سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتراض وکیل سعید مرتضوی به حکم صادره: موکلم بی گناه است...

اعتراض وکیل سعید مرتضوی به حکم صادره: موکلم بی گناه است

چکیده :در حالی که حکم سعید مرتضوی عامل جنایت کهریزک افکار عمومی را با بهت رو به رو کرده، وکیل مرتضوی در تسنیم گفته است :موکل خود را بی گناه می‌دانم و لایحه دفاعیه می نویسم....


وکیل مرتضوی می گوید که موکلم خود را بی گناه می‌داند و ما لایحه دفاعیه می نویسیم.

در حالی که حکم سعید مرتضوی عامل جنایت کهریزک افکار عمومی را با بهت رو به رو کرده، وکیل مرتضوی در تسنیم گفته است :موکل خود را بی گناه می‌دانم و لایحه دفاعیه می نویسم.

محمد اصلانی وکیل مرتضوی اظهار داشت :درخصوص اینکه سه متهم پرونده را در رابطه با اتهام بازداشت غیرقانونی به انفصال دائم از خدمات قضایی و 5 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم کردند و همچنین قضات دادگاه را در خصوص اتهام گزارش خلاف واقع به 200 هزار تومان جریمه نقدی محکوم کردند، اعتراض دارم.

وی ادامه داد: قطعاً به حکم اعتراض خواهیم کرد چرا که موکلم خود را بی گناه می‌داند همچنین ما لایحه دفاعیه نیز می‌نویسیم. حکم موکلم را قطعاً قبول نخواهم کرد و اعتراض می‌کنیم.

در همین حال وکلای روح الامینی و جوادی فر گفته اند که به این حکم اعتراضی ندارند.

محمد صالح نیک بخت وکیل مرحوم خانواده جوادی فر بابیان اینکه هنوز حکم دادگاه کهریزک به بنده ابلاغ نشده است اظهار داشت: من به تمام خواسته هایم رسیده‌ام چون بخشی از حکم به نفع بنده است هر چیزی که شکایت کرده‌ام حکمش صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه بنده اعتراضی ندارم،‌ ادامه داد :در تمام موردها که شکایت کرده ام حکم صادر شده است آنجایی که مرتضوی از اتهام معاونت در قتل تبرئه شده است موکل بنده شاکی نبوده چرا که رضایت داده بنابراین بنده اعتراضی ندارم.

وکیل مرحوم خانواده جوادی فر گفت: این موضوع که اتهام گزارش خلاف واقع به 200 هزار تومان جریمه نقدی محکوم شده به این دلیل است که 74 ضربه شلاق به این مقدار که جزای نقدی تبدیل شده است ولی بنده اطلاع کافی ندارم.

از سوی دیگر، میرمجید طاهری در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: حکم شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران در پرونده قضات کهریزک امروز صبح به من ابلاغ شد و ما از حکم راضی هستیم؛ زیرا به نفع ما صادر شده و طرف‌های شکایت ما همگی محکوم شده‌اند.

وکیل‌مدافع روح‌الامینی در پاسخ به این سوال که آیا به حکم دادگاه اعتراض خواهید کرد یا خیر؟، گفت: قاعدتا وقتی حکم به نفع ما صادر شده، موضوع اعتراض هم باید منتفی باشد. البته میزان مجازات در اختیار قاضی و دادگاه است و نمی‌توانیم بگوییم میزان مجازات چقدر است.

طاهری در پاسخ به این سوال که آیا حکم صادره درباره هر سه قاضی متهم در پرونده کهریزک است؟ گفت:‌ این حکم درباره تمام افرادی که در این پرونده بوده‌اند صادر شده استDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “اعتراض وکیل سعید مرتضوی به حکم صادره: موکلم بی گناه است”

 1. کمینه گفت:

  وقتی عوام اعتراض به حقوق ازدست درفته می کنند، حکم ایشان محاربه با خلق وخداوکشوروامام وپیغمبر وقرآن و رهبرکیلویی ورئیس جمهوروانقلاب است وباید یادرملاء عام ویاخفا اعدام وترور شوند و یازندانی طویل المدت با تحمل شلاق یا شکنجه شود.
  وقتی خواص جنایت می کنند، وجان مردم رامی گیرندو می زنند ومی کشند ومی دزدند ومی برند، انفصال ازخدمت، تغییر پست، تشویق پنهانی وامتیازات ولایی به آنان اعطا می شود.

  خوب این است اسلام و انقلابی که اینهمه خون برای ابقاء واعتلایش ریخته شده است!دردا…

 2. بب گفت:

  شکی درش نیست یکی موکل تو یکی خامنه ای و دارودسته اش یکی دیگم استالین و هیتلر بیگناهید همتون .گناهکار من بقیه ایرانی هایی هستیم که فقط شعار میدیم در حالی که هموطنامون رو در زندان اعدام و شکنجه میکنید و رئیس جمهورمونم تو حصر.