سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مروری بر فاجعه 18 تیر به روایت تصویر...

مروری بر فاجعه 18 تیر به روایت تصویر

چکیده :زمانی که دست‌اندرکاران مطبوعات و رسانه‌های گروهی کشور، در روز شانزدهم تیرماه ۷۸، مضمون خبر تعطیلی رونامه سلام را از خروجی خبرگزاری‌های رسمی دریافت کردند، هرگز گمان نمی‌کردند که این واقعه به سرعت تبدیل به یکی از بزرگترین و هنجارشکن‌ترین رخدادهای سیاسی ـ اجتماعی کشور در سال‌های حیات نظام جمهوری اسلامی گردد. انصار حزب الله در پی تظاهرات دانشجویان در اعتراض به توقیف روزنامه سلام و تصویب قانون جدید مطبوعات، به داخل کوی دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی حمله بردند و با تخریب اموال دانشجویان آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و صدها نفر را بازداشت کردند. حمله و ضرب و شتم دانشجویان تا صبح ادامه داشت. در این حمله حتی خوابگاه دانشجویان خارجی نیز در امان نماند....


کلمه: زمانی که دست‌اندرکاران مطبوعات و رسانه‌های گروهی کشور، در روز شانزدهم تیرماه سال 1378، مضمون خبر تعطیلی رونامه سلام را از خروجی خبرگزاری‌های رسمی دریافت کردند، هرگز گمان نمی‌کردند که این واقعه به سرعت تبدیل به یکی از بزرگترین و هنجارشکن‌ترین رخدادهای سیاسی ـ اجتماعی کشور در سال‌های حیات نظام جمهوری اسلامی گردد.

هجده تیرماه 1378، انصار حزب الله در پی تظاهرات دانشجویان در اعتراض به توقیف روزنامه سلام و تصویب قانون جدید مطبوعات، به کوی دانشگاه و خوابگاه‌های دانشجویی حمله برده و با تخریب اموال دانشجویان آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و صدها نفر را بازداشت کردند. این حمله و ضرب و شتم دانشجویان تا صبح ادامه داشت.

پرونده ای که همچون سایر پرونده ها بی نتیجه ماند و سرانجام یک سرباز به جرم دزدیدن یک ریش تراش محکوم شد.

میرحسین در دهمین سالگرد این فاجعه گفته بود: اگر مسببان فاجعه ۱۸ تیر شناخته می شدند و به دلیل آن جنایات به صورت آشکار محاکمه و کیفر می شدند، ما حوادث حمله به خوابگاه دانشجویی را بعد از انتخابات نمی داشتیم.

بازخوانی فاجعه کوی دانشگاه ۷۸   یکی از کامل ترین و دقیق ترین گزارش های مطبوعاتی در  باره  این فاجعه است که تاکنون منتشر شده و به جزییات این فاجعه پرداخته است.

آنچه در پی می آید گزارش تصویری از اتفاقات 18 تیتر است.  از احمدی نژاد شاکی روزنامه سلام تا اعلام برائت برای سردار نظری و محکومیت یک سرباز وظیفه به جرم دزدیدن ریش تراش!


 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.