دارد که در طول سالیان گذشته رخ داده و به برخی علما و مراجع تقلید هم بی‌حرمتی شده است اما ما می‌گوییم ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است و از این رو برخورد با این افراد برای کشور بسیار مفید خواهد بود.

عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با اشاره به تلاش‌هایی برای بستن پرونده گزارش حادثه ۲۲ بهمن قم و عدم قرائت آن در مجلس شورای اسلامی، گفت: در گذشته در خصوص مسائلی مشابه این مسئله کوتاهی کردند و رسیدگی نکردند و شخصیت‌های بزرگ، علما و مراجع مورد اهانت قرار گرفتند اما متأسفانه برخورد نشد و کار به جایی رسید که دامان خودشان را گرفت؛ اگر این بار هم جلوی این اقدامات خلاق شرع و قانون را نگیرند، باز دامان افراد بالاتری را در آینده خواهد گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین ناظم‌زاده تأکید کرد: به عنوان وظیفه اخلاقی، شرعی، دینی و قانونی لازم است جلوی همه این کار‌ها گرفته شود و‌ای کاش از قبل جلوگیری می‌شد ولی حالا هم اگر برخورد شود، بازهم جای تقدیر دارد و امیدواریم به نتیجه برسد.

استاد حوزه علمیه قم در پایان گفت: بنده با خیلی از بزرگان و فضلای حوزه در این زمینه صحبت کردم و همه از این کار زشت و کاری که بر خلاف موازین اخلاق، منطق و دین بود اظهار تأسف و ناراحتی می‌کردند و حتی نسبت به گذشته هم می‌گفتند‌ای کاش در گذشته هم برخورد می‌شد که کار به اینجا منتهی نمی‌شد. اما اکنون این بزرگان و فضلای حوزه می‌خواهند که این گزارش در صحن مجلس قرائت شده و ضمن روشن شدن این مسئله با مسببان آن برخورد قاطع صورت گیرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.